PDA

View Full Version : جمع فیلدهایی که چکس باکسش تیک خورده

somayeh1361
شنبه 20 دی 1393, 10:48 صبح
جمع فیلدهایی که چکس باکسش تیک خورده

emami.sie
شنبه 20 دی 1393, 11:24 صبح
با سلام
نمونه رو ببینید...
موفق باشید
یا علی

somayeh1361
یک شنبه 21 دی 1393, 07:13 صبح
ممنون آقای امامی از راهنمایی که کردید اما برای من خیلی مهمه که مقدار جمع کل داخل table ذخیره بشه ممنون میشم از دوستان که راهنمایی بفرمایند. نمونه ارسالی را اصلاح بفرمائید.

emami.sie
یک شنبه 21 دی 1393, 09:27 صبح
ممنون آقای امامی از راهنمایی که کردید اما برای من خیلی مهمه که مقدار جمع کل داخل table ذخیره بشه ممنون میشم از دوستان که راهنمایی بفرمایند. نمونه ارسالی را اصلاح بفرمائید.

با سلام
نمونه رو ببینید...
موفق باشید
یا علی

somayeh1361
یک شنبه 21 دی 1393, 12:49 عصر
ممنون دوست گرامی
خداوند بر توفیقاتتان بیافزاید.:لبخندساده::لبخندس اده:

somayeh1361
شنبه 27 دی 1393, 08:25 صبح
سلام آقای امیری من کد برنامه اصلاحی شما را در یک برنامه دیگه استفاده کردم اما ارور ذخیره اطلاعات می ده ممنون میشم راهنمایی کنید بعدش بعد از تغییرات در برنامه و خروج پیغام write conflicit می آید آیا امکان فارسی ساز این پیغام وجود داره به نحوی که قابل فهم برای تمام کاربران باشه

emami.sie
شنبه 27 دی 1393, 11:02 صبح
با سلام
جهت بررسی، لطفا نمونه حاوی خطا را ضمیمه فرمایید...
موفق باشید
یا علی

somayeh1361
شنبه 27 دی 1393, 12:51 عصر
لطفاً در خصوص علت بروز خطا توضیح دهید من می خوام با تیک هر چک میزان تخلف در حق شاکی جمع بسته شده

math24
شنبه 27 دی 1393, 14:20 عصر
با سلام و درود به همه ی شما، در صورت امکان به سوال زیر در مورد اکسس جواب بدهید.
در یک جدول، لیست کلاسها ی ارائه شده و هزینه ی آنها ثبت شده و در جدول دیگر لیست دانش آموزان ایجاد شده و امکان انتخاب کلاس به صورت کشویی و تیک زدن ایجاد می شود و دانش آموز می تواند بیش از یک کلاس را تیک بزند و ستونی به عنوان شهریه قابل پرداخت ایجاد شده است. اکنون چطوری و با چه دستوری می توان مجموع هزینه های کلاسهای تیک زده را به طور اتوماتیک در قسمت شهریه وارد کرد.

emami.sie
یک شنبه 28 دی 1393, 07:00 صبح
لطفاً در خصوص علت بروز خطا توضیح دهید من می خوام با تیک هر چک میزان تخلف در حق شاکی جمع بسته شده

با سلام
نمونه شما بررسی شد، خطایی مشاهده نگردید، فقط اگه دقت می کردید در نمونه ارسالی بنده به ازای هر چک باکس در After Update کد مورد نظر تکرار شده که در نمونه شما اینگونه نبود... لذا جمع در جدول مربوطه پس از تیک چک باکس های بعدی، آپدیت نمیشد... (نمونه شما تا 3 چک باکس اول اصلاح شد)
موفق باشید
یا علی

somayeh1361
یک شنبه 28 دی 1393, 10:46 صبح
ممنون دوست گرامی از راهنمایی تون میشه یک سوال: در هنگام خروج از برنامه کادر write conflict ظاهر میشه نمیشه این کار حذف بشه یا حداقل فارسی بشه

somayeh1361
دوشنبه 29 دی 1393, 06:55 صبح
ممنون دوست گرامی خودم مشکلشو حل کردم. با آرزوی توفیق روزافزون برای تمام دوستان

somayeh1361
سه شنبه 30 دی 1393, 09:12 صبح
سلام آقای امامی از اینکه دوباره مزاحمتون شدم عذر می خوام دیروز که برنامه اصلاحی شما رو نگاه می کردم به یک مشکل برخوردم که تلاشم جهت حلش به طول نینجامید
اما مشکل:
در برنامه اصلاحی شما که تا چک باکس سوم اصلاح شده جمع تخلف در حق شاکی در قسمت فرم درست نشان داده میشه اما این مقدار در table درست نمایش داده نمیشه
سوال دون اینکه در برنامه ارسالی فرمت داده های عددی از نوع number می باشد اگر این فرمت به text تغییر پیدا کنه محاسباتش به چه صورت میشه ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

emami.sie
چهارشنبه 01 بهمن 1393, 07:21 صبح
سلام آقای امامی از اینکه دوباره مزاحمتون شدم عذر می خوام دیروز که برنامه اصلاحی شما رو نگاه می کردم به یک مشکل برخوردم که تلاشم جهت حلش به طول نینجامید
اما مشکل:
در برنامه اصلاحی شما که تا چک باکس سوم اصلاح شده جمع تخلف در حق شاکی در قسمت فرم درست نشان داده میشه اما این مقدار در table درست نمایش داده نمیشه
سوال دون اینکه در برنامه ارسالی فرمت داده های عددی از نوع number می باشد اگر این فرمت به text تغییر پیدا کنه محاسباتش به چه صورت میشه ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

با سلام
البته بنده تا چک باکس دوم رو اصلاح کرده بودم که در کدها نیز کاملا مشخص هستش و شما می بایست این کد رو برای تمام چک باکسها تکرار کنید...
در مورد بخش دوم سئوال هم بین فرمت تکست و نامبر تفاوت در کوتیشن و تک کوتیشن ها هستش که باید با نحوه درست استفاده از اونها آشنا باشید، بهترین راه هم جستجو بین کدهای موجود در برنامه های مختلفه تا نحوه چینش و جایگذاری درست اونها رو مشاهده بفرمایید...
موفق باشید
یا علی

somayeh1361
چهارشنبه 01 بهمن 1393, 12:15 عصر
سلام دوباره آقای امامی
برنامه رو همانگونه که فرموده بودید اصلاح کردم اما مقدار تخلف در حق شاکی در table ذخیره نمیشه
در مورد سوال دوم میشه یک برنامه نمونه یا لینک بزارید احتیاج فوری بهش دارم
متشکرم

emami.sie
جمعه 03 بهمن 1393, 10:45 صبح
سلام دوباره آقای امامی
برنامه رو همانگونه که فرموده بودید اصلاح کردم اما مقدار تخلف در حق شاکی در table ذخیره نمیشه
در مورد سوال دوم میشه یک برنامه نمونه یا لینک بزارید احتیاج فوری بهش دارم
متشکرم

با سلام
من با اکسس 2010 نمونه رو تهیه کردم و در این ورژن مشکلی مشاهده نشد، اما با اکسس 2003 تست کردم و خطایی که در مورد Write Conflict فرمودید مشاهده میشه که پس از رفع اون، با مشکل عدم ذخیره اطلاعات در جدول مواجه شدم که متاسفانه نتونستم رفعش کنم... (مشکل در مورد Record Lock هست)
پیشنهاد: بجای ذخیره فیلدهای محاسباتی در جدول که مخالف با قواعد نرمال سازی پایگاه داده هم هست، از یک کوئری ساده بهره ببرید... (تاکید می کنم این فقط یک پیشنهاده و مطمئنا جواب سئوال شما نیست)
در مورد قسمت دوم سئوالتون هم یک نمونه ساده قرار دادم...
موفق باشید
یا علی