PDA

View Full Version : کش کردن قسمتی از سایت

IR-Developer
شنبه 20 دی 1393, 15:23 عصر
سلام من کل صفحه ی اصلی را کش کردم ولی میخوام فقط قسمت مربوط به سبد خرید و اطلاعات لاگین را از کش خارج کنم . از دستور writesubstitution استفاده میکنم ولی وقتی داخلش تگ HTML قرار میدم خطا میده .

الان با کش شده سایت اضافه کردن به سبد خرید دیگه ایجکسی کار نمیکنه و باید f5 بزنم تا نتیجه را بتونم ببینم . وقتی هم که کاربر Logout میکنه اطلاعات صفحه دیگه بروز نمیشه . میخوام این قسمت ها از کش خارج بشن .

توی یکی از اکشن هام نیاز دارم وقتی صفحه ریدایرکت میشه صفحه ی هدف بدون کش باز بشه . برای این باید چکار کنم ؟

mohammadreza.najafipour
شنبه 20 دی 1393, 22:07 عصر
سلام دوست عزیز.
از MvcDonutCaching استفاده کن که داخل Nuget Package Manager میتونی نصبش کنی.
البته خودم هنوز با این کتابخونه کار نکردم، ولی این خواسته هایی که داری رو طبق گفته های لینک زیر برآورده می کنه:
http://www.devtrends.co.uk/blog/donut-output-caching-in-asp.net-mvc-3

اگه جواب گرفتی حتما ما رو هم در جریان بذار :لبخندساده:

HOSSEINONLINE7
شنبه 20 دی 1393, 23:24 عصر
--------------------

IR-Developer
شنبه 20 دی 1393, 23:31 عصر
سلام دوست عزیز.
از MvcDonutCaching استفاده کن که داخل Nuget Package Manager میتونی نصبش کنی.
البته خودم هنوز با این کتابخونه کار نکردم، ولی این خواسته هایی که داری رو طبق گفته های لینک زیر برآورده می کنه:
http://www.devtrends.co.uk/blog/donut-output-caching-in-asp.net-mvc-3

اگه جواب گرفتی حتما ما رو هم در جریان بذار :لبخندساده:

میخواستم توی یک پروژه استفاده کنم ولی دیگه وقت تست نیست و چون ممکنه مشکلاتی بوجود بیاره فعلا بی خیالش شدم . ولی سر فرصت حتما این را تست میکنم و خبرش را میدم احتمالا چیز جالب و کاربردی باید باشه . مرسی

hakim22
یک شنبه 21 دی 1393, 10:34 صبح
برای کش کردن قسمتی از سایت باید ابتدا یک اکشن از نوع PartialViewResult درست کنید و خروجیش رو هم بفرستید به یک PartialView در ویوی صفحه ی اصلی اون قسمت رو با استفاده از Helper با نام Action فراخوانی کنید.

بعد یک اتریبیوت روی این اکشنی که ساختید اضافه کنید با عنوان OutputCache و پارامترهاشو تنظیم کنید. مدت و ...

حالا فقط این قسمت کش میشه ولی بقیه هر بار بازخونی میشه.