PDA

View Full Version : انتقال فوکوس ازیک فیلددلخواه درفرم به اولین فیلد ساب فرم ......

daglararan
یک شنبه 21 خرداد 1385, 09:11 صبح
وقتی اطلاعات واردشده درکومبو موجودنباشد میخواهیم با نوشتن کد مراحل زیرانجام گیرد. ا- بازدن یک کلیداز صفحه کلید وزیبل ساب فرم تروشده وساب فرم درگوشه ای ازفرم اصلی ظاهر بشه 2- بعدازبازشدن ساب فرم فوکوس از FN فرم(کومبو) بره به روی FN ساب فرم 3- پس ازواردکردن اطلاعات جدیددرساب فرم بازدن کلیدENTER روی فیلد SN (اخرین فیلد ساب فرم) وزیبل ساب فرم فالز شده وفوکوس در کومبوظاهر بشه.

daglararan
یک شنبه 21 خرداد 1385, 17:39 عصر
دوستان اگر لطف کردند کمک کنند

شاپرک
دوشنبه 22 خرداد 1385, 06:28 صبح
به نظر من اگه مرحله به مرحله انجام بدی و هر جا به مشکل برخوردی سوال کنی بهتره چون چیزی که خودت یاد بگیری همیشه یادت میمونه .(مطمئنم اگه دقت کنی میتونی چون اینها که گفتی چیزهای سختی نیستند و در واقع خودت راه حل رو گفتی)
شروع کن اگه مشکلی داشتی دونه دونه سوال کن .

mohkhosh
دوشنبه 22 خرداد 1385, 08:26 صبح
وقتی فرمت بازه برو یه macro بساز و از setvalue استفاده کن
در منوی بالای اون از فرم موردنظرت داخلش + گذاشته subform رو انتخاب کن و فیلد موردنظرت روکه میخوای setfocus بشه انتخاب کن و در منوی پایینی setfocuse رو بنویس
با اجرای این ماکرو setfocuse دلخواهت تو subform رو ببین و حالشو ببر
موفق باشی

mohkhosh
سه شنبه 23 خرداد 1385, 10:15 صبح
یه برنامه نمونه برات میگذارم user name=1 password=1 درفرم ورود اطلاعات چه کد مشتری بزنی نام-آدرس-شماره تلفن می یاد و یا اگه روی کمبوی نام انتخاب کنید کد-آدرس-شماره تلفن می یاد اگه نام تایپ شده در combo جدید باشه اتوماتیک دکمه ثبت در جدول مشتریان فعال می شه و با پرکردن فیلدهای نام آدرس تلفن یک کد اتوماتیک هم میگیره چون کد در جدول مشتری autonumber است .
من با این روش مشکل مشابه رو حل کردم امیدوارم بدردت بخوره
راستی این برنامه رو برای یه شرکت نوشته بودم بردار edit می کنم برش می دارم ... برداشتی به من پیغام بده daglararan

daglararan
سه شنبه 23 خرداد 1385, 16:24 عصر
دوست عزیز دستت درد نکنه برداشم فایلو ولی امتحان نکردم باز pm میدم برات

daglararan
سه شنبه 23 خرداد 1385, 19:39 عصر
ازدوستان کسی پیدانشدبه این سئوال من که: چگونه بازدن یک کلیدانتخابی از کیبورد فوکوس راازیک فیلد فرم به فیلدی از ساب فرم انتقال دهیم؟. جواب بدهد. ضمناشاپرک محترم من همه کارهاراکه در بالا گفتم انجام دادم تنها مونده این مشکلم. امیدوارم یکی از دوستان زحمت راقبول نمائند.

mohkhosh
چهارشنبه 24 خرداد 1385, 06:20 صبح
در after update کمبوت بنویس
Forms!F![T1 subform].Form!FD.SetFocus

شاپرک
چهارشنبه 24 خرداد 1385, 06:38 صبح
Private Sub Form_KeyPress(KeyAscii As Integer)
If KeyAscii = 13 Then
Forms![Form1]![subform]!name.SetFocus
End If
End Sub

daglararan
چهارشنبه 24 خرداد 1385, 08:40 صبح
شاپرک محترم. شماره 13 چیه؟ یه خورده توضیح میدی؟

شاپرک
چهارشنبه 24 خرداد 1385, 09:18 صبح
کلید Enter
البته من به عنوان مثال گفتم .

daglararan
چهارشنبه 24 خرداد 1385, 11:18 صبح
یعنی اگه بجای عدد 13 UP را بنویسم وقت اونو فشار بدم فوکوس میره روی فیلدی که بجای NAME درکد شما نوشتم؟ امتحان میکنم. اخه چی میشه یه کمی بیشترتوضیح بدی ..... هرکاری میکنم جواب نمیده