PDA

View Full Version : فوری: صفحه بندی در گزارش

hengamh_vb
یک شنبه 21 خرداد 1385, 10:20 صبح
سلام
من یکreportدارم که دارای یک group و details است می خواهم اگر تعداد بیش از یکی بود هر group را در یک صفحه نمایش دهد.
یعنی اگر تعداد رکورهای details آنقدر زیاد باشد که به صفحه بعد برود باز group و detail بعدی ار صفحه جدید شروع شود.:خجالت:

pouriams
یک شنبه 21 خرداد 1385, 10:39 صبح
روی details راست کلیک کنید و Section Expert را انتخاب کنید و از common روی چک باکس new page after کلیک کنید تا تیک خورده شود.
می‌توانید از منوی سمت چپ group دلخواه را انتخاب کرده و عملیات فوق را انجام دهید.

hengamh_vb
یک شنبه 21 خرداد 1385, 12:48 عصر
مرسی از راهنمایی
اما این روش درست کار نمی کند چون یک گروه ممکن داران چند detail - باشد ان وقت یکی را در صفحه نمایش می دهد مثلا مانند این گزارش که پیوست است .می خواهم هریک در یک صفحه باشد.
متشکرم

pouriams
یک شنبه 21 خرداد 1385, 13:30 عصر
گفتم هم می‌توانید روی گروه این عمل را انجام دهید و هم روی details، فقط کافیه از منوی سمت چپ آن را انتخاب کنید. این بستگی به گروهی که شما انتخاب کردید دارد. یک level بالاتر را اگر انتخاب کنید آن‌وقت تمام گروه را پوشش می‌دهد.

hengamh_vb
دوشنبه 22 خرداد 1385, 07:22 صبح
مرسی :تشویق:
ممنون درست شد . چرا عصبانی میشی.
لطفا اگه میشه در یک خصوص دیگر هم من را راهنمایی کنید.
اگه بخواهم برای قسمت details ها شماره ردیف بگذارم چکار باید بگنم ؟مرسی:خجالت:

pouriams
سه شنبه 23 خرداد 1385, 11:35 صبح
سلام. من عصبانی نشدم. فقط احساس کردم که شما قسمت دوم نوشته‌ی من را نخوندید. خواستم یادآوری کرده باشم.
سؤال خوبی کردید. باید خودم برم درباره‌اش تحقیق کنم، چون خودمم نمی‌دونم. تا الان یه همچین مشکلی نداشتم و بهش فکر هم نکردم.

---------------------
طریق عشق پرآشوب و فتنه است ای‌دل // بیفتد هر که در این راه با شتاب رود ـــ حافظ

meh_secure
سه شنبه 23 خرداد 1385, 11:43 صبح
دوستان عزیز این هم رکورد نامبر که برای هر گروه از 1 شروع میشه.
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=24187&highlight=record+number

hengamh_vb
سه شنبه 23 خرداد 1385, 12:03 عصر
مرسی از همگی.
بک راه حل هم که از خود گروه پیدا کردم روش زیر است که جواب میدهد.

//در اینجا راه حلی ارائه خواهدشد که شماره رکورد باید بعد از گروه Reset گردد. فرمولی تحت نام RowNumber ایجاد کنید:

save this formula as RowNumber//
;global numberVar RowNumber
RecordNumber - RowNumber

فرمول بالا در واقع همان شماره رکورد جاری را محاسبه می کند.
فرض کنیم می خواهیم بعد از گروه 1 این شماره Reset گردد.
برای این کار روی GroupFooter1 کلیک راست کرده و Section Express را انتخاب نمایید.
برای یکی از خواص گروه مثلا جلوی خاصیت KeepTogether آن دستوارت زیر را انتخاب نمایید:

;global numberVar RowNumber := RecordNumber
true

حال اگر فرمول RowNumber ایجاد شده را در گزارش قرار دهید. تعداد رکوردها را برای شما نشان می دهد

meh_secure
سه شنبه 23 خرداد 1385, 12:10 عصر
روشی که شما فرمودید دقیقا همون روشیه که بنده تو پست قبلی ارائه کرده بودم.

pouriams
سه شنبه 23 خرداد 1385, 12:14 عصر
در قسمت field explorer یکی از توابع آن به نام record number است. شما می‌توانید آن را بردارید و در details گزارشات خودتان قرار دهید. این تابع خودکار برای هر فیلد شما که در گزارش نمایش داده می‌شود شماره‌گذاری می‌کند.

------------------
طریق عشق پرآشوب و فتنه است ای‌دل // بیفتد هر که در این راه با شتاب رود ـــ حافظ

meh_secure
سه شنبه 23 خرداد 1385, 12:16 عصر
درست اما برای هر گروه دوباره از 1 شروع نخواهد شد.

pouriams
دوشنبه 20 شهریور 1385, 07:18 صبح
برای گروه کار نکردم ولی فکر کنم با ایجاد group این مشکلات حل بشه. فقط کافیه داخل گروه شمارنده بگذارید. (البته خودم امتحان نکردم)