PDA

View Full Version : جلوگیری از افتادن &nbsp

بیتا حکمت
دوشنبه 22 دی 1393, 16:35 عصر
موقعی که میخوام کنترلی رو ایجاد کنم . اگر نحوایم position: absolute باشه ، چطوری کنترل جدید رو در جای موقعیت دلخواه قرار بدیم . من که نمی تونم با ذهنم مختصات صفحه رو حدس بزنم و کنترب بره اونجا . برای همین خط فاصله می زنم تا کرسر تو مکان دلخواه بیفته اما اینجا یه مشکلی پیش میاد که صفحه پر میشه از &nbsp

keiv@n
دوشنبه 22 دی 1393, 17:03 عصر
سلام

واسه positioning قانونمند عناصر از بوت استرپ استفاده کن ... کلاسهای خیلی مفیدی داره برای اینکار مثل push , offset

بیتا حکمت
دوشنبه 22 دی 1393, 17:07 عصر
سلام

واسه positioning قانونمند عناصر از بوت استرپ استفاده کن ... کلاسهای خیلی مفیدی داره برای اینکار مثل push , offset

با بوت استرپ آشنا نیستم . به نظرتون اگر با position: absolute جای کنترل ها رو تعیین کنم مشکلی پیش میاد ؟

keiv@n
دوشنبه 22 دی 1393, 17:14 عصر
اشتباه بزرگی می کنید

این کار باعث میشه کلی مشکل غیر منطقی براتون پیش بیاد ! من خودم خیلی دچارش شدم

یه تجربه : هیچ وقت موقعیت عناصرتونو در محیط Design چک نکنید و ظاهر قالب سایتتونو داخل خروجی و بر روی مرور گر ببینید

به نظر من از همین امروز بوت استرپو شروع کنید ، نگران نباشید چیز خاصی نداره ! اگر هم به مشکلی بخورید حداقل باعث میشه تا مشکلاتتون در زمینه بوت استرپ حل شه نه css معمولی

بیتا حکمت
دوشنبه 22 دی 1393, 18:04 عصر
اشتباه بزرگی می کنید

این کار باعث میشه کلی مشکل غیر منطقی براتون پیش بیاد ! من خودم خیلی دچارش شدم

یه تجربه : هیچ وقت موقعیت عناصرتونو در محیط Design چک نکنید و ظاهر قالب سایتتونو داخل خروجی و بر روی مرور گر ببینید

به نظر من از همین امروز بوت استرپو شروع کنید ، نگران نباشید چیز خاصی نداره ! اگر هم به مشکلی بخورید حداقل باعث میشه تا مشکلاتتون در زمینه بوت استرپ حل شه نه css معمولی

ممنونم . البته منظورم این نبود که تو مرورگر تست نمی کنم . تو مرورگر مشکلی پیش نمیاد . ولی گفتیم شاید بعدا" مشکلی پیش بیاد که ازش خبر نداشته باشم .

alireza_s_84
دوشنبه 22 دی 1393, 18:18 عصر
موقعی که میخوام کنترلی رو ایجاد کنم . اگر نحوایم position: absolute باشه ، چطوری کنترل جدید رو در جای موقعیت دلخواه قرار بدیم . من که نمی تونم با ذهنم مختصات صفحه رو حدس بزنم و کنترب بره اونجا . برای همین خط فاصله می زنم تا کرسر تو مکان دلخواه بیفته اما اینجا یه مشکلی پیش میاد که صفحه پر میشه از &nbsp

استفاده از position: absolute باید با احتیاط و بررسی جوانب باشه ، چون موقعیت قرارگیری عناصر مطلق هست ، یعنی با توجه به مختصات. پس شما باید درک کافی و مناسبی از سیستم مختصاتی داشته باشین.
سعی کنید کاملا به CSS و HTML مسلط بشین ، یادگیری اینها خیلی زمانبر نیست و ارزشش رو داره. به جرات میتونم بگم اگر تسلط کافی روی این دو مورد داشته باشین نیاز به هیچ فریم ورکی برای استایل دهی عناصر نخواهید داشت.
توی امضای من یک لینک در رابطه با طراحی وب هست ، این مطلب زمانی نگاشته شد که هنوز بوت استرپ و فریم ورکهای مشابه یا وجود نداشتن یا هنوز مراحل اولیه رو داشتن طی میکردن ولی شما میتونید ببینید با CSS وHtml یک صفحه بسیار منظم و تقریبا پشتیبانی رزولوشن های اون زمان رو در بر داره.
موفق باشید

بیتا حکمت
دوشنبه 22 دی 1393, 18:58 عصر
استفاده از position: absolute باید با احتیاط و بررسی جوانب باشه ، چون موقعیت قرارگیری عناصر مطلق هست ، یعنی با توجه به مختصات. پس شما باید درک کافی و مناسبی از سیستم مختصاتی داشته باشین.
سعی کنید کاملا به CSS و HTML مسلط بشین ، یادگیری اینها خیلی زمانبر نیست و ارزشش رو داره. به جرات میتونم بگم اگر تسلط کافی روی این دو مورد داشته باشین نیاز به هیچ فریم ورکی برای استایل دهی عناصر نخواهید داشت.
توی امضای من یک لینک در رابطه با طراحی وب هست ، این مطلب زمانی نگاشته شد که هنوز بوت استرپ و فریم ورکهای مشابه یا وجود نداشتن یا هنوز مراحل اولیه رو داشتن طی میکردن ولی شما میتونید ببینید با CSS وHtml یک صفحه بسیار منظم و تقریبا پشتیبانی رزولوشن های اون زمان رو در بر داره.
موفق باشید

ممنونم . الان رزولیشن ها رو تغییر دادم دیدم با هر رزولیشن جدید جای کنترل ها تغییر می کنه. بیچاره شدم :افسرده:
CSS به صورت روزنامه وار خوندم اما تا وفتی تو پروژه استفاده نکنم یاد نمی گیرم . الان سوالم اینکه چطور با استفاده از CSS موقعیت کنترل ها رو مشخص کنم ؟

saeed410
دوشنبه 22 دی 1393, 19:42 عصر
اگه میخوایی یک طراحی داشته باشی که تقریباً در تمام نمایشگرها درست نشون داده بشه بهتره از position:absolute استفاده نکنی. اصلاً نیاز نیست موقعیت کنترل ها رو دقیق مشخص کنی. باید نسبی باشن که مشکلی پیش نیاد. منم با استفاده از بوت استرپ موافقم. کمک زیادی به چینش درست اشیاء میکنه.