PDA

View Full Version : طراحی یک سایت و پیش بینی توسعه آن

hanis29268
دوشنبه 22 دی 1393, 19:08 عصر
سلام و عرض ادب،
دوستانی که در زمینه طراحی تخصص دارند اگر بنده رو از گمراهی در بیارند ممنون میشم:
بنده میخوام یه سایت مثل پونیشا طراحی کنم و نمیدونم با asp.net mvc کار کنم یا php?
در مورد هزینه که مشخصا asp هزینه بیشتری داره، ولی در مورد 1-توسعه برنامه در آینده و 2-مبحث امنیت و 3-پیاده سازی دانلود و آپلود فایل در سایت، نمیدونم کدوم بهتره!!
از کمکتون بسیار ممنونم.

aroshanzamir
دوشنبه 22 دی 1393, 23:08 عصر
سلام ;
به نظر من توسعه یک سیستم نوشته شده در آینده بیشتر به تحلیل سیستم برمیگردد اگر سیستم درست تحلیل شده باشد در توسعه سیستم به مشکل چندانی برنخواهیم خورد... ASP از Php امن تر است ....
به نظر من خیلی از این حرف ها برمیگرده به تحلیل و پیاده سازی درست سیستم برای توسعه در آینده

hanis29268
سه شنبه 23 دی 1393, 09:09 صبح
ممنون دوست عزیز،
بنده به ASP واردترم ولی برای بحث آپلود و دانلود فایل موندم که چطوری میشه پیاده سازیش کرد و همچنین پنل مدیریتی،
شما اگر آشنایی دارید میتونید راهنمایی کنید که اگر با ASP بزنم بعدا در این دو مورد دچار مشکل میشم یا نه؟

hakim22
سه شنبه 23 دی 1393, 10:31 صبح
پیاده سازی سیستم مدیریت فایل محدودیتی در ASP MVC نداره. این پروژه (https://elfinderaspnet.codeplex.com/)سورس بازه و میتونید بررسی کنید.
چیزی که کاربر در نهایت میبینه HTML هست و چندان فرقی نمیکنه از کدوم زبان استفاده می کنید. فقط زبانی را انتخاب کنید بیشتر بهش مسلط هستید.
هزینه ی طراحی اولیه سایتهای ASP شاید بیشتر باشه ولی در دراز مدت هزینه ی حفظ و نگاه داری پروژه های ASP کمتر میشه. البته باید در معماری نرم افزار و انتخاب ابزار دقت کنید.

hsgpro
سه شنبه 23 دی 1393, 11:17 صبح
سلام ;
به نظر من توسعه یک سیستم نوشته شده در آینده بیشتر به تحلیل سیستم برمیگردد اگر سیستم درست تحلیل شده باشد در توسعه سیستم به مشکل چندانی برنخواهیم خورد... ASP از Php امن تر است ....
به نظر من خیلی از این حرف ها برمیگرده به تحلیل و پیاده سازی درست سیستم برای توسعه در آینده

هیچ سند و مدرک کاملی نیست که بگه asp.net از php امن تره یا بالعکس.
گر بخواد بحث امنیت بشه لینوکس امنیت خیلی بیشتری نسبت به ویندوز داره.
لطفاً منطقی تر نظر بدید. و خیلی کلی نگید این بهتره یا اون بد تره.نظر های شخصی خودمون رو فقط باید شخصی نگه داریم نباید کلاً اونی که دوستش نداریم رو زیر سوال ببریم که.
مثلاً من خودم نظر شخصیم اینه که php بهتره اما asp.net هم دوست دارم و می دونم قدرت asp.net رو هرگز نمیشه زیر سوال برد.

hanis29268
سه شنبه 23 دی 1393, 15:29 عصر
پیاده سازی سیستم مدیریت فایل محدودیتی در ASP MVC نداره. این پروژه (https://elfinderaspnet.codeplex.com/)سورس بازه و میتونید بررسی کنید.
چیزی که کاربر در نهایت میبینه HTML هست و چندان فرقی نمیکنه از کدوم زبان استفاده می کنید. فقط زبانی را انتخاب کنید بیشتر بهش مسلط هستید.
هزینه ی طراحی اولیه سایتهای ASP شاید بیشتر باشه ولی در دراز مدت هزینه ی حفظ و نگاه داری پروژه های ASP کمتر میشه. البته باید در معماری نرم افزار و انتخاب ابزار دقت کنید.

ممنون دوست عزیز از پاسختون ولی فرض کنید سایت ما 1000تا کاربر داشته باشه که هرکدومشون 100مگابایت فضا بخوان،به نظر شما با ASP میشه راحت تر و بهتر راه اندازیش کرد یا PHP؟ از نظر هزینه چی؟
میشه دقیقا توضیح بدید؟

hanis29268
سه شنبه 23 دی 1393, 15:31 عصر
هیچ سند و مدرک کاملی نیست که بگه asp.net از php امن تره یا بالعکس.
گر بخواد بحث امنیت بشه لینوکس امنیت خیلی بیشتری نسبت به ویندوز داره.
لطفاً منطقی تر نظر بدید. و خیلی کلی نگید این بهتره یا اون بد تره.نظر های شخصی خودمون رو فقط باید شخصی نگه داریم نباید کلاً اونی که دوستش نداریم رو زیر سوال ببریم که.
مثلاً من خودم نظر شخصیم اینه که php بهتره اما asp.net هم دوست دارم و می دونم قدرت asp.net رو هرگز نمیشه زیر سوال برد.

سپاس فراوان از شما،
ببنید من برای پیاده سازی سرویس آپلود با PHP نمیدونم واقعا چقدر هزینه و زمان باید صرف کنم و از چه تکنولوژِی ای باید استفاده کنم، فرض کنید سایت ما 1000تا کاربر داشته باشه که هرکدومشون 100مگابایت فضا بخوان، شما چطور میخواید اینو پیاده سازیش کنید؟
در حد یه راهنمایی توضیح بدید ممنون میشم.