PDA

View Full Version : طراحی سایت با php و...

فرزند كعبه
چهارشنبه 24 دی 1393, 13:13 عصر
سلام دوستان
من نمیدونم تاپیک رو جای دقیقی زدم یا نه

من میخوام طراحی سایت با زبان پی اچ پی رو شروع کنم

میشه بهم راهنمایی کنید از کجا و چطور شروع کنم؟

از چه محیط برنامه نویسی ای شروع کنم و چه مهارت هایی رو باید فرا بگیرم؟

قبلا با مدیریت محتواهای جوملا و وردپرس در حد راه انداختن سایت های شخصی خودم با قالب های رایگان و یا خریداری شده و تا حدی با دستکاری قالب ها آشنا هستم و نه بیشتر یعنی یه چیزی تو مایه های پایه و شروع کار میدونم خودم رو

و میخوام بتونم سایت و اسکریپت اختصاصی بنویسم یعنی یک سایت و قالب رو بتونم از صفر بنویسم

در کل اینکه اگر هر سفارش طراحی سایت بهم شد چه مدیریت محتوای رایگان چه راه های دیگه نظیر نوشتن اسکریپت از صفر و یا راه های دیگه میخوام که بتونم انجام بدم

قبلا یه دوره مقدماتی ای اس پی دات نت پیش استاد مهدی کرامتی رفتم اما پیگیرش نبودم و پایه درست و حسابی هم نداشتم و نتونستم به نتیجه برسونمش و متوجه شدم پی اچ پی رو بیشتر دوست دارم و بیشتر به کارم میاد حداقل الان و میخوام کارم رو شروع کنم و در مدت کمی بتونم هر سفارشی برای طراحی سایت و سئو بهم دادن بتونم انجام بدم

ممنون میشم راهنماییم کنید بعنوان برادر کوچکتر

hsgpro
چهارشنبه 24 دی 1393, 13:49 عصر
سلام
php خیلی آسونه حتی با منابع رایگان آنلاین هم می تونید راحت یاد بگیریدش.
من خودم php رو با منابع آنلاین و یه کتاب خودآموز php یاد گرفتم به شما هم اگر انگلیسی تون خوبه سایت های http://w3schools.com و http://php.net و اگر فارسی می خواین سایت http://beyamooz.com رو معرفی میکنم.همچنین اگر کتاب خون هستید پیشنهاد میکنم کتاب خودآموز php 5 هم از انتشارات علوم رایانه یا آموزش php & MySql از انتشارات پندارپارس رو تهیه کنید.

خیلی هم خوبه که اول با cms ها و ویرایش قالب هاشون شروع کردید منم خودم از همین جا شروع کردم بعد فقط اگه php هم همینطوری عملی و صد البته با علاقه یاد بگیرید خیلی سریع بهش مسلط میشید می تونید سایت های دلخواه خودتون رو ایجاد کنید.

ostadsho
پنج شنبه 25 دی 1393, 01:36 صبح
خود php رو یاد گرفتن زیاد کار سختی نیست، اما موقعی که بخواید یه پروژه واقعی رو انجام بدید اینقدر جزییات داره که کلی تجربه باید کسب کنید تا از پس اون موارد جزیی بر بیاید مثلا بحث های امنیتیش، بحث های بهینه بودن کدنویسی، اینکه از کدام شیوه ها و متودها استفاده بشه بهتره و ....

حتما سعی کنید یه پروژه رو استارت بزنید با یه منبع آموزشی شروع کنید و پیش برید تا جایی که پروژه رو به صورت کاملا واقعی بسازید، نه اینکه فقط تئوری وار یه سری دستورات رو حفظ کنید و اونها رو در عمل توی یه پروژه واقعی پیاده سازیشون نکنید....

Mohammadsgh
پنج شنبه 25 دی 1393, 10:14 صبح
دوست خوبمون ostadsho (http://barnamenevis.org/member.php?345512-ostadsho) حرف خوبی زد.یاد گرفتن php زیاد سخت نیست استفاده اش تو پروژه و اینها هست که سخته

فرزند كعبه
جمعه 26 دی 1393, 18:11 عصر
ممنون از رهنمایی هاتون عزیزان
ولی من هنوز جواب کاملم رو نتونستم بگیرم
مثلا محیط برنامه نویسی و ...

مثلا برای ای اس پی دات نت ویژوال استدیو مورد توافق بیشتری هست در بین برنامه نویسان و در پی اچ پی چطور؟ با چه حیطی میتونم برنامه نویسی کنم که از بقیه بهتر و عمومی تره

و اینکه الان شما برنامه نویس حرفه ای که یا تنها کار می کنید یا بصورت تیمی هستید ... وقتی به شما پروژه ای سپرده می شود از کجا کار رو شروع می کنید؟
1- اگر اسکرپیت باید از اول نوشته شود و 2 - اینکه پروژه رو میشه طور دیگه ای جمع کرد

و در مورد قالب نویسی و گرافیک و ... هم یه توضیح اگر میشه بدید
آیا همه برنامه نویسای حرفه ای میان میشننن قالب رو از صفر طراحی میکنن یا از سایتی چیزی میگیرن ویرایش میدن و یا میخرن و یا اینکه بیسی چیزی برای شروع دارن و سریع میتونن یه قالب سر هم کنن

hsgpro
جمعه 26 دی 1393, 18:31 عصر
php نرم افزار خاصی نداره تو هر ویرایشگر یا IDE که راحتید کار کنید.مثلاً من خودم همیشه توی نرم افزار رایگان ++NotePad کار میکنم که نه خطایاب داره نه اون همه امکان دیگه ای که ویژوال استودیو داره اما این باز خوبه بعضی ها که دیگه خیلی حرفه ای هستن توی ویرایشگر های خط فرمان مثل vim هم php کار میکنن و راحتن.
کلاً ابزار php نویسی سلیقه ای است هر ابزار دوست داشته باشید می تونید کار کنید.حتی با NotePad خود ویندوز هم می تونید.

قالب هم اصلش اینه که HTML و CSS رو خودتون بنویسید چون تو php دیگه اون Drag & Drop ویژوال استودیو نیست و باید به HTML و CSS مسلط باشید اما با این حال بازم نرم افزار هایی هستن که کار طراحی رو راحت تر میکنن ولی برای اینکه طراحی دقیق و مو شکافانه داشته باشید بهترین راه یادگیری HTML و CSS است.قالب های آماده هم میشه ویرایش کرد اما اون وقت اونی که تو ذهن تون هست نمیشه.اکثراً قالب رو اول تو فتوشاپ psd طراحی میکنن بعد میارنش رو HTML و CSS.

p30online
جمعه 26 دی 1393, 20:15 عصر
از پروژه های کوچک شروع کن ،صبر و تلاش و تلاش و تلاش هم داشته باش هر چه را بخواهی با همین نرم افزار php می شود شروع کرد و با کمک دوستان همین انجمن و سایت های آموزشی دیگر یه مدت دستت واسه برنامه نویسی راه می افته.فقط دوست داشته باش که یاد بگیری