PDA

View Full Version : خطای ارتباط با بانک

nooshin609
پنج شنبه 25 دی 1393, 10:33 صبح
سلام دوستان
یه برنامه دارم که با visual studio 2010 c# و بانکمم SQL EXPREESS خود Visualle !!!
حالا وقتی setup میگیرم و نصب می کنم رو سیستم دیگه ،موقع اجرا خطای ارتباط بابانک میده.در صورتی که موقع setupگرفتن تیک sql expree2008 میزنم و رو سیستم مقصد نصبش میکنم.بنظرتون مشکل چیه؟؟
یه سوال دیگه اینکه میشه توی سیستم مقصد sql expree نریزم.و دیتابیس به sql server 2000 ، اتچ کنم و استفاده کنم؟؟
با تشکر

بیتا حکمت
پنج شنبه 25 دی 1393, 10:47 صبح
سلام . فکر کنم اگر عکس خطا رو آپلود کنین بهتر بشه بهتون کمک کرد .

mrprestige
پنج شنبه 25 دی 1393, 10:52 صبح
سلام وقت بخیر . Visual Studio 2010 خودش نرم افزار Sql رو داخل نرم افزار های پیشنهادی خودش نداره اینکه شما می فرمایید درواقع مثل یه برنامه کمکی میمونه و شما باید خود نرم افزار sql 2008 رو جداگانه نصب کرده باشید . واینکه درمورد سوال دومتون میشه واضح تر بگید متوجه نشدم .

SabaSabouhi
پنج شنبه 25 دی 1393, 11:28 صبح
سلام
1. تو کامپیوتر مشتری Sql Express رو نصب کنید.
2. گمان کنم نسخه‌ای که روی VS2010 باشه SqlExpress 2012 باشه. طبیعی هست که روی SqlServer 2000
نتونید ازش استفاده کنید. ( SqlServer 2000 که دیگه باشه منقرض شده باشه! )
اما در کل، Attach کردن امکان‌پذیره به شرطی که نسخه‌ها یکی باشن.
ولی برای این کار بهتره Backup کرده و بعد Restore کنید. چون غیر همون نسخه‌ به نسخه‌های بالاتر هم می‌تونید Restore کنید.
مثلاً از SqlExpress 2005 می‌تونید به SqlServer 2005 یا SqlServer 2008 و یا بالاتر Restore کنید.

اما اگه می‌خواین کارتون حرفه‌ای باشه، هیچکدوم خوب نیست.
شما Script دیتابیستون رو تو برنامه Setup داشته باشین و روی SqlServer مورد نظر اجرا کنید.
SqlServer رو هم حداقل از نسخه‌ی 2005 پشتیبانی کنید و Script رو برای اون نسخه تهیه کنید.

صبا صبوحی

nooshin609
شنبه 27 دی 1393, 10:13 صبح
ببینین دوستان فک می کنم مشکلم به خاطر این باشه!!!
من وقتی windows installer نصب می کنم با موفقیت نصب میشه،ولی توی program fileدرایو c یا درایوای دیگه که میگردم فایل های برنامه پیدا نمیکنم.بالاخره باید یه جا کپی کنه دیگه!!

وقتیم که میام پوشه debug کپی می کنم و می برم تو سیستم مقصدمیزارم،موقع اجرای فرم هایی که از دیتابیس تغذیه می کنن خطای زیرو میده

127649

mrprestige
شنبه 27 دی 1393, 11:28 صبح
من وقتی windows installer نصب می کنم با موفقیت نصب میشه،ولی توی program fileدرایو c یا درایوای دیگه که میگردم فایل های برنامه پیدا نمیکنم.بالاخره باید یه جا کپی کنه دیگه!!

سلام . بنده فکر نمیکنم که مشکل شما از Windows Installer باشه از طرفی هم می فرمایید عملیات نصب با موفقیت انجام میشه ، و اینکه این برنامه توی پوشه ی Windows ذخیره میشه نه Program File چون این برنامه تو شاخه ی نرم افزار های Runtime هستند و تو مسیر خوده پوشه ی سیستم عامل ذخیره میشن . حالا برای اینکه خیالتون راحت بشه میتونین این عملیاتی رو که الان خدمتتون عرض میکنم رو انجام بدید تا مطمئن بشید windows installer کار میکنه منوی استارت کلیک کنید توی قسمت Search این عبارت رو تایپ کنید Services.msc اولین برنامه که ظاهر شد کلیک کنید پنجره ای ظاهر میشه به نام services از بین برنامه های موجود دنبال windows installer بگرد بعد روش کلیک راست کن اگه غیر فعال باشه وقتی که روش کلیک راست کرده باشی اولین گزینه که میبینی عبارت Start هست روش کلیک کن بعد پنجره رو ببند ( بعد ریستارت ویندوز ) دوباره عملیات ستاپ گیری نرم افزار تو شروع کن . ولی اگه اگه نظر بنده رو بخواین میگم شما فقط کافیه تو کامپیوتر مقصد SQL نصب کنید مشکل حل میشه . و اینکه ویندوز 7 بطور پیش فرض رو خودش windows installer نصب داره .

موفق باشید

حسین.کاظمی
شنبه 27 دی 1393, 11:38 صبح
سلام دوستان
یه برنامه دارم که با visual studio 2010 C#‎ و بانکمم SQL EXPREESS خود Visualle !!!

سلام دوست عزیز
این نسخه بانک اطلاعاتی در واقع یک پوسته ظاهری از بانک sql server است و کمتر کسی استفاده از این نسخه را می کنند.
شما بهتر است از نسخه اصلی خود sql server استفاده کنید تا به این مشکلات برنخورید!!

پیروز باشید

nooshin609
شنبه 27 دی 1393, 13:18 عصر
منظورتون اینه sqlای که زمان setup ساختن ساخته میشه بدرد نمیخوره؟؟؟
ببینین الان من setup ساختم و اون .net وsql ساخت خودشو رو سیستم مقصد نصب می کنم؟؟؟
چیکار باید بکنم که به مشکل نخورم
visual stuio 2010 وsql expres خود ویژوال استفاده کردم
با تشکر

بیتا حکمت
شنبه 27 دی 1393, 13:36 عصر
سلام دوست عزیز
این نسخه بانک اطلاعاتی در واقع یک پوسته ظاهری از بانک sql server است و کمتر کسی استفاده از این نسخه را می کنند.
شما بهتر است از نسخه اصلی خود sql server استفاده کنید تا به این مشکلات برنخورید!!

پیروز باشید

سلام . من متوجه نشدم . ماهیت بعضی از پروژه ها طوری هست که دیگه نیاز نیست کاربر بیاد Sql Server اصلی رو نصب کنه . پس در اون صورت باید چی کار کنن ؟

وقتیم که میام پوشه debug کپی می کنم و می برم تو سیستم مقصدمیزارم،موقع اجرای فرم هایی که از دیتابیس تغذیه می کنن خطای زیرو میده

خودمم زیاد تو این موارد اشکال دارم . اما بر اساس تجربه میگم . شما یک فایل MDF دارید که باید در همون مسیری باشه که فایل Exe اتون هست . و زمانی که به اون فایل MDF اشاره می کنید منظورم دیتاسورس هست ، باید بگین که این فایل از مسیر جاری خوانده میشه .
یک مورد دیگه اینکه بعضی از سیستم ها مثلا" ویندوز سون 64 بیتی ، به ایجاد و نوشتن در Program file ایراد می گیره ، شما یک بار مسیر پیش فرض نصب رو تغییر بده . ببین چی میشه . مثلا" به این صورت c:\Narmafzar

SabaSabouhi
شنبه 27 دی 1393, 13:58 عصر
سلام
نظر دوستمون Ho3einAlone در مورد SQL Express Edition درست نیست، نسخه Express یک نسخه‌ی ساده شده و
رایگان از SQL Server هست. و باید توجه داشته باشید که غالب محدودیت‌های Express Edition هرگز برای پروژه‌های معمولی
که ما انجام می‌دیم محدودیت تلقی نمی‌شن. ( یعنی برای اغلب کارهای ما کاملاً کافی هست )

نظر دوست دیگمون خانم حکمت هم کمی اشکال داره
هیچ نیازی نیست که فایل MDF در مسیر برنامه‌ی شما باشه. ( تقریباً من هرگز این کار رو انجام نمی‌دم. )
از Windows 7 به بالا ( ربطی هم به 64 بیت بودنش نداره ) نسبت به نوشتن و تغییر در مسیرهای حساس مثل مسیرهای
ویندوز و برنامه‌های نصب شده حساسیت ایجاد شده. ( برای امنیت کاربر نهایی )
ایجاد فایل دیتا در مسیر Program Files کار اشتباهی هست. اگر قصد دارین فایل دیتا رو خودتون درست کرده و مدیریت کنید
حتماً از مسیر Environment.SpecialFolder.ApplicationData برای وقتی که دیتا فقط مربوط به یه کاربر هست و یا
مسیر Environment.SpecialFolder.CommonApplicationData برای وقتی که برنامه برای همه کاربران نصب می‌شود استفاده کنید.
( معمولاً بهتره از مسیر دومی استفاده کنید )

صبا صبوحی

حسین.کاظمی
شنبه 27 دی 1393, 14:28 عصر
سلام
نظر دوستمون Ho3einAlone در مورد SQL Express Edition درست نیست، نسخه Express یک نسخه‌ی ساده شده و
رایگان از SQL Server هست. و باید توجه داشته باشید که غالب محدودیت‌های Express Edition هرگز برای پروژه‌های معمولی
که ما انجام می‌دیم محدودیت تلقی نمی‌شن. ( یعنی برای اغلب کارهای ما کاملاً کافی هست )
صبا صبوحی

صبحت شما درست است ولی نسخه ایی که تو خود ویژوال موجود است فقط یک پوسته ساده از محیط sqlserver است و برای یک پروژه ی واقعی از نسخه مجزی شده همین ویرایش کافی است.

ببخشید از تمامی دوستان
و
تشکر دوست عزیز صبوحی

پیروز و موفق باشید

nooshin609
شنبه 27 دی 1393, 14:49 عصر
سلام

نظر دوست دیگمون خانم حکمت هم کمی اشکال داره
هیچ نیازی نیست که فایل MDF در مسیر برنامه‌ی شما باشه. ( تقریباً من هرگز این کار رو انجام نمی‌دم. )
از Windows 7 به بالا ( ربطی هم به 64 بیت بودنش نداره ) نسبت به نوشتن و تغییر در مسیرهای حساس مثل مسیرهای
ویندوز و برنامه‌های نصب شده حساسیت ایجاد شده. ( برای امنیت کاربر نهایی )
ایجاد فایل دیتا در مسیر Program Files کار اشتباهی هست. اگر قصد دارین فایل دیتا رو خودتون درست کرده و مدیریت کنید
حتماً از مسیر Environment.SpecialFolder.ApplicationData برای وقتی که دیتا فقط مربوط به یه کاربر هست و یا
مسیر Environment.SpecialFolder.CommonApplicationData برای وقتی که برنامه برای همه کاربران نصب می‌شود استفاده کنید.
( معمولاً بهتره از مسیر دومی استفاده کنید )

صبا صبوحی

ممنون
فقط متوجه نشدم الان باید چیکار کنم؟؟میشه مرحله به مرحله توضیح بدین

SabaSabouhi
شنبه 27 دی 1393, 23:23 عصر
صبحت شما درست است ولی نسخه ایی که تو خود ویژوال موجود است فقط یک پوسته ساده از محیط sqlserver است و برای یک پروژه ی واقعی از نسخه مجزی شده همین ویرایش کافی است.

ببخشید از تمامی دوستان
و
تشکر دوست عزیز صبوحی

پیروز و موفق باشید

سلام
دوست من، تا جایی که من می‌دونم Visual Studio دقیقاً Sql Express Edition رو نصب می‌کنه.

صبا صبوحی

SabaSabouhi
شنبه 27 دی 1393, 23:28 عصر
ممنون
فقط متوجه نشدم الان باید چیکار کنم؟؟میشه مرحله به مرحله توضیح بدین

سلام
دوست گرامی، آیا پست پیشین من ( شماره 4 ) رو خوانده‌اید؟
نظر من به صورت مرحله به مرحله:
1. ایجاد script از دیتابیس
2. نصب sql express edition نسخه مناسب روی دستگاه مقصد
3. ساخت دیتابیس
4. اجرای script روی کامپیوتر مقصد.

در مورد نسخه‌ی مناسب، از نظر من بالاترین نسخه‌ای که قابل نصب باشه روی اون کامپیوتر.
اگه ویندوز اجازه بده من sql express edition 2014 رو انتخاب می‌کنم. ولی این نسخه مثلاً روی
ویندوز XP نصب نمی‌شه.