PDA

View Full Version : چطوری ادامه یک عملیات رو در پشت پرده انجام بدم ؟

aliphp1
پنج شنبه 25 دی 1393, 22:10 عصر
سلام ببینید یک چیزی میخوام که نمی دونم می تونم خوب توضیح بدیم یا نه !
با یک مثال توضیح میدم
من میخوام که وقتی اطلاعاتی به یک صفحه ارسال میشه بعد از اینکه نصف عملیات انجام شد به کاربر یک پیغام بده و بقیه عملیات انجام بشه و در این حین کاربر بتونه کارش رو انجام بدم و منتظر برگشت اطلاعا از سرور نباشه
فرض کنید میخوام با استفاده از وبسرویس شارژ عملیات شارژ مستقیم یک سیم کارت رو انجام بدیم
حالا وقتی کاربر روی دکمه شارژ کلیک کنه اطلاعات پست بشه و در صفحه مربوطه دریافت بشه در دیتابیس ثبت بشه و یک متد از وبسرویس فراخوانی بشه و نتیجه متد در دیتابیس ثبت بشه
حالا میخوام وقتی کاربر کلیک کرد به محض اینکه اطلاعات در دیتابیس ثبت بشه به کاربر پیغام بده و و با وجود اینکه سرور هنوز در حال ارسال به وبسرویس و دریافت هست کاربر بتونه شماره بعدی رو بزنه
یعنی کاربر منتظر نباشه تا نتیجه نهایی از وبسرویس گرفته بشه
در حالت عادی کاربر نمی تونه کاربر بکنه تا جواب برگرده ولی این خوب نیست
لطفا راهنمایی کنید

rezakho
پنج شنبه 25 دی 1393, 22:41 عصر
از Ajax استفاده کن

aliphp1
جمعه 26 دی 1393, 00:23 صبح
از Ajax استفاده کن

ممنون غیر از ایجکس آیا راهی هست ؟
و اینکه آیا ایجکس هنوز یک فردایدنش کامل نشده باشه دومی اجرا میشه ؟ تست نکردم خودم تاحالا

us1234
جمعه 26 دی 1393, 09:21 صبح
در وب سرویس فقط اطلاعات را ذخیره کن .
با استفاده از یک کرون اطلاعات ذخیره شده را مدیریت کن.

برای اینکه کرون در کمترین حالت 1 دقیقه یکبار اجرا میشود ، هر کرون را 55 ثانیه در حالت اجرا و در یک لوپ نگه دار و بعد ببندش و بذار کرون دوباره اجرا شود .

aliphp1
شنبه 04 بهمن 1393, 17:05 عصر
در وب سرویس فقط اطلاعات را ذخیره کن .
با استفاده از یک کرون اطلاعات ذخیره شده را مدیریت کن.

برای اینکه کرون در کمترین حالت 1 دقیقه یکبار اجرا میشود ، هر کرون را 55 ثانیه در حالت اجرا و در یک لوپ نگه دار و بعد ببندش و بذار کرون دوباره اجرا شود .

ممنون به این روش هم فکر کرده بودم خودم ولی گفتم اجرای زود به زودی کرانجاب فشار میاره روی سرور
اگر هم دیر بشه به درد نمخوره

us1234
دوشنبه 06 بهمن 1393, 10:24 صبح
ممنون به این روش هم فکر کرده بودم خودم ولی گفتم اجرای زود به زودی کرانجاب فشار میاره روی سرور
اگر هم دیر بشه به درد نمخوره

قطعا برای هر هدفی باید متناسب به آن کار سخت افزار مناسب هم داشت .

نمیشه با یک پیکان 57 صفر تا صد را 4 ثانیه رفت :بوس: