PDA

View Full Version : چه راه هایی برای مدیریت کدها در پروژه ها داریم؟

one hacker alone
جمعه 26 دی 1393, 13:49 عصر
با یاد خدا
سلام دوستان
میخواستم بدونم دوستانی که با تجربه هستن تو C# راهنمایی کنن چه راه هایی داریم تو visual studio برای مدیریت بهتر کدها؟
مثلا ما تو vb میتونستیم ماژول نویسی کنیم و اینجوری خیلی کد هامون رو میتونستیم مدیریت کنیم و من همیشه سعی میکردم ماژول ها رو مستقل بنویسم که بشه براحتی از پروژه ای به پروژه ی دیگه انتقال داد
اما اینجا (#C) این موضوع به راحتی نیست یعنی من یه تابع معمولی رو یا باید تو همون صفحه که میخوام استفاده کنم بنویسیم
یا باید ببرم تو یه فایل (کلاس) دیگه که اگه ببرم اونجا باید فضای نام ها هم یکی باشن و...
حالا میخواستم دوستان راهنمایی کنن دیگه چه راه هایی برای مدیریت داریم مانند dll نویسی و چند لایه و...

SabaSabouhi
شنبه 27 دی 1393, 07:59 صبح
سلام
مطمئن هستم که شوخی می‌کنی. مگه تو VB می‌شه ماجولار کد نوشت؟
با این که .Net زبان‌های #C و VB رو خیلی به هم نزدیک کرده، اما هنوز به نظر من ( که با هر دو کد نوشتم و پروژه بستم )
اصلاً قابل مقایسه نیستن این دوتا.

و اما پرسش شما،
دوست عزیز، هر کاری رو که تو vb می‌تونستی انجام بدی تو #C می‌تونی انجامش بدی و حتماً حرفه‌ای تر و به‌تر
توصیه می‌کنم قبل از شروع به کار، یه مطالعه سطحی روی امکانات و قابلیت‌های #C انجام بدی و بعد برنامه‌نویسی رو شروع کنی.
شما برای تولید ماجول‌هایی که قرار هست در پروژه‌های دیگه هم ازشون استفاده کنی باید Class-Library بسازی.
اصلاً نیازی نیست که namespaceهای همنام داشته باشی، و اصولاً بهتره که نداشته باشی.
پروژه‌ای که همین الان روش کار می‌کنم 42 تا project با حداقل 30 تا namespace متفاوت داره.
در ضمن تو .net بجای dll می‌گیم assembly،

صبا صبوحی

one hacker alone
شنبه 27 دی 1393, 14:56 عصر
سلام علیک
ممنون از راهنماییتون در مورد ماژول در vb6 تصویر زیر رو ببینید منظورم رو متوجه میشید
http://www.vbtonet.com/images/module-to-classes-vb6.jpg
اینکه ما هر کاری که تو vb انجام میدادیم اینجا هم میتونیم انجام بدیم من مطمئن نیستم بعنوان مثال همون بحث تعریف توابع در c# چون کلا شی گرا شده حتما باید در قالب یک متد کلاس فراخوانی بشه مگر اینکه در همون صفحه ما تابع رو تعریف کنیم تا بتونیم مستقیم فراخوانی کنیم
یا شاید هم راهی باشه که ما بتونیم در فایل دیگه تعریف کنیم که اگر هست لطفا راهنمایی کنید
در مورد تعریف کلاس بدون فضای نام میشه یه مثال ساده بزنید. یعنی یه کلاس که ما به پروژه اضافه کنیم و از توابعش استفاده کنیم

SabaSabouhi
شنبه 27 دی 1393, 23:41 عصر
سلام
دوست عزیز، شاید من منظورم رو بد گفتم. این که تو VB می‌شه متدهایی مستقل از کلاس نوشت، شاید از نظر شما امتیاز باشه که من در این مورد
با شما بحث نمی‌کنم، اما نظر شما رو هم قبول ندارم.
خیلی ساده می‌شه تو #C یه کلاس static بنویسید و متدهای مورد نظر رو بگذارید اون‌جا. فرقش هنگام استفاده فقط یه عبارت اضافه و یک نقطه هست.

صبا صبوحی