PDA

View Full Version : لینک شدن به شماره و وبسایت

Apriliyaa
جمعه 26 دی 1393, 19:05 عصر
سلام
دوستان من یه کتاب اندروید دارم تهیه می کنم که مثلا شما فکر کن توش مشخصات مغازه های 1 و 2و 3 و ... هست
تو صفحه مغازه 1 که میری اول یه عکس داره که هیچ بعد تو تکست ویو بعدی شماره تلفنشو قرار دادم می خوام کاری کنم که کاربر با لمس شماره تلفن ، شمارش گرفته بشه توسط تلفن
و یا تو تکست ویو بعدی آدرس اینترنتی سایت اون مغازه هست که می خوام کاربر وقتی رسمش کرد وصل شه به مرورگر گوشی و بره تو سایتش

سوال اینجاست باید برای موارد بالا از تکست ویو استفاده کنم یا نه وش کار دیگه ای داده ؟
ممنون

esideli
شنبه 27 دی 1393, 02:44 صبح
سلام
دوستان من یه کتاب اندروید دارم تهیه می کنم که مثلا شما فکر کن توش مشخصات مغازه های 1 و 2و 3 و ... هست
تو صفحه مغازه 1 که میری اول یه عکس داره که هیچ بعد تو تکست ویو بعدی شماره تلفنشو قرار دادم می خوام کاری کنم که کاربر با لمس شماره تلفن ، شمارش گرفته بشه توسط تلفن
و یا تو تکست ویو بعدی آدرس اینترنتی سایت اون مغازه هست که می خوام کاربر وقتی رسمش کرد وصل شه به مرورگر گوشی و بره تو سایتش

سوال اینجاست باید برای موارد بالا از تکست ویو استفاده کنم یا نه وش کار دیگه ای داده ؟
ممنون

برای کار کردن لینک توی تکس ویو باید از قسمت تنظیمات سمت راست، خاصییت autoLink رو برابر web بزاری برای بر قراری تماس هم یه سری به تایپیک این هم کد (http://barnamenevis.org/showthread.php?447908-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%87%D9%85-%DA%A9%D8%AF) بزن شاید مشکلت حل بشه.

Apriliyaa
شنبه 27 دی 1393, 11:19 صبح
تشکر خیلی عالی بود
از همونجایی که گفته بودید هم می شه تکست ویو رو در حالت وب، شماره تلفن و ... قرار داد و همونجوری که انتظار داشتم کار می کنه . اما یه گزینه ی دیگه ای هم داره در همون قسمت به نام ایمیل که وقتی تکست ویو رو در حالت ایمیل قرار می دم و داخل تکست ویو مدنظر آدرس ایمیل رو وارد می کنم ، در هنگام اجرای برنامه وقتی روی آدرس ایمیل ثبت شده کلیک یا اشاره میشه برنامه فورس کلوز میده
تو اندروید پیشفرضی برای ارسال ایمیل وجود نداره که بهش رجوع کنه؟
مثلا تو ویندوز هرجا که آدرس ایمیل باشه و روش کلیک کنی اوتلوک اکسپرس باز میشه

Apriliyaa
شنبه 27 دی 1393, 11:24 صبح
در تصحیح پست بالا برنامه فورس کوز نمیده بلکه استاپ میده و به اکتیویتی قبل برمی گرده

esideli
شنبه 27 دی 1393, 12:20 عصر
تشکر خیلی عالی بود
از همونجایی که گفته بودید هم می شه تکست ویو رو در حالت وب، شماره تلفن و ... قرار داد و همونجوری که انتظار داشتم کار می کنه . اما یه گزینه ی دیگه ای هم داره در همون قسمت به نام ایمیل که وقتی تکست ویو رو در حالت ایمیل قرار می دم و داخل تکست ویو مدنظر آدرس ایمیل رو وارد می کنم ، در هنگام اجرای برنامه وقتی روی آدرس ایمیل ثبت شده کلیک یا اشاره میشه برنامه فورس کلوز میده
تو اندروید پیشفرضی برای ارسال ایمیل وجود نداره که بهش رجوع کنه؟
مثلا تو ویندوز هرجا که آدرس ایمیل باشه و روش کلیک کنی اوتلوک اکسپرس باز میشه

اگه می خوای لینک و ایمیل همزمان استفاده کنی، این رو امتحان کن :

android:autoLink="web|email"

همچنین مطمئن شو که حداقل یک برنامه مخصوص ارسال ایمیل روی گوشی یا شبیه ساز نصب باشه. روی شبیه ساز فکر نکنم نصب باشه رو گوشی تست کن. وگرنه همین میشه که گفتی.

Apriliyaa
شنبه 27 دی 1393, 12:38 عصر
تشکر مشکل حل شد
زنده باشی مرد