PDA

View Full Version : مشکل فارسی نویسی vbبا ویندوز XP sp2

vb_nima
یک شنبه 21 خرداد 1385, 22:47 عصر
سلام به همه
من هر کار میکنم نمی تونم توی ویندوز xp سرویس پک دو (sp2) با vb فارسی بنویسم .نه داخل کد برنامه . نه در قسمت properties و نه در هیچ قسمت دیگری . از نرم افزارهای فارسی ساز هم استفاده کرده ام ولی نمی شود.
لطفا اگر کسی می تونه کمک کنه .جای دوری نمیره ....

کیوان معینی
دوشنبه 22 خرداد 1385, 00:06 صبح
فارسی نویسی در VB به فعال بودن خصوصیت RighttoLeft فرمها بستگی داره ( باید بتونی اونو True کنی ) اگه نشد . زبان فارسی روی ویندوز نصب نیست

اگه نصب بود و یا نصبش کردی نشد، باید بگم که متاسفانه در بعضی از نسخه های ویندوز ، باید زبان فارسی موقع نصب ویندوز اضافه شود

اگه حال نصب دوباره نداشتی ، یه راه داره شاید بشه . بگو تا بگم :گیج:

Milad Mohseny
دوشنبه 22 خرداد 1385, 00:18 صبح
به این تاپیک نگاه کن در پست دوم روش صحیح فارسی کردن XP رو گفته احتمالاً مشکلت حل میشه .
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=15209

perfeshnal
دوشنبه 22 خرداد 1385, 08:43 صبح
سلام
اگر در جای دیگه به غیر از VB هم نمی تونی فارسی بنویسی در ویندوز شما فارسی نصب نیست.

kaveh2006
دوشنبه 22 خرداد 1385, 10:45 صبح
سلام

آقا اگر فارسی رو هم نصب کردی در ویندوز

باید تنظیم ، زبان اول ویندوز فارسی باشه

Milad Mohseny
دوشنبه 22 خرداد 1385, 11:26 صبح
سلام

آقا اگر فارسی رو هم نصب کردی در ویندوز

باید تنظیم ، زبان اول ویندوز فارسی باشه
نه .
من زبان اولم انگلیسی است و هیچ مشکلی با فارسی ندارم .

vb_nima
دوشنبه 22 خرداد 1385, 20:08 عصر
من هم ویندوزم فارسی است وهم در بقیه برنامه ها مثل vb.net و دلفی می تونم فارسی بنویسم فقط در vb نمیشه.
اون دوستی که گفته بود باید خاصیت righttoleft را true کنم ولی من هر چی سعی کردم نشد وقتی روی true کلیک می کنم همون false دوباره میشه.
ببینم مشکل از خود vb نیست.
کسی راه دیگه ای به نظرش نمیرسه.
اصلا کسی از xp sp2 استفاده میکنه.

Milad Mohseny
دوشنبه 22 خرداد 1385, 20:56 عصر
اصلا کسی از xp sp2 استفاده میکنه.
من استفاده میکنم و مشکلی ندارم .
اول توی Regional تنضیمات زبان را به انگلیسی تغییر بده وبعد از Reset دوباره فارسی کن اگر نشد ویندوزت مشکل داره عوضش کن .

vb_nima
دوشنبه 22 خرداد 1385, 22:38 عصر
یافتم یافتم یافتم
ایول به خودم
اگه کس دیگه ای این مشکل را داره باید بره توی کنترل پنل و قسمت Regional and Language Options
بعد در تب Advanced باید در اون لیست فارسی Farsi را انتخاب کنید و توی پنجره ی پیغامی که باز میشه yes را بزنید.
کامپیوتر reset میشود الان دیگه vb هم فارسی مینویسه.

دوستانی که می گفتند ویندوزشون توی وی بی فارسی مینویسه لطفا چک کنند ببینند این گزینه توی کامپیوترش چیه آیا فارسیه. می خواهم مطمین بشم که اشکال کار همین بوده.
ممنون از همه ی دوستای عزیز.

perfeshnal
دوشنبه 22 خرداد 1385, 22:44 عصر
خوشحالم که جوابتو پیدا کردی (جوینده همیشه یا بنده است) :تشویق:

کیوان معینی
دوشنبه 22 خرداد 1385, 23:07 عصر
یافتم یافتم یافتم
ایول به خودم
اگه کس دیگه ای این مشکل را داره باید بره توی کنترل پنل و قسمت Regional and Language Options
بعد در تب Advanced باید در اون لیست فارسی Farsi را انتخاب کنید و توی پنجره ی پیغامی که باز میشه yes را بزنید.
کامپیوتر reset میشود الان دیگه vb هم فارسی مینویسه.

دوستانی که می گفتند ویندوزشون توی وی بی فارسی مینویسه لطفا چک کنند ببینند این گزینه توی کامپیوترش چیه آیا فارسیه. می خواهم مطمین بشم که اشکال کار همین بوده.
ممنون از همه ی دوستای عزیز.

خوش تیپ

ابن کاری که کردی ، همون نصب زبان فارسی در ویندوز و ... است که گفتم دیگه !!!:متفکر:

Milad Mohseny
دوشنبه 22 خرداد 1385, 23:29 عصر
vb_nima عزیز معلومه که اصلاً حتی به پاسخ ها نگاه هم نمیکنی .
در لینکی که من فرستادم یعنی صفحه قبل پست سوم ، اگر به آن لینک نگاه میکردی میدیدی که قسمت ششم نوشته

6. به تب Advanced بروید و در لیست انتخاب زبان٬ زبان Farsi را انتخاب نمایید.

لطفاً پاسخ ها را بخوان تا از کش دادن تاپیک جلوگیری شود .

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vb_nima
چهارشنبه 24 خرداد 1385, 06:52 صبح
چی بگم شرمنده آقای Milad Mohseny
ولی من همه ی جوابها را خوندهم حتی لینک شما را هم دیدم لطفا زود قضاوت نکنید در مورد دیگران.
با این حال ببخشششششششششششششید

amirsadeghi
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 15:47 عصر
سلام
شما باید فونتتون رو عوض کنین
از منوی tools گزینه option رو انتخاب کنین
بعد تو سر برگ editir format گزینه normal text رو انتخاب کن و تو قسمت فونت ، فونت رو به Courier New (Arabic) تغییر بده درست میشه
بای