PDA

View Full Version : اتصال SQL به #C

asal71
شنبه 27 دی 1393, 23:03 عصر
سلام دوستان.میشه کمکم کنید که چجوری میتونم پایگاه داده ای که دارم رو به ویژوال استدیو اتصال بدم؟
چند تا جدول دارم توی پایگاهم که باید براشون یه فرم بسازم که از طریق اون فرم اطلاعات وارد شن و ذخیره شن

mrprestige
شنبه 27 دی 1393, 23:49 عصر
سلام ، وقت بخیر . شما از منوی Data گزینه Add New Data Source... در پنجره ظاهر شده رو next کلیک کن و صفحه بعدی رو هم همینطور . صفحه بعدش که ظاهر شد روی new Connection کلیک کن صفحه ای باز میشه توی این قسمت که مشخص کردم اسم کامپیوتر خودتو وارد کن 127677

mrprestige
شنبه 27 دی 1393, 23:56 عصر
بعد از اون تو قسمت پایین صفحه نام جدولی که میخوای رو انتخاب و ok کن 127678بعد توی این صفحه روی علامت مثبت کلیک کن متن داخل کادر کپی کن و اون متن رو توی Connection String مربوط به دستورای sql استفاده کن به همین راحتی .

127680

امیدوارم مشکل حل بشه .

بدرود .

asal71
یک شنبه 28 دی 1393, 06:33 صبح
سلام ، وقت بخیر . شما از منوی Data گزینه Add New Data Source... در پنجره ظاهر شده رو next کلیک کن و صفحه بعدی رو هم همینطور . صفحه بعدش که ظاهر شد روی new Connection کلیک کن صفحه ای باز میشه توی این قسمت که مشخص کردم اسم کامپیوتر خودتو وارد کن 127677ممنون.فقط اینکه من این منوی دیتا رو پیدا نمیکنم

mrprestige
یک شنبه 28 دی 1393, 13:44 عصر
ممنون.فقط اینکه من این منوی دیتا رو پیدا نمیکنم

منوی Data دربالای صفحه ی visual studio قرار داره شما وقتی داخل محیط کدنویسی #C میشین بالای صفحه نوار منو وجود داره از قبیل File , Edit , View و... یکی از گزینه های همین منو Data هست روش کلیک کنید و بقیه کارهایی خدمتتون عرض کردم . موفق باشید

magical.boy47
یک شنبه 28 دی 1393, 15:10 عصر
سلام پیشنهاد می کنم از طریق نوشتن کد به پایگاه داده sql server خودتون متصل بشید، با استفاده از Connection String

("SqlConnection Variable name = new SqlConnection("Data Source=Server name; Initial Catalog=database name; Integrated Security=True

زمانی هم که نمی خواین برای sql server خودتون user name و password بذارید مقدار integrated security رو برابر true قرار می دید. در این صورت از account ویندوز برای login استفاده می شه.

mrprestige
یک شنبه 28 دی 1393, 15:28 عصر
سلام پیشنهاد می کنم از طریق نوشتن کد به پایگاه داده sql server خودتون متصل بشید، با استفاده از Connection String

SqlConnection Variable name = new SqlConnection("Data Source=Server name; Initial Catalog=database name; Integrated Security=True

زمانی هم که نمی خواین برای sql server خودتون user name و password بذارید مقدار integrated security رو برابر true قرار می دید. در این صورت از account ویندوز برای login استفاده می شه.

حق با شماست درسته این کاری که شما الان فرمودید درواقع توی مرحله بعد عرائض بنده هست . این خط کدی که شما نوشتید ("Data Source=Server name; Initial Catalog=database name; Integrated Security=True) در واقع همان متن داخل Connection String هست که در تایپیک قبل عرض کردم این خط کد در شناسوندن پایگاه داده خودمون به #C به هست و درمورد user pass هم در قسمت Log on to the server گزینه ی use windows authentication را فعال هست ودیگه نیازی نیست integrated security را دستکاری کنیم ..

magical.boy47
یک شنبه 28 دی 1393, 15:55 عصر
حق با شماست درسته این کاری که شما الان فرمودید درواقع توی مرحله بعد عرائض بنده هست . این خط کدی که شما نوشتید ("Data Source=Server name; Initial Catalog=database name; Integrated Security=True) در واقع همان متن داخل Connection String هست که در تایپیک قبل عرض کردماین خط کد در شناسوندن پایگاه داده خودمون به #C به هست و درمورد user pass هم در قسمت Log on to the server گزینه ی use windows authentication را فعال هست ودیگه نیازی نیست integrated security را دستکاری کنیم ..

بله درست می فرمایید کاملا درسته دوست عزیز، من می خواستم بگم که اکثرا توصیه می کنن برای یاد گیری بهتر برای ارتباط با دیتابیس از کد نویسی استفاده کنید.

asal71
یک شنبه 28 دی 1393, 17:20 عصر
منوی Data دربالای صفحه ی visual studio قرار داره شما وقتی داخل محیط کدنویسی #C میشین بالای صفحه نوار منو وجود داره از قبیل File , Edit , View و... یکی از گزینه های همین منو
بهData هست روش کلیک کنید و بقیه کارهایی خدمتتون عرض کردم . موفق باشید

بله درست میگید بالا در نوار منو هست.البته من توی ویؤوال 2010 دیدم.الان دارم با 201 کار میکنم و متاسفانه همچین چیزی نمیبینم:ناراحت:

mrprestige
یک شنبه 28 دی 1393, 18:02 عصر
201 چیه ؟؟؟!!! بهر حال داخل پنل Tools کلیک کنید Data Grid View رو انتخاب کنید وقتی که روی فرم آوردیش بالای صفحه data grid view یه فلش کوچیک هست ، روش کلیک کن تو قسمت Choose data source یه نوار کشویی هست که حالت پیش فرضش None هست روش کلید کن وقتی کلیک کردی کادر کوچیکی باز میشه روی عبارت Add project Data source کلیک کن بقیه اش همون چیزایی که قبلا گفتم آخر هم که کارت تموم شد اگه نیازی به Data grid نداشتی از فرم پاکش کن .

asal71
سه شنبه 07 بهمن 1393, 18:52 عصر
201 چیه ؟؟؟!!! بهر حال داخل پنل Tools کلیک کنید Data Grid View رو انتخاب کنید وقتی که روی فرم آوردیش بالای صفحه data grid view یه فلش کوچیک هست ، روش کلیک کن تو قسمت Choose data source یه نوار کشویی هست که حالت پیش فرضش None هست روش کلید کن وقتی کلیک کردی کادر کوچیکی باز میشه روی عبارت Add project Data source کلیک کن بقیه اش همون چیزایی که قبلا گفتم آخر هم که کارت تموم شد اگه نیازی به Data grid نداشتی از فرم پاکش کن .

معذرت میخوام.منظورم 2013 بود که 3 رو ننوشته بودم
ممنون از راهنماییتون