PDA

View Full Version : پایین آمدن امنیت در اتصال به یک دیتابیس در یک شبکه در دو شهر مختلف؟؟!

aftabgarmabakhsh
یک شنبه 28 دی 1393, 08:03 صبح
سلام دوستان
نمیدونم سوالم را جای درستی مطرح کردم یا نه
من 1 برنامه windows application‌ برای یک شرکتی نوشتم که با sql server2008 کار میکنه. (ماهیتش طوری بود که باید windows application نوشته میشد)برنامه ام هم 3 لایه است از stored procedure ,... استفاده میکنه

حالا من این برنامه را بردم برای نصب . اینا در دو شهر شعبه دارند. اصفهان و تهران. سرورشون هم تهرانه . من sql را روی سرور تهران نصب کردم. برنامه هم روی کامپیوترهای تهران (شبکه lan) نصب کردم.
دفتر تهران و اصفهانشونم با هم شبکه است . حتی توی دفتر اصفهانشون با برنامه های web application‌که روی سرور تهرانه کار میکنن

حالا اینا میگن ما برنامه را روی کلاینت های اصفهان نصب نمیکنیم. چون باید پورت sql را هم براشون باز کنیم و اینطوری امنیت شبکه مون پایین میاد
من بهشون گفتم ما تو کانکشن استرینگ فقط ip سرور را میدیم. هیچ جا پورت و ... نمیدیم. ولی اینا میگن نه. چون برنامه تون ویندوزیه و روی هر سیستمی جدا نصب میشه باید پورت هم باز کنیم و....
خلاصه 1 درگیری بین من و مسئولین شبکه شون راه افتاده. من میگم windows application‌هیچ ربطی به امنیت شبکه نداره. اونا میگن ربط داره

میشه منو راهنمایی کنید. بگین کدوم درست میگیم و جوابشونو چطوری باید بدم. چطوری قانعشون کنم و...
ممنون

hamid_hr
یک شنبه 28 دی 1393, 09:14 صبح
سلام
اون طرف حق داره . حرفش حسابه
شما یه وب سرویس بنویس و اونو رو سرور نصب کن تا بشه واسط کلاینت و sqlserver شما

SabaSabouhi
یک شنبه 28 دی 1393, 09:21 صبح
سلام
حق با کارفرمای شما هست. اصولاً کار درستی نیست که SqlServer روی کامپیوتری باشه که به اینترنت دسترسی داره.
کار درست اینه که یک WebService بنویسی و نرم‌افزارت از طریق WebService به دیتا دسترسی پیدا کنه.
بله بله، متوجه هستم که نیاز هست تو نرم‌افزارت بازنگری کلی انجام بدی، اما باید از اول همین کار رو می‌کردی.

البته راه حل دیگه‌ای هم هست و اون هم اینه که از vpn استفاده کنن، یعنی یه vpn تو تهران تعریف کنن و تو اصفهان به vpn تهران
وصل بشن. در این صورت دقیقاً مثل این می‌مونه که دفتر اصفهان وسط دفتر تهران واقع شده و چیزی به عنوان باز کردن پورت sql دیگه
مطرح نمی‌شه و کامپیوترهای اصفهان و تهران هر دو به یک شکل به sql وصل می‌شن.

بدون شک هزینه‌ی راه حل اول بر عهده‌ی شما و هزینه راه حل دوم بر عهده‌ی کارفرما خواهد بود. پس اول سعی کن که
باهاشون کنار بیای که vpn راه بیاندازن، اما اگه نشد، دیگه چاره‌ای نداری و باید سیستم رو بازنگری کنی و از WebService استفاده کنی.

صبا صبوحی

hamid_hr
یک شنبه 28 دی 1393, 09:30 صبح
*** یعنی چه؟
یکم توضیح میدین

SabaSabouhi
یک شنبه 28 دی 1393, 09:38 صبح
سلام
اتفاق جالبی بود. من *** رو نگذاشتم، یا خود نرم‌افزار فیلترش کرده و یا این که مدیر تالار.
شما بجای اون سه تا ستاره وی - پی - ان رو بگذارید. معادل Virtual Private Network
واقعاً خنده‌داره که عنوان یه قابلیت شبکه، اون هم تو یه انجمن تخصصی به این شکل فیلتر بشه.

هر چند که این اتفاق تقصیر من نبود
اما از شما پوزش می‌خواهم

صبا صبوحی

aftabgarmabakhsh
یک شنبه 28 دی 1393, 11:04 صبح
سلام
ممنون از دوستانی که راهنماییم کردین

1) میشه یکم در مورد وب سرویسه توضیح بدین؟
2) یعنی کسایی که 1 برنامه مینویسن و توی چند تا شهر نصبش می کنن و سرورشون توی 1 شهر دیگه است، همشون وب سرویس دارن؟ هیچ کدوم به روش معمول کد ننوشتن؟

hamid_hr
یک شنبه 28 دی 1393, 11:09 صبح
معمولا وب سرویس مینویسن
چون خیلی راحت تره و امنیتشم خوبه
اینم تالار وب سرویس و .............
http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?143-WCF-Web-Services-Net-Remoting
آموزشم باید اونجا باشه

aftabgarmabakhsh
دوشنبه 29 دی 1393, 08:54 صبح
ببخشید 1 سوال دیگه هم داشتم. الان در این شرکته برنامه های تحت وبشونو که روی سرور تهرانه ، هم در اصفهان هم در تهران باز میکنن و باهاش کار میکنن. برای اینا یعنی اون پورت sql را باز نکردن که بتونن تو اصفهان باهاش کار کنن؟

SabaSabouhi
دوشنبه 29 دی 1393, 09:33 صبح
سلام
وقتی برنامه تحت وب باشه دیگه این مساله وجود نداره. IIS مانند یک Application معمولی می‌تونه SQL Server رو تو شبکه محلی ببینه، و تنها صفحات html رو برای کاربران ارسال کنه.
دلیلی نداره که port خاصی از sql باز بشه و یا حتا کامپیوتری که SQL Server روش نصب هست، اینترنت رو ببینه.

صبا صبوحی

hamid_hr
دوشنبه 29 دی 1393, 10:07 صبح
بخشید 1 سوال دیگه هم داشتم. الان در این شرکته برنامه های تحت وبشونو که روی سرور تهرانه ، هم در اصفهان هم در تهران باز میکنن و باهاش کار میکنن. برای اینا یعنی اون پورت sql را باز نکردن که بتونن تو اصفهان باهاش کار کنن؟

خب وقتی شما یه وب سرویس روی سرور ران کنین اصلا نمیخواد پورت sql server رو باز کنین
اون وب سرویس به sqlserver لوکال وصل میشه و به کلاینتا سرویس میده
و کلاینتا هم فقط به وب سرویس متصل میشن و اصلا نیازی نیست که مستقیم sqlserver رو ببینن

aftabgarmabakhsh
سه شنبه 30 دی 1393, 08:31 صبح
​ممنون لطف کردین