PDA

View Full Version : سوال: SqlDataAdapter

irrazor
یک شنبه 28 دی 1393, 11:08 صبح
سلام دوستان.

من ی پروژه سایت دانشگاه رو دارم انجام میدم,تو قسمت انتخاب واحد به مشکل خوردم(ی مدت پیش کار میکرد نمیدونم دست زدم چی شده الان کار نمیکنه)میخوام اگر مجموع انتخاب واحد او دانشجو بیش از 20 بود اجازه انتخاب نده.

با تکه کد زیر من این شرط رو گذاشتم:

جدول LeesonS یک جدول انتخاب واحد واسه تمامی دانشجویانه که اطلاعاتشون بر حسب شماره دانشجویشان که داخل session هست ثبت میشه(خلاقیت خودم بوده این کد:خجالت:)

try
{
SqlDataAdapter akoda3 = new SqlDataAdapter("select sum(Unit) as su from [LessonS] where sum(Unit)<21 and [Sh.D]='" + Session["user"] + "'", akoconnection);
//SqlDataAdapter akoda3 = new SqlDataAdapter("select * from [LessonS] where Cod='" + ID1.ToString() + "' and [Test Time]<>'" + ID6.ToString() + "' and SUM(Unit)<21 and [Sh.D]='" + Session["user"] + "'", akoconnection);
DataTable akodt3 = new DataTable();
akoda3.Fill(akodt3);
GridView1.DataSource = akodt3;
GridView1.DataBind();
Label1.Text = "انتخاب درس با مشکل مواجه شد به دلایل زیر:";
Label2.Text = "1. این درس قبلا انتخاب شده است.*";
Label23.Text = "2.تعداد واحد اخذ شده بیش از حد مجاز است.*";
Label24.Text = "3.این درس با سایر دروس اختلال در زمان ازمون دارد.*";
GridView1.Visible = true;
}
catch
{

SqlCommand sm3 = new SqlCommand("insert into [LessonS] ([Sh.D],Name,Family,Cod,Lesson,Unit,Semester,Field,[Day,Time,ClassRoom],[Test Time],[Professor Name]) values('" + Session["user"] + "','" + a.ToString() + "','" + a1.ToString() + "','" + ID1 + "','" + ID.ToString() + "','" + ID2 + "','" + ID3 + "','" + ID4.ToString() + "','" + ID5.ToString() + "','" + ID6.ToString() + "','" + ID7.ToString() + "')", akoconnection);
akoconnection.Open();
sm3.ExecuteNonQuery();
akoconnection.Close();
Label1.Text = "شما با موفقیت درس مورد نظر خود را انتخاب کردید";
}

کل کد درست عمل میکنه بجز قسمت sum(Unit)<21 که قبلا کار میکرد الان ن.

بعد ی سوال تو asp.net زبان c# تگی داریم که به اینصورت باشه که:

اول این کد اجرا بشه(اگر شرط داخل sqldataadapter درست نبود دیگه اجرا نشه)

{کد}

اگر کد بالا اجرا نشد این کد اجرا بشه

{کد}

تو این کد که خودم نوشتم از try و catch استفاده کردم که تغریبا جواب داده.

ممنون میشم دوستان عزیز کمک کنن.

irrazor
دوشنبه 29 دی 1393, 10:42 صبح
مشکل حل شد,لطفآ تاپیک بسته شه.