PDA

View Full Version : نحوه استفاده از split برای جدا کردن رشته در datagridview

soonami
دوشنبه 29 دی 1393, 15:24 عصر
سلام . من یک دیتا گرید ویوو دارم که توسط یک فرم پر میشو یکی از این فیلد ها مربوط به تاریخ است و به این صورت ذخیره میکنم

string dateaz = comboBox8.Text + "/" + comboBox9.Text + "/" + comboBox10.Text;
string dateta = comboBox4.Text + "/" + comboBox5.Text + "/" + comboBox6.Text;
و داخل جدول هم ب این صورت

TarikheFarakhanAz=dateaz,TarikheFarakhanTa=dateta;

و ب راحتی داخل دیتا گرید نمایش میدهم حالا من قابلیتی گذاشتم که زمانی یک سطر انتخاب کرد و روی دگمه ویرایش کلیک کرد فرمی باز بشه و اطلاعات سطر جای قبلی خودش قرار بگیره برای

آپدیت کردن حال من بقیه فیلد ها رو بر میگردونم ولی فیلد هایی که به صورت تاریخ و یا به هم چسبیده هست نمیتونم

__________________________________________________ __________________________________________

Form2 fr = new Form2();
fr.comboBox8.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["NoeFarakhan"].Value.ToString();
fr.comboBox1.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["Gordaan"].Value.ToString();
fr.txtProNet1.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["MozoeFarakhaan"].Value.ToString();
fr.txtProNet2.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["NoeFaaliyat"].Value.ToString();
fr.txtProNet3.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["ModateFarakhanRooz"].Value.ToString();
fr.txtProNet4.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["ModateFarakhanSaat"].Value.ToString();
fr.txtProNet5.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["TedadSherkatkonandegan"].Value.ToString();
fr.upid = System.Convert.ToInt16(dataGridView1.CurrentRow.Ce lls[0].Value);
this.Close();
fr.ShowDialog();
اینم سورس دگمه ویرایش من هست ولی حالا مشکل اینجاست که
نمی تونم مقادیر تاریخ جدا کنم و هر کدام داخل کمبو باکس خودش کنم
ب فرض مثال :::: روز combo8 ماه combo9 , سال combo10
حال فکرک نم باید با split جدا کنم می خواستم دوستان کمک کنند

sajadsobh
دوشنبه 29 دی 1393, 16:34 عصر
یه آرایه از نوع string میسازی و اون رشته رو با split جدا میکنی و میندازی توش.
مثلاً من الان مقداری که توی فیلد تاریخ قرار گرفته رو توی متغیری به اسم MyDate ذخیره کردم:

string[] date = MyDate.Split('/');
cmbYear.SelectedValue = date[0];
cmbMonth.SelectedValue = date[1];
cmbDay.SelectedValue = date[2];

یه آرایه به اسم date ساختم و با split رشته ی تاریخ رو جدا کردم. با فرض به اینکه من تاریخ رو به صورت 1393/10/29 ذخیره کرده باشم با استفاده از این چند خط کد آرایه ی من اینجوری مقدار میگیره:

date[0]='1393'
date[1]='10'
date[2]='29'

soonami
دوشنبه 29 دی 1393, 19:20 عصر
نمیتونم داخل دیتا گرید استفاده کنم راهنمایی بفرمایید لطفا

sajadsobh
دوشنبه 06 بهمن 1393, 17:23 عصر
شما که مقادیر داخل دیتاگیرد رو می تونید بگیرید. واسه تاریخ هم بیاین اون رشته ی موجود توی گریدویو رو بگیرین. اون بلایی که توی پست بالا گفتم رو سرش بیارین به کمبوباکس ها اعمال کنین دیگه.