PDA

View Full Version : سوال: ویرایش اطالعات ثبت شده در دیتابیس

fahime2012
دوشنبه 29 دی 1393, 17:51 عصر
سلام وقت همگی بخیر
من یه سایت فرش طراحی کردم که یک سری فرش رو برای فرو ش ارائه میده

مثلا عناوین اصلیمون میشه فرش- تابلو فرش - پادری
فرش خودش سه زیرمجموعه 900شانه-1000شانه -1200شانه داره
خود زیرمجموعه 900شانه دارای 4رنگ هست

من در منو محصولات فقط زیرمنوی اصلی گذاشتم.یعنی محصولات دارای زیرمنوی فرش هست که خود فرش سه زیرمنوی 900و1000و1200 رو داره
وقتی هم روی 900شانه کلیک میشه وارد صفحه نمایش محصول میشه و تمامی محصولات فرش 900شانه در 4رنگ رو به کاربر نشون میده

الان قسمتی که میخوام تو مدیریت داشته باشم این هست که ممکنه در اینده به فرش از نوع 900شانه یه رنگ اضافه بشه و میخوام عکس اضافه شده دقیقا در کنار 4رنگ قبلی قرار بگیره.باید چیکار کنم

ممنون میشم راهنمایی کنید

fahime2012
دوشنبه 29 دی 1393, 18:01 عصر
دوستان کسی نیس راهنمایی کنه؟؟؟

ciph3r
دوشنبه 29 دی 1393, 19:48 عصر
شما باید کوئری اجرا کنید بر اساس نوع پایگاه دادت و از دستور EDIT استفاده کنی برای این کارتیا راه دیگر اینکه میشه اول پاک کرد دیتا را و دوباره insert کرد با دیتا جدیداگر به جوابت نرسیدی کاملتر توضیح بده که جوابتون را بدیم

fahime2012
دوشنبه 29 دی 1393, 20:05 عصر
شما باید کوئری اجرا کنید بر اساس نوع پایگاه دادت و از دستور EDIT استفاده کنی برای این کارتیا راه دیگر اینکه میشه اول پاک کرد دیتا را و دوباره insert کرد با دیتا جدیداگر به جوابت نرسیدی کاملتر توضیح بده که جوابتون را بدیم

ببینید فکرکنید دوتا فرش دارم در چهار رنگ کرم مشکی زرشکی و روناسی

به این صورت
فرش
900شانه شاهکار کرم
900شانه شاهکار مشکی
900شانه شاهکار زرشکی
900شانه شاهکار روناسی
فرش
900شانه پارمیدا کرم
900شانه پارمیدامشکی
900شانه پارمیدا زرشکی
900شانه پارمیدا روناسی

شاهکار و پارمیدا اسم فرش هست و چهار رنگ داره
در منوی بالای سایت کاربر با کیلیک برروی منوی محصولات محصول فرش رو میبینه و بعد زیرمنوی فرش که 900شانه هست رو میزنه
تمام فرش های 900شانه تو صفحه برای کاربر کنار هم نشون داده میشن.به همون ترتیبی که ثبت شدند
حالا مدیر سایت میاد یه رنگ دیگه به فرش شاهکار اضافه میکنه. فرش 900شانه شاهکار گردویی

اگه به صورت معمولی به فرش های 900شانه اضافه بشه در اخر همه عکس ها نشون داده میشه .میخوام این فرش جدید که اسمش شاهکار گردویی هست موقع نمایش دادن پیش همون 4تا شاهکار قبلی نشون داده بشه

ciph3r
دوشنبه 29 دی 1393, 20:27 عصر
خوب شما در تیبا دیتابیستون یک فیلد اضافه کنید به عنوان IDاونقت کار شما راحتر میشه و بر اساس آی دی مطالب میتونید ادین یا دیلیت یا اد بکنیدحالا شما با استفاده از mysql_fetch_array دیتا را از دیتابیس بگیرید و در قسمت مد نظرت در html آن را echo کنیداول در قسمت مدیریت عکس + توضیحات فرشتون را اضافه کنید با استفاده از کوئری Add و سپس با کوئری SELECT آن را در سورس html نشان دهید (ID باید بر اساس auto_increament باشه تا با هر بار اضافه کردن دیتا به تیبل آن دیتا ایدی به خودش بگیره)این راه و الگریتمشهحالا شما کجاس گیر کردین ؟

fahime2012
دوشنبه 29 دی 1393, 20:34 عصر
اینا که درست
وقتی چهار تا فرش دارم از یه نوع هستند بین 100تا فرش ذخیرشون کردم
بعد که یه فرش جدید از همین نوع اضافه میشه(فرش پنجم) ومن تو دیتابیس فرش پنجمو ذخیره میکنم
موقع بیرون کشیدن اطلاعات چجوری 5تا فرشو که از یک نوع هستند کنارهم نشون بدم
ده تای بعدی که از یک نوع دیگه هستند رو کنارهم

همه تو یه صفحه هستند

ciph3r
دوشنبه 29 دی 1393, 21:35 عصر
با IDدر سطر و ستون قرار میگیرهاگر با ID جل. بری 1000 تا هم باشه و همش تکراری هم باشن مشکلی پیش نمیاد

ciph3r
دوشنبه 29 دی 1393, 21:38 عصر
مثال های این را ببینیدhttp://www.w3schools.com/php/php_mysql_select.asp

aliphp1
دوشنبه 29 دی 1393, 23:09 عصر
یک ستون برای نوع فرش اضافه کنید در دیتابیس تون
بعد موقع سرچ کردن بگین فقط اونایی که فیلد نوعش همین هست رو پیدا کنه