PDA

View Full Version : سوال: بلاگفا چطور امکان اتصال وبلاگ به دامنه رو ایجاد می کنه؟

i-php-i
دوشنبه 29 دی 1393, 18:05 عصر
توی بلاگفا می شه یه وبلاگ رو به دامنه وصل کرد، نحوه برنامه نویسی و تنظیمات این کار به چه شکل هست؟ منظورم این هست که چطور کدها تشخیص می دن باید اطلاعات مربوط به کدوم وبلاگ یا دامنه رو نمایش بدن.

ciph3r
دوشنبه 29 دی 1393, 19:46 عصر
بفکر نکنم اینجا جای سوالتون باشه اما به هر حال من مدیر نیستم و .....سیستم بلاگفا با بقیه فرق می کنهاز DNS سثقرثق ذشقشغث اشق بلاگ استفاده میشهشما اگر با هاست سایت ها کار بکنی میبینی که میشه ساب دامین ساختبلاگ ها هم تشابه با ساب دامین دارن با این اختلاف که برای هر وبلاگ کنترل پنل و قالب ثابتی تعریف میشه که برای مشتری یا کاربر Automatic Generate میشهسیستمش خیلی سادیتلاگفا هم با ASP.NET نوشته شده

rezakho
دوشنبه 29 دی 1393, 23:07 عصر
بفکر نکنم اینجا جای سوالتون باشه اما به هر حال من مدیر نیستم و .....سیستم بلاگفا با بقیه فرق می کنهاز DNS سثقرثق ذشقشغث اشق بلاگ استفاده میشهشما اگر با هاست سایت ها کار بکنی میبینی که میشه ساب دامین ساختبلاگ ها هم تشابه با ساب دامین دارن با این اختلاف که برای هر وبلاگ کنترل پنل و قالب ثابتی تعریف میشه که برای مشتری یا کاربر Automatic Generate میشهسیستمش خیلی سادیتلاگفا هم با ASP.NET نوشته شده

جناب چرا آدرس غلط میدی؟!

ali.webdesign
دوشنبه 29 دی 1393, 23:10 عصر
سیستمش خیلی ساده ست
باید wildcard رو تو هاستتون فعال کنید بعد با الگوی A و مقدار * و با آیپی هاستتون سه ساب دامین بسازید تا همه ی ساب دامنه ها به سایت اصلی منتقل بشن

بعد تو فایل ایندکس میتونید دامنه ها رو مدیریت کنید

همین

rezakho
دوشنبه 29 دی 1393, 23:11 عصر
شما با استفاده از دستورات وب سرورتون می تونید این کار رو انجام بدید
مثلا توی آپاچی با ماژول rewrite در فایل htaccess این کار شدنیه
برای آپاچی عبارت زیر رو جستجو کنید
htaccess route subdomain

nsco_nsco
سه شنبه 30 دی 1393, 02:23 صبح
سلام شما باید کلیه دامین های درخواست شده را به یک صفحه ریدایرکت بدید و اونجا بسنجید که چ ساب دامینی درخواست شده و اون رو نمایش بدید به این صورت خیلی ساده تر می توانید امنیت سیستموتون را بالا ببرید و همچنین راحتر می توانید روی طراحی سیستمتون مانور بدید موفق باشید دوست من .

2undercover
سه شنبه 30 دی 1393, 15:28 عصر
دوستان فکر کنم متوجه سوال ایشون نشدید. ایشون می خواهند بدونند که چطور بلاگفا این قابلیت رو میده که یک دامنه رو به یک وبلاگ توی بلاگفا متصل کرد. فرضا شما دامنه blogging.ir رو می تونید به وبلاگ خودتون توی بلاگفا متصل کنید اون هم با تنظیم DNS توی بلاگفا. سوال اینه که این تنظیم DNS چطور انجام میشه به صورت خودکار؟!

nsco_nsco
سه شنبه 30 دی 1393, 15:39 عصر
سلام اون توضیحی که من دادم دقیقا همین هست دی ان اس رو که تنظیم می کنند میان تو هاست هم مچ می کنن بقیش با این تنظیم کردنه که من در پست قبل توضیح دادم موفق باشید .

rezaonline.net
سه شنبه 30 دی 1393, 16:58 عصر
سوال اینه که این تنظیم DNS چطور انجام میشه به صورت خودکار؟!
با ساخت یک zone فایل در دی ان اس سرور که معمولا در لینوکس از bind استفاده میشه .

سایر مراحل هم که دوستمون توضیح دادند بالا . (http://barnamenevis.org/showthread.php?483204-%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF%D9%81%D8%A7-%DA%86%D8%B7%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-%D9%88%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87-%D8%B1%D9%88-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%87%D8%9F&p=2163244&viewfull=1#post2163244)

نمونه اش هم ما پیاده کردیم روی سرویس فروشگاه دهی هستی شاپ hastishop.ir

ciph3r
سه شنبه 30 دی 1393, 20:39 عصر
شما با استفاده از دستورات وب سرورتون می تونید این کار رو انجام بدیدمثلا توی آپاچی با ماژول rewrite در فایل htaccess این کار شدنیهبرای آپاچی عبارت زیر رو جستجو کنیدhtaccess route subdomainاتفاقا شما متوجه نشدید و سوال ایشان هیچ ربطی به htaccess ندارهاصلا بلاگفا ویندوزیه و از وب سرور IIS استفاده میکنه که نمیشه htaccess استفاده کردایشان سوالشون DNS که چطوری میشه همیه بلاگ ها رو DNS Server اصلی بلاگفا میشینند که هم من توضیح دادم هم دوستان دیگر زحمتشو کشیدن

rezakho
سه شنبه 30 دی 1393, 23:02 عصر
اتفاقا شما متوجه نشدید و سوال ایشان هیچ ربطی به htaccess ندارهاصلا بلاگفا ویندوزیه و از وب سرور IIS استفاده میکنه که نمیشه htaccess استفاده کردایشان سوالشون DNS که چطوری میشه همیه بلاگ ها رو DNS Server اصلی بلاگفا میشینند که هم من توضیح دادم هم دوستان دیگر زحمتشو کشیدن

این جمله آخر سوال کننده رو خوب بخونید!
"منظورم این هست که چطور کدها تشخیص می دن باید اطلاعات مربوط به کدوم وبلاگ یا دامنه رو نمایش بدن. "

rezaonline.net
سه شنبه 30 دی 1393, 23:43 عصر
"منظورم این هست که چطور کدها تشخیص می دن باید اطلاعات مربوط به کدوم وبلاگ یا دامنه رو نمایش بدن. "

$_SERVER['HTTP_HOST'];

home68
دوشنبه 07 دی 1394, 10:28 صبح
سلام ، وقت بخیر
ببخشید یه سوال دارم اگه میشه راهنمایی کنید
فرض کنید ما یه اسکریپت داریم ، میخوایم کدش رو به کاربر ندیم ، به کاربر بگیم دامنه ات رو وصل کن به دی ان اسی که ما تعریف کردیم در دامنه

مثل سرویس های وبلاگ نویسی هست که دامنه وصل میکنن به سرویس ، انگار یه سایت مستقل میشه
دقیقا ما باید چیکار کنیم؟
مثلا در میهن بلاگ گفته شده:

مي توانيد وبلاگ خود را در يک دامنه (Domain) يا سايت کاملا مستقل نمايش دهيد.براي مثال آدرس وبلاگ شما به جاي آنکه به صورت yourname.mihanblog.com باشد يک دامنه يا سايت مستقل و بصورت yourname.com خواهد بود. براي اتصال دامنه به وبلاگ ابتدا بايستي نام دامنه را توسط شرکتهاي ميزباني وب ثبت کنيد و سپس تنظميات زير را در قسمت DNS هاي دامنه خود قرار دهيد.
برای اتصال دامین به وبلاگ از یکی از حالات زیر استفاده نمایید:
تنظیم NAMESERVER) NS) به NS3.MIHANBLOG.COM
NS4.MIHANBLOG.COM
یا
تعریف رکورد CNAME به POINT.MIHANBLOG.COM
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
لطفا راهنمایی بفرمایید

ببینید من کاری ندارم که از لینوکس یا از ویندوز استفاده میشه ، میهن بلاگ لینوکس هست (http://admin.mihanblog.com/post/157) بر عکس بلاگفا که ویندوزه
همینطور که دوستمون گفتن:
که چطور کدها تشخیص می دن باید اطلاعات مربوط به کدوم وبلاگ یا دامنه رو نمایش بدن.
تو لینکوس یا ویندوز چطور تنظیم کنیم؟ از چه قسمتی؟؟؟ مثلا میهن بلاگ میگه دامنه ات رو وصل کن به: ns3.mihanblog.com
ما وقتی دامنه رو به این دی ان اس هایی که گفته وصل می کنیم ، اصلا دامنه وصل میشه به میهن بلاگ
بعد باید بریم تو تنظیمات وبلاگ ، اسم دامنه رو بزنیم ، تا دامنه وصل شه وبلاگمون
حالا بلاگفا یا میهن بلاگ فرق نداره مهم اصول کارشون هست که چه جوری هست کلا
-----
استادان عزیز راهنمایی کنن ممنون میشم

rezaonline.net
پنج شنبه 10 دی 1394, 11:40 صبح
ببین بالا کاملا شرح داده شده من جمع بندی میکنم برات

فرض کن سرویس ما مثلا اسمش هست service.ir

شما یه وبلاگ داری به اسم example.service.ir
حالا میخوای یه دامنه هم وصل کنی به اسم example.ir

خب ، سرویس ما یعنی service.ir باید سرویس ویلد کارد فعال باشه تا بتونه سابدامین مجازی داشته باشه ، در اصل این یعنی همه آدرس هایی که بصورت
*.example.ir
هستن به یک مسیر (شاخه/پوشه) متصل میشن و یک فایل index.php رو اجرا میکنن
خب پس تا اینجا مشکل سابدامین نداریم ، حالا میاییم واسه تشخیصش اینکه مثلا example.service.ir مال شماست و reza.service.ir مال من
خب پس میاییم توی index.php پارامتر
$_SERVER['HTTP_HOST'];
رو میگیریم این چیه هست ؟ آدرسی که صفحه index.php با اون باز شده ، پس میاییم قسمت سابدامینش رو جدا میکنیم ، و اطلاعات مربوط به این سابدامین رو نشون میدیم
تا اینجاشو مشکلی ندارید ؟
اگه مشکلی دارید دیگه بقیه شو نخونید :)

حالا میخواییم روش افزودن دامین هم شرح بدیم ، یعنی چطور مثل سابدامین ، دامین اضافه کرد
برای سابدامین از ویلد کارد استفاده میکردیم ، حالا برای دامین اختصاصی باید سرویس bind کانفیگ بشه و zone همگانی ساخته بشه (اینو اصلا لازم نیست شما متوجه بشید ، تنظیمات سروره ، هر چند زیاد سخت نیست ولی کمتر کسی بلده)
حالا این zone رو که ساختیم داستان چی میشه ، هر کسی دی ان اس دامنه اش رو بذاره مثلا ns1.service.ir
مثل همون سابدامین ، دقیقا همون فایل index.php لود میشه و پارامتر
$_SERVER['HTTP_HOST'];
آدرسی هست که باهاش اون فایل باز شده ، پس میریم توی دیتابیس میگردیم ببینیم کدوم یوزر همچین آدرسی رو ثبت کده که مال خودشه اگر بود اطلاعات وبلاگ اونو نشون میدیم اگرم نبود نشون میدیم این دامین هنوز برای وبلاگی ست نشده
خلاص؟!

اگر اینو فهمیدید و متوجه شدید ، الحمد لله
اگر متوجه نشدید رک بگم بهتون ، برنامه نویسی رو ببوسید بذ ارید کنار

home68
شنبه 12 دی 1394, 11:36 صبح
آقا یه دنیا سپاس متوجه شدم ، پس باید از ویلد کارد استفاده کنم
اونجا که با php از تابع $_SERVER['HTTP_HOST']; استفاده می کنیم ، مشکلی نداشتم ، مشکلم همین "ویلد کارد" بود
دمت گرم آقا خیلی لطف کردی کمک بزرگی بهم کردی ، خدا خیرت بده