PDA

View Full Version : حرفه ای: آپلود فایل با موبایل به سرور

i-php-i
دوشنبه 29 دی 1393, 20:17 عصر
برای برنامه موبایل اگر بخوایم اطلاعات رو بین گوشی و سرور ردوبدل کنیم تنظیمات خاصی نیاز هست تا به عنوان مثال نرم افزار موبایل بتونه برای سرور فایل بفرسته و پی اچ پی این فایل رو دریافت کنه و روش کار کنه؟

ciph3r
دوشنبه 29 دی 1393, 20:30 عصر
بستگی به سیستم عامل گوشیون هستخوب گوشی ها سیستمل عامل دارن که باید ببینی کرنل سیستم عامل از چه امکاناتی استفاده میشهبه هر حالاگر روش PHP نثب بشه و بتونی socket بزنی دیگه حله و به FTP سرور مثل میشی و فایلت را ترانسفر می کنیسوالت خیلی نا مفهوم بود

i-php-i
سه شنبه 30 دی 1393, 02:12 صبح
منظورم این بود که می خوام برای وب سایت یه اپ موبایل ایجاد کنم

با توجه به اینکه نرم افزار ها خارج از سرور هستن چطور باید امکان برقراری ارتباط بین پی اچ پی و نرم افزاری که روی موبایل وصل می شه رو فراهم کرد

الان من با اطلاعات رو بصورت JSON برای نرم افزار موبایل می فرستم ولی متن فارسی به صورت نامفهوم دریافت می شه مشکل چیه؟

nsco_nsco
سه شنبه 30 دی 1393, 02:27 صبح
سلام من این طور متوجه شدم که می خواید یک اپلویدر برای موبایل بسازید که بیاد و فایل را به سرور بفرسته بهترین راه اینه که کدها را در سرور و یا هاست بنویسید و یک رابط گرافیکی برای موبایل طراحی کنید و وقتی با موبایل می خواید برید بیاید و اون رابط گرافیکی اپلویدر را در نرم افزار موبایلتون نمایش بده و خیلی راحت به این صورت فایل را اپلوید کنید این طوری خیلی مشکلاتتون بر طرف میشه انگار دارید یک ایمیل می فرستید با موبایلتون موفق باشید دوست من .

i-php-i
سه شنبه 30 دی 1393, 02:43 صبح
سلام من این طور متوجه شدم که می خواید یک اپلویدر برای موبایل بسازید که بیاد و فایل را به سرور بفرسته بهترین راه اینه که کدها را در سرور و یا هاست بنویسید و یک رابط گرافیکی برای موبایل طراحی کنید و وقتی با موبایل می خواید برید بیاید و اون رابط گرافیکی اپلویدر را در نرم افزار موبایلتون نمایش بده و خیلی راحت به این صورت فایل را اپلوید کنید این طوری خیلی مشکلاتتون بر طرف میشه انگار دارید یک ایمیل می فرستید با موبایلتون موفق باشید دوست من .

می خوام اطلاعات رو با JSON رد و بدل کنم

بغیر از آپلود فایل کارهایی مثل لاگین و... هم هست که باید اطلاعات بین نرم افزار موبایل و پی اچ پی ردوبدل بشه

چطور باید این کارو انجام بدم؟ مثلا چطور باید لایگن انجام بشه و اطلاعات با JSON ردوبدل بشه؟

nsco_nsco
سه شنبه 30 دی 1393, 02:54 صبح
ببینید بیشتر کارها بهتره سمت سرور باشه و با متد پست این طوری از نظر امنیتی بهتر هست و پیشنهاد من هم همینه بهتره که لاگین و اینها هم مثل ورود به سایت انجام بشه که به جای اینکه هر بار بخواید ورژن جدیدی برای موبایل طراحی کنید از تو همون هاست و سرورتون امکانات جدید را اعمال کنید که کاربر هم راحت بدون دردسر بتونه کار کنه و هر روز نیاز به ورژن جیدید و دانلود و نصب اون نداشته باشد . موفق باشید

احسان!
سه شنبه 30 دی 1393, 09:34 صبح
سلام
دوست عزیز سوالتون خیلی کلیه.دقیق باید بپرسید که چیکار کردید و حالا کجای کار مشکل دارید نه این که کل کار رو بپرسید!
جواب کلی سوالتون کاملا بستگی به این داره که از چه کتابخانه/چهارچوب ، زبان و سیستم عاملی برای این کار استفاده میکنید.
در حالت کلی باید صفحات سمت سرویس دهنده رو طوری تنظیم کنید که وقتی از طرف برنامه ی موبایل درخواست شد اطلاعات رو بصورت JSON نمایش بده.توی موبایل این اطلاعات رو میگیرید و پردازش میکنید.این که این قسمت چطوری باشه کاملا بستگی به چهارچوب/کتابخانه/کلاس ای داره که برای انجام کار شبکه و پردازش JSON استفاده میکنید.
این کتابخانه ها عموما روشی هم برای ارسال درخواست های پست و گت و ... دارن. درخواست پست رو به صفحه ی مورد نظر ارسال میکنید.توی سرور بقیه ی کار با باقی وب اپ هایی که مینویسید فرقی نداره(مثل اینه که از یه فرم HTML درخواست رو گرفته باشید.).فقط در انتها دوباره نتیجه رو به صورت JSON برمیگردونید.
اگه بخواید با سوکت بنویسید خیلی کار میبره و دردسر داره. بهتره که از یه کتابخانه ی سطح بالاتر استفاده کنید. مثلا cURL . یا اگه بخواید توی کیوت کار کنید با کتابخانه ی شبکه ی خود کیوت و یا هر کتابخانه ی مناسب دیگه ای که چهارچوب مورد استفاده تون داره.

i-php-i
سه شنبه 30 دی 1393, 12:54 عصر
چرا وقتی متن فارسی رو با JSON برای موبایل می فرستم متن فارسی به این صورت نمایش داده می شه؟

این متن چطور باید دیکد بشه؟ البته این کار فکر کنم وظیفه برنامه نویس موبایل باشه درسته؟

u062a\u0628\u0631

احسان!
سه شنبه 30 دی 1393, 13:28 عصر
اینا کاراکتر های یونیکد هستن. باید از همین استفاده بشه.
این رو تحویل برنامه نویس موبایل بدید نباید مشکلی باشه.
اگه میخواید زمان اجرا بتونید عینا متن فارسی رو توی مرورگر ببینید هم میشه.