PDA

View Full Version : ترکیب چند رایانهء ضعیف و ارزان بعنوان یک رایانهء قدرتمندتر!

freeman99
سه شنبه 30 دی 1393, 09:40 صبح
با این روش grid یا Clustering اینا چی میگن هست که بعضی وقتا حتما توی خبرها دیدید که تعدادی رایانه یا حتی لپ تاپ رو با هم ترکیب میکنن که بتونن بصورت یک رایانهء واحد و قدرتمند (حتی در حد ابررایانه) عمل کنن! البته فکر کنم طبیعتا محدودیت هایی باید داشته باشه به این شکل و نمیشه باهاش هرکاری کرد.
الان من توی فکر بودم که کامپیوتر پنتیوم 3 قدیمی خودم رو که گوشه انباری افتاده با کامپیوتر الانم که اونم قوی نیست ترکیب کنم و یک رایانهء قوی تر بدست بیارم :لبخند:
یا حتی فکر کردم شاید بشه روی گوشی اندرویدی هم نرم افزار و تشکیلاتش رو نصب کرد و گوشی رو هم به این مجموعه اضافه کنم!! آخه گوشی های امروزی هم کم قدرتی ندارن الان گوشی ارزان سامسونگ که من دارم CPU 1Ghz داره!

بنظرتون شدنیه؟ :متفکر:

#target
دوشنبه 06 بهمن 1393, 11:29 صبح
سری به کتاب سیستم های توزیع شده تننباوم بزنید تا ببینی این سیستم ها چی میگن و چی هستن

بهرحال برنامه مورد نظر هم باید قابل موازی شدن باشد هر برنامه رو نمیشه راحت !

freeman99
سه شنبه 07 بهمن 1393, 08:16 صبح
در این سیستمها نمیشه کل یک پراسس بصورت خودکار بره توی سیستم دیگه اجرا بشه؟
مثلا CPU روی 80% باشه و هسته های سیستم فعلی همه اشغال باشن، یه برنامه رو بفرسته روی یه PC/Node دیگه که اونجا روی CPU دیگری که آزاده اجرا بشه. البته این وسط خود این نقل و انتقال از طریق LAN و مخلفات دیگه ممکنه مقداری تاخیر ایجاد کنه ولی فکر کنم در خیلی کارها بتونه در مجموع مفید باشه. البته اگر اون برنامه GUI داشته باشه این بحث پیش میاد که GUI اون روی کدوم سیستم و چطوری اجرا بشه! (که اینم خودش دنگ و فنگ داره و میتونه منجر به بار پردازشی و زمان افزوده بشه - نقل و انتقال داده های مربوط به GUI بین سیستم محل اجرا و سیستم محل نمایش منظورمه).