PDA

View Full Version : اجرا نشدن index توسط cronjob

googoli
سه شنبه 30 دی 1393, 10:25 صبح
سلام
من می خوام با استفاده از cron job هر یک روز یک بار به مدت نیم ساعت به جای صفحه index سایت صفحه ی دیگر نمایش داده بشه
چطوری می تونم این کار رو انجام بدم ؟

ali.webdesign
سه شنبه 30 دی 1393, 15:02 عصر
با پی اچ پی هم میتونی انجام بدی

با تابع date زمان رو چک کن اگه با مقدار مشخصی برابر بود با تابع header به صفحه مشخصی منتقل کن

خیلی هم راحت!:لبخند:

nsco_nsco
سه شنبه 30 دی 1393, 15:13 عصر
سلام با کرون جاب برای این کار فکر خوبی نیست بهتره همونی که دوستمون گفت با همین سنجش ساعت توی کد هاتون راحت می تونید این عمل را انجام بدید شرط بگذارید اگر ساعت فلان بود فلان صفحه یا ادرس سایت رو نشون بده و اگر غیر این ساعت بود بره به صفحه اصلی خود سایت به همین راحتی کرون جاب زمانی استفاده میشه که بخواید یک کار را اتوماتیک انجام و کاربر روی اون دخالتی نداشته باشد نه اینکه بخواید یک شرط ساده را انحام بدید موفق باشید .

googoli
سه شنبه 30 دی 1393, 16:51 عصر
حرف شما منطقی و درست
ولی به دلایلی من باید از cron job استفاده کنم اگر میشه این راه رو به من بگید

nsco_nsco
سه شنبه 30 دی 1393, 18:27 عصر
کرون جاب کاری نداره شما باید به پنل هاستتون برید اونجا یک گزینه هست به نام کرون جاب اگر از سی پنل استفاده می کنید مثل عکس زیره که می تونید زمان بهش بدید هر زمانی بدید طبق اون زمان میاد و فایلتون را اجرا می کنه دقیقا مثل عکسه تو کادر بالا بنویسید الان این عکس میاد هر 2 دقیقه اجرا می کنه اگر هر یک ساعت خواستید اجرا بشه مینوتز را ستاره می زارید و ساعت رو عدد می گذارید به همین سادگی در هر صورت باید فایلی باشه که شرطی توش قرار بگیره که بفهمه الان کدوم فایل را فعال کنه کدوم را غیر فعال اصولیش اونی بود که قبلا گفتم چون کمتر به سرورتون فشار میاره و بهتره بیشتر کرون جاب برای زمانهایی هست که اتوماتیک می خواید کاری بکنید مثلا بروزرسانی اما برای کار شما چون سمت کاربر هم میشه کار کرد به راحتی بهتره از اون مدل استفاده کنید موفق باشید دوست من .
http://www.up.golbad.com/gol-img1/golbad10.jpg