PDA

View Full Version : سوال: عدم کارکرد session (حل شد)

DR.HTML
چهارشنبه 01 بهمن 1393, 10:51 صبح
دوستان من جدیدا یه مشکلی برام پیش اومده یه کد لاگین ساده دارم که وقتی کاربر لاگین میکنه بهش یه سشن میده ویه ریدایرکت به یه صفحه ای میکنه کد هم کار میکنه بدونن مشکل حالا وقتی کوکی رو خاموش میکنیم از بروزر انگار اصلا سشن ست نمیشه !‌ میشه راهنمایی بفرمایید

احسان!
چهارشنبه 01 بهمن 1393, 11:32 صبح
برای اینه که سشن با کوکی کار میکنه.

mohamadali1374
چهارشنبه 01 بهمن 1393, 11:53 صبح
برای اینه که سشن با کوکی کار میکنه.
فکر نکنم تا اونجایی من میدونم سشن سمت سرور(روی سرور سایت) هست و کوکی سمت کاربر(در مرورگر ذخیره میشه) ؛ درست میگم؟؟؟؟

احسان!
چهارشنبه 01 بهمن 1393, 12:18 عصر
فکر نکنم تا اونجایی من میدونم سشن سمت سرور(روی سرور سایت) هست و کوکی سمت کاربر(در مرورگر ذخیره میشه) ؛ درست میگم؟؟؟؟
به صورت پیشفرض مقدار متغییر ها توی سرور ذخیره میشه. اما یه کوکی برای شناسایی سیستم کاربر توی مرورگر قرار میگیره.(شناسه ی سشن.)

DR.HTML
پنج شنبه 02 بهمن 1393, 10:59 صبح
اقا احسان سشن میتونه بدونه استفاده از کوکی هم کار کنه . واقعا وقتی اطلاعات کافی درمورد یه موضوع نیست نمیدونم چه اجباریه پاسخ داده بشه .

برای اونایی که سوال منممکنه براشون پیش بیاد وقتی کوکی خاموش باشه سشن به صورت مقداری به این شکل sessid=xxxxxxxxxxxxxxxxx

به ته url اضافه میشه اینو خودم میدونستم حالا مشکل تنظیماتی بود که باید صورت بگیره تا اینکارا نجام بشه که اینم کدشه !

<?php
ini_set("session.use_cookies",0);
ini_set("session.use_only_cookies",0);
ini_set("session.use_trans_sid",1); !
session_start();
?>

احسان!
پنج شنبه 02 بهمن 1393, 11:25 صبح
دوست عزیز سوال خوب جواب خوب میگیره. سوال شما این بود که «کوکی خاموش بشه چرا سشن کار نمیکنه؟» من هم دلیلش رو عرض کردم.کاملا هم درست بود. اگر کمی توجه کنید کلمه ی پیشفرض رو به کار بردم. و در ضمن هیچ جا نگفتم که بدون کوکی راه حلی نداره! شما حرفی از این که چطوری بدون استفاده از کوکی از سشن استفاده کنید نزدید. اگر اون سوال رو میپرسیدید اونموقع حرفتون درست بود.
مثل این میمونه که کسی بپرسه اطلاعات سشن در سرور ذخیره میشه یا سمت کلاینت؟ خب جوابش این خواهد بود که به صورت پیشفرض در سمت سرور. اگر کسی بپرسه چطوری در سمت کلاینت ذخیره کنم؟ اونموقع جواب متفاوت خواهد بود.
موفق باشید.