PDA

View Full Version : مشکلی در c# و sql

mo-hammad
پنج شنبه 02 بهمن 1393, 13:12 عصر
سلام بچه ها - دارم پروژه پایانی می نویسم - الان تکمیل شده - فقط مشکلم اینه !:

من از روش کد نویسی برای اتصال به بانک اس کیو ال استفاده کردم یعنی

sql.connection a=new connection و الی آخر یعنی همش با کد متصل شده

الان مشکل اینه بانک ساخته شده باید تو نرم افزار main و اصلی sql باشه حتما - یعنی من قبلا جایی دیگه این بانگ رو ساختم بک آپ گرفتم - حالا تو سیستم خودم باید نرم افزار رو باز کنم

و بانک رو restore و بازیابی کنم .

حالا فرض کنید من میخوام این پروژه رو جایی منتقل کنم که اصلا sql روش نصب نیست - چیکار باید بکنم ؟

rezaei_y
پنج شنبه 02 بهمن 1393, 13:23 عصر
دوست عزیز شما بعد از اتمام کارتون باید برای پروژه ستاپ بسازید و پیش نیاز های پروژه رو کنار فایل ستاپ قرار بدی که موقع انتقال به سیستم دیگه با مشکل مواجه نشه

Abbas Naghdi
پنج شنبه 02 بهمن 1393, 14:07 عصر
سلام بچه ها - دارم پروژه پایانی می نویسم - الان تکمیل شده - فقط مشکلم اینه !:

من از روش کد نویسی برای اتصال به بانک اس کیو ال استفاده کردم یعنی

sql.connection a=new connection و الی آخر یعنی همش با کد متصل شده

الان مشکل اینه بانک ساخته شده باید تو نرم افزار main و اصلی sql باشه حتما - یعنی من قبلا جایی دیگه این بانگ رو ساختم بک آپ گرفتم - حالا تو سیستم خودم باید نرم افزار رو باز کنم

و بانک رو restore و بازیابی کنم .

حالا فرض کنید من میخوام این پروژه رو جایی منتقل کنم که اصلا sql روش نصب نیست - چیکار باید بکنم ؟

شما یه نرم افزار داری که از SQL استفاده میکنه
1 پس باید SQL روی سیستم مقصد همیشه باشه .. همیشه همیشه همیشه
2 باید ستاپ بسازی که خودش نثب کنه sql و نرم افزارتو و توی تنظیمات ستاب بگی به صورت خودکار دیتابیس نرم افزار رو بعد نصب sql اتش یا ریستور کنه یا ...
3 میتونی با کد نویسی دیتابیس رو ریستور کنی یا Script بگیری و داخل برنامت اجرا کنی و یا ...
روش های بسیار هست که جستجو کنی و پیدا کنی

mo-hammad
پنج شنبه 02 بهمن 1393, 14:34 عصر
این همه نرم افزار نوشته میشه که از بانک sql استفاده می کته !! مثلا من یه نرم افزار میخرم که بانکش sql هست و برای مثلا ثبت اطلاعات مالی هست

طرف نمیاد بگه که نرم افزار sql رو نصب کن ! اصلا من همچین مکانیزمی رو تا حالا ندیدم - مطمئنی!

و یه سوال دیگه بانکی که در sql 2014 ساخته شده تو ورژنهای پایین تر مثلا 2008 باز میشه ؟

و سوال دیگه من باید فایل بک آپ رو کنار فایلام بزارم یا فایل save شده رو ؟

mo-hammad
پنج شنبه 02 بهمن 1393, 19:50 عصر
بچه ها مشکل اولمو پاسخ بدید لطفا و این سوالم رو هم همینطور

من الان یه دیتا گرید گذاشتم که وقتی توی تکست باکس عمل سرچ بر اساس id رو انجام میدم اطلاعات رو میاره تو دیتا گرید

فرض کنید من الان آی دی 1 رو سرچ کردم و اطلاعات رو آورد تو دیتا گرید

حالا اگر خواستم سرچ دوم رو انجام بدم میخوام اطلاعات مربوط به سرچ اول از دیتا گرید پاک بشه و اطلاعات سرچ دوم جایگزین بشه چیکار کنم ؟

اینم کدهای نمایشم تو دیتا گرید

dr1.Read();
dataGridView1.Rows.Add(dr1["name"].ToString());
dataGridView1.Rows.Add(dr1["family"].ToString());
dataGridView1.Rows.Add(dr1["address"].ToString());
dataGridView1.Rows.Add(dr1["phone"].ToString());
dr1.Close();

elec60
پنج شنبه 02 بهمن 1393, 20:04 عصر
معلومه که تو سیستم مقصد بايد sql نصب باشه!!!!!

mo-hammad
پنج شنبه 02 بهمن 1393, 21:12 عصر
پس تو نرم افزارهای حسابداری که ثبت اطلاعاتشون بر پایه ی sql هست باید قبلش نرم افزار sql رو - رو سیستمشون نصب کنن ؟!! مثلا فرض کنید نرم افزار هلو بانکش sql باشه - این غیر منطقی به نظر میا د!!

میشه جواب دو سوال قبل من رو هم بدید یعنی :

و یه سوال دیگه بانکی که در sql 2014 ساخته شده تو ورژنهای پایین تر مثلا 2008 باز میشه ؟

و سوال دیگه من باید فایل بک آپ رو کنار فایلام بزارم یا فایل save شده رو ؟

و این سوال

بچه ها مشکل اولمو پاسخ بدید لطفا و این سوالم رو هم همینطور

من الان یه دیتا گرید گذاشتم که وقتی توی تکست باکس عمل سرچ بر اساس id رو انجام میدم اطلاعات رو میاره تو دیتا گرید

فرض کنید من الان آی دی 1 رو سرچ کردم و اطلاعات رو آورد تو دیتا گرید

حالا اگر خواستم سرچ دوم رو انجام بدم میخوام اطلاعات مربوط به سرچ اول از دیتا گرید پاک بشه و اطلاعات سرچ دوم جایگزین بشه چیکار کنم ؟

اینم کدهای نمایشم تو دیتا گرید

dr1.Read();
dataGridView1.Rows.Add(dr1["name"].ToString());
dataGridView1.Rows.Add(dr1["family"].ToString());
dataGridView1.Rows.Add(dr1["address"].ToString());
dataGridView1.Rows.Add(dr1["phone"].ToString());
dr1.Close();

پیام حیاتی
پنج شنبه 02 بهمن 1393, 21:55 عصر
سلام
- خیر در ورژن های پائین تر باز نمیشه، اما بالعکس امکان پذیر هست.
- یعنی چی؟!متوجه نشدم.
اطلاعات رو بدین شکل حذف کنید :

foreach (DataGridViewRow item in this.dataGridView1.SelectedRows)
{
dataGridView1.Rows.RemoveAt(item.Index);
}

mo-hammad
پنج شنبه 02 بهمن 1393, 22:15 عصر
ممنون - حالا فرض کنید اطلاعات تو دیتا گرید لود شد - حالا اگر از تو همون دیتا گرید مثلا اسم رو از محمد به علی تغییر دادم و خواستم این تغییر سیو بشه و بانک آپدیت بشه چیکار کنم ؟

ali.b.y
شنبه 04 بهمن 1393, 14:59 عصر
بله حتما باید sql نصب بشه
همه ی نرم افزار ها از جمله برنامه ی هلو هم بانک اطلاعاتی مورد نیاز شون را هنگام نصب برنامه , نصب می کنند.البته بسته به نیازشون از نسخه های سبک ممکنه استفاده کنند.
درضمن بیشتر برنامه هایی که ما با بانک sql می نویسیم پروژه دانشگاهی هستند و جنبه ی آموزشی دارند وگرنه هیچ برنامه نویسی برای برنامه های کوچک و سبکی مثل پروژه های ما از بانک استفاده نمی کنند بلکه از فایل متنی یا xml و ... استفاده می کنند.
-----------------------------------
باید عکس عمل قبلی را انجام بدی یعنی اطلاعات جدید را از دیتا گرید ویو بگیری و بزاری داخل یک رشته string بعد با کوئری Update اطلاعات را وارد پایگاه کنی بهتره به صورت انگلیسی سرچ کنی خیلی زود تر به نتیجه می رسی تا اینکه بخوای تو انجمن سوال کنی تا کسی جواب بده سایت stackoverflow یک سایت عالی برای این کار هست لازم هم نیست وارد سایت بشی و جستجو کنی از طریق گوگل جستجو کن

mo-hammad
شنبه 04 بهمن 1393, 15:54 عصر
راستش یه کلکی سوار کردم به این صورت که اطلاعت دیتاگرید رو میریزم تو یه سری تکست باکس بعد از اونجا سیو بشه