PDA

View Full Version : مشکل ساخت برنامه ی آموزشی (کتاب) با مطالب صفحات وب

ali-77
جمعه 03 بهمن 1393, 21:04 عصر
سلام، برنامه نویسی اندروید رو به تازگی شروع کردم و برای شروع میخوام چند تا برنامه ی آموزشی کتاب مانند بنویسم

حالا مثلا من میخام یک مطلب آموزشی که در یک صفحه ی وب روی یک سایت وجود داره رو در برنامم قرار بدم.

از اونجایی که متن و تصویر با هم هستن این کاریه که من انجام میدم: تصویر اول رو دانلود در فولدر drawable قرار میدم و در نهایت در یک ایمیج ویو در لایوتم بعد تکست ویوی اول رو کبی و در یک تکست ویو بیس میکنم و همین کارو برای دیگر تصاویر و متن ها ادامه میدم

ولی خیلی سخته و خیلی طول میکشه میخواستم بدونم راه دیگه ای وجود داره؟؟؟؟

برنامه های آموزشی زیادی توی کافه بازار هستن که بیش از چند صد و چند تا رو هم دیدم که بیشتر از هزار تا مطلب داشتن یعنی اینا اومدن یکی یکی مطالبشون رو با روشی که بالا گفتم در برنامشون قرا دادن؟؟؟؟؟؟

اساتید و برنامه نویسان محترم منتظر راهنماییهاتون هستم...

مصطفی شکوری
جمعه 03 بهمن 1393, 23:49 عصر
از دیتابیس در لیست ویو استفاده کن.مطالب رو در دیتابیس قرار میدی و به صورت آیتم های لیست ویو ظاهر می کنی(مثلا عنوان) و بعد می تونی اونها رو در اکتیویتی دیگه(مثلا جزئیات) با کلیک برروی آیتم لیست ویو نمایش بدی.تو همین سایت پست های زیادی در این مورد وجود داره.:لبخندساده:

ali-77
شنبه 04 بهمن 1393, 12:19 عصر
این روش هم زیاد کار داره و خیلی وقت گیره

روش دیگه ای نیست؟

مصطفی شکوری
شنبه 04 بهمن 1393, 13:08 عصر
این روش هم زیاد کار داره و خیلی وقت گیره

روش دیگه ای نیست؟

نه روش دیگه ای نیست.ولی این روش که کار خاصی نداره!در کل همین شکلی که برات توضیح دادم حد اکثر 2تا کلاس برای دیتابیس می خواد و یک کلاس برای اکتیویتی لیست ویو و یک کلاس برای اکتیویتی جزئیات.نسبت به اون کاری که می خواستی انجام بدی 100 برابر سریعتر انجام می شه.تازه حجم برنامه تولید شده خیلی کمتر می شه.

:متفکر:البته برای این برنامه ای که میخوای بسازی یه روش دیگه هم هست.می تونی اطلاعات رو در یک کد لیست برای جیسون و یا php قرار بدی و سپس اطلاعات رو در لیست ویو داخل برنامه parse کنی.اونجوری که دیگه لازم نیست تصاویر رو دانلود کنی و حجم برنامه خیلی خیلی کم می شه.

EDRIS0131
شنبه 11 بهمن 1393, 12:00 عصر
برای ساخت کتاب از اچ تی ام ال همیشه استفاده کرد...
من یه دوره برنامه نویسی اندروید رفته بودم توانجا از اچ تی ام ال استفاده میکردیم....
متاسفانه به دلیل مشغله کاری-درسی تا حالا برنامه اندرودی نساختم و هرچی بوده تو همون کلاس های اموزشی بوده ولی اچپ تی ام ال بلدم و فکر کنم به راحتی بشه کتاب های زیایی باهاش ساخت چون تو اچ تی ام ال میشه بکگراند و عکس متحرک گذاشت و خیلی کارها رو به راحتی انجام داد....ولی متاسفانه نمیدونم که ایا بعد از خوندن ان کتاب مطلب به صورت استاندارد باز میشه یا نه؟؟
اساتید میدونید که وقتی اچ تی ام ال اجرا میشه نسخه وب و موبایل داره....
نسخه موبایل استاندارد شده هست و زیبا اما نسخه وب نباز به زوم کردن داره...
لطفا کسانی که از این روش استفاده کردند اطلاعات بیشتری بدند ...

o0o0okay
شنبه 11 بهمن 1393, 13:27 عصر
عموما یه قالب اماده دارن، واسه ساخت هر کتاب فقط متن و عکساشو عوض میکنن.
چارچوبشو اماده دارن. مهم چارچوب کار که یکم طولانی، اما اموزشهاش توی نت هست.

با text و html و sqlite بعنوان بانک مطلب استفاده میکنن.