PDA

View Full Version : سوال: مشکلات آپلود سایت و دیتابیس در Asp.net

بیتا حکمت
شنبه 04 بهمن 1393, 13:12 عصر
سلاما" علیکم ، قبل از هر چیز اینو بگم که
نسخه ای ویژوال مورد استفاده : 2010
نسخه ای Sql استفاده شده : Sql Server 2008 R2 هست
نسخه Sql سرور نصب شده روی هاست : 2012
برای پاپلیش سایت هم تنها کاری که انجام دادم این بود که از منوی Build ، گزینه Publish web site رو زدم

و اما مشکلات موجود

مشکل اول برای اپلود دیتابیس باید یک دیتابیس درست کنم ، موقع درست کردن دیتابیس یک پیشوند می افته ،که مسلما" نام دتیابیس اونی نیست که من تو استرینق کانکشن نوشتم . به خاطر همین قطعا" خطا بروز می ده

http://8pic.ir/images/zb8j21xd1doq9pqfaahy.jpg

@"Data Source=.;Initial Catalog=HeabdarDB;Integrated Security=True"

استرینگ کانکشنی هم که تو کلاس های برنامه استفاده کردم به صورت بالاست .

مشکل دوم اینکه ، بعد از آپلود فایل هیچ پیامی بر اتچ موفقیت آمیز نشون داده نمیشه ، و سایز دیتابیسی که تو این قسمت می بینم ، با اون سایز دیتابیسی که من تو سیستم خودمم می بینم خیلی فرق داره ! و بر عکس Mysql اون محیطی که با کلیک روی دیتابیس بتونم جدولها رو پیدا کنم ، کوئری بزنم و ... رو پیدا نمی کنم .

http://8pic.ir/images/zb8j21xd1doq9pqfaahy.jpg

مشکل سوم اینکه ، اگر یه زمانی لازم شد فایلی رو تغییر بدم مثلا" همون استرینگ کانکش ، بعد از آپلود چه جوری باید تغییر بدم ؟

http://8pic.ir/images/hs4ppuzonx9uz5b6jnxp.jpg

الان مهم ترین سوال برام اینکه استرینگ کانشکن برنامه رو درست کنم . پیاپیش از توجه و راهنمایی اتون ممنونم

keiv@n
شنبه 04 بهمن 1393, 14:25 عصر
سلام

در مورد سوال اولت باید بری تو اطلاعات هاستت و کانکشن استرینگ دیتا بیس mssql 2012 رو کپی کنی و داخل وب کانفیگ در قسمت کانکشن استرینگ paste کنی .... یه یوزر پس هم داره که همون یوزر پسی هست که برای sqlserver 2012 login تعریف کردی همونه !

در مورد آپلود پایگاه دادت هم باید بدونی که هیچ موقع نمی تونی فایل mdf. رو آپلود کنی پس چکار کنی ؟ باید روی سیستمت یه بک آپ از پایگاه دادت بگیری و بک آپو یعنی همون فایل bak. رو داخل قسمت پایگاه داده هاست آپلود کنی اگه اینکارو انجام بدی متوجه خواهی شد که سایز پایگاه دادت به درستی تنظیم میشه !

در مورد کانکشن استرینگ هم یادمه که شما گفته بودین دوس دارین از روش خودتون برای تعریف کانکشن استرینگ استفاده کنید و نمی خواین از وب کانفیگ استفاده کنید ، اینجاس که میگن گذر پوست به دباغ حونه میوفته :لبخند::لبخند:

بیتا حکمت
شنبه 04 بهمن 1393, 16:13 عصر
سلام

در مورد سوال اولت باید بری تو اطلاعات هاستت و کانکشن استرینگ دیتا بیس mssql 2012 رو کپی کنی و داخل وب کانفیگ در قسمت کانکشن استرینگ paste کنی .... یه یوزر پس هم داره که همون یوزر پسی هست که برای sqlserver 2012 login تعریف کردی همونه !

در مورد آپلود پایگاه دادت هم باید بدونی که هیچ موقع نمی تونی فایل mdf. رو آپلود کنی پس چکار کنی ؟ باید روی سیستمت یه بک آپ از پایگاه دادت بگیری و بک آپو یعنی همون فایل bak. رو داخل قسمت پایگاه داده هاست آپلود کنی اگه اینکارو انجام بدی متوجه خواهی شد که سایز پایگاه دادت به درستی تنظیم میشه !

در مورد کانکشن استرینگ هم یادمه که شما گفته بودین دوس دارین از روش خودتون برای تعریف کانکشن استرینگ استفاده کنید و نمی خواین از وب کانفیگ استفاده کنید ، اینجاس که میگن گذر پوست به دباغ حونه میوفته :لبخند::لبخند:

سلام . اقا کیوان . ممنونم . اما من 99 درصد مطالب رو نگرفتم . فایل بکاپ من پسوند Bak داشت اما بعد اپلود شدن سایزی که تو هاست می بینم با سایزی که خود فایل داره یکی نیست (عکس هم گذاشتم )

اینکه گفتین باید استرینگ دیتا بیس mssql 2012 رو کپی کنی ، ایا منظورتون اینکه این استرینگ کانکش رو مدیر هاست بهم می ده ؟!

مساله دیگه اینکه این کانکشن رو چطوری باید داخل وب کانفیگ کپی کنم ؟ چون بر عکس هاست Php من تو این هاست امکانی برای Edit فایلها ندیدم . باید وب کانفیگ رو دانلود کنم
و بعد ادیت دوباره اپلود کنم ؟

و در نهایت سوال اخر اینکه : با توجه به اینکه من کانکشن ها رو داخل کلاس تعریف کردم ، پس چه جوریه که شما میگین باید وب کانفیگ رو ویرایش کنم و ..

البته کاملا" هم سوال اخر نبود ، تازه صحبت داره شیرین میشه . بعد جواب یافتن پاسخ اینا اگه مشکلی پیش اومد سوالات جدیدتری می پرسم . بازم ممنونم