PDA

View Full Version : نحوه رتبه بندی سایت در alexa

DelDard
شنبه 04 بهمن 1393, 18:37 عصر
سلام
سایت alexa وقتی میخاد سایت های یه کشور خاص رو رتبه بندی کنه فقط ای پی ها وارده از اون کشور رو حساب میکنه یا کل بازدید رو؟
مصلا سایت A روزی 100 بازدید داره که 60 تاش ایپی ایران هست و سایت B روزی 200 بازدید داره که 10 تاش ایپی ایران هست.
حالا وقتی به صفحه ایران در alexa میریم کدوم سایت رتبه بالاتری داره?

یه سوال دیگه این که من برای اینکه مثلا کسی میخاد تبلیغات سایتم رو بخره باید بدونه چقدر بازدید دارم بهتره چی کار کنم؟ یه برنامه خودم بنویسم که بازدید روزانه و ماهانه رو در سایت نشون بده یا از سایتای اماده مثل وبگذر استفاده کنم؟
حالا اگه موعتقدید که استفاده از سایت های دیگه خوبه کدوم سایت بهتره histat یا وبگذر ؟
بعد من سایتم چون مال دانلود فیلم و سریال هست هی فرت فرت فیلتر میشه و من باید هی دامین عوض کنم و این مسئله مشکلی تو این سایت ها (مثل وبگذر) ایجاد نمیکنه؟؟

ممنون از راهنماییاتون

DelDard
یک شنبه 05 بهمن 1393, 19:56 عصر
up up

sairon123
دوشنبه 06 بهمن 1393, 01:04 صبح
دو نوع رتبه بندی داریم ، یکی رتبه ایران و یکی رتبه جهانی
فک کنم سایت A رتبش تو ایران بهتر باشه و سایت B رتبه جهانی
برای گرفتن تبلیغات باید رتبه شما تو ایران بیشتر باشه، ای پی ایرانی ،
من خودم اگه بخوام تبلیغات کنم اول صفحه الکسا سایت بررسی میکنم تا ببینم بیشترین ورودی از کدوم سایت ها هستن ، اگه گوگل و یاهو بود که خیلی خوبه
از وبگذر استفاده کنین خوبه ،

nsco_nsco
دوشنبه 06 بهمن 1393, 03:19 صبح
سلام بیشتر رتبه بندی های الکسا از پایه مشکل دارد و خیلی از رتبه بندی ها بر اساس یک سری پایه های نادرست طراحی شده و خیلی راحت یک روزه یک رتبه در الکسا می تواند تغییر بالایی داشته باشد و برعکس اون جالبه باید زحمت زیادی کشید تا رتبه را کاهش داد برای همین پیشنهاد میشه زیاد سخت گیری برای الکسا نکنید و بیشتر به کیفیت سایتتون برسید و این رو بجد میگم که اگر سر تبلیغات باشه مشتریان مخصوص خود را خواهید داشت از اون طرف هم برای آمارگیر هم هر کاری نکنید هر کدومشون یک سری مشکلات دارن مصلا همین وب گذر به صورت دقیق آمار رو نمیده ولی باشه این آمارگیرها برای تحلیل خودتون بهتره اما برای سایتتون حتما اختصاصی درست کنید خیلی بهتره چون بعدا می توانید امکاناتش را افزایش بدید
برای فی ل تر شدن هم هر کاری نکنید باز فیلتر میش اما یک سری شرطها داره که میشه دیر و زود کرد این فرایند را موفق باشید دوست من .

sairon123
دوشنبه 06 بهمن 1393, 10:04 صبح
رتبه الکسا بر اساس میانگین بازدید در مدت زمان مشخص هست
داداش تو رتبه های زیر 10 هزار ، رقابت شدیده واسه همین کاهش رتبه راحته ، ولی برای افزایش کار سختره
درسته وبگذر خیلی مشکل داره ، ولی خوب مشتریان تبلیغاتی شما به آمارگیر اختصاصی شما زیاد اعتماد نمی کنن ، ولی به آمار وبگذر اعتماد کامل دارن
چون وبگذر آمار رو کمتر نشون میده ، یسری از بازدیدها رو نمیشماره

DelDard
دوشنبه 06 بهمن 1393, 13:48 عصر
ممنون از پاسخهای خوبتون. استفاده کردم و میخام علاوه بر وبگذر یه سیستم امار هم خودم برا سایت بنویسم
شاید بگید خب پس وبگذر دیگه میخای چی کار؟ ولی همون طور که دوستمون گفت بحث اعتماد مشتری رو باید در نظر گرفت. از طرفی صرف نظر از بحث ها فنی این که سایت خودش سیستم امار داشته باشه کلاس کار رو خیلی بالا میبره :)

حالا یه سوال برای سیستم اماری که خودم میخام بنویسم مطرحه
مثلا من الان میرم تو یه سایتی و علاوه بر صفحه اول دو صفحه دیگه هم میبینم و میام بیرون
حالا من سه تا بازدید برام ثبت شده یا یکی؟
یعنی من میخام بدونم اون کدی که با هر بار لود شدن یدونه کنتر میندازه باید فقط بالای صفحه اصلی باشه یا باید بالای همه صفحات سایت باشه؟
اگه باید تو همه صفحات باشه قاعدتا میشه فقط گذاشتش تو فایل هدر که بالای همه صفحات اجرا شه دیگه

sairon123
دوشنبه 06 بهمن 1393, 15:23 عصر
3 بازدید ، ولی میشه یه قسمت هم ایجاد کرد برای تعداد ای پی ورودی که بر اساس ای پی باشه و در این صورت 1 بازدید ثبت بشه
کد باید تو همه صفحات باشه