PDA

View Full Version : ارسال ایمیل بعد از ثبت نام

asma69
شنبه 04 بهمن 1393, 19:28 عصر
سلام. خسته نباشین
من یک فرم ثبت نام دارم که می خوام وقتی کاربر اطلاعاتش رو وارد کرد و ثبت نام انجام شد و اطلاعات در دیتابیس ذخیره شد، یک ایمیل براش ارسال بشه که حاوی نام کاربری و پسوردش باشه.
تو فرم ثبت نامم می خوام از روش شی گرایی استفاده کنم، حالا نمی دونم که بعد از تابع insert که اجرا می شه و اطلاعات رو ثبت می کنه، چه کدی باید بنویسم که ایمیلی برای کاربر ارسال کنه.
دو نمونه کد رو که از اینترنت پیدا کردم رو امتحان کردم ، اما نتیجه ای نداشت. رو هاستم قبلا امتحان کردم اما ارسال نمی کرد.
کسی می تونه تو این زمینه کمکم کنه؟
نمی دونم از چه کدی استفاده کنم. می خوام هم روی لوکال و هم روی هاست اصلی کار کنه..
ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

darkface
شنبه 04 بهمن 1393, 23:14 عصر
سلام خسته نباشید
شما وقتی اطلاعات را ثبت میکنی یه if بعدش بزار چک کنه اگر query به درستی انجام شده یه تابع ارسال پیام فراخوانی کنه که ارگومانش یوزر و ایمیل طرف باشه.... اگرم ثبت نشده ایمیل فراخوانی نشه.
اگر متوجه نشدی کدشو برات بزارم

asma69
یک شنبه 05 بهمن 1393, 07:32 صبح
سلام خسته نباشید
شما وقتی اطلاعات را ثبت میکنی یه if بعدش بزار چک کنه اگر query به درستی انجام شده یه تابع ارسال پیام فراخوانی کنه که ارگومانش یوزر و ایمیل طرف باشه.... اگرم ثبت نشده ایمیل فراخوانی نشه.
اگر متوجه نشدی کدشو برات بزارم
سلام.ممنون از پاسختون
منظورتون رو متوجه شدم اما نمی دونم از چه کدی برای ارسال ایمیل استفاده کنم که صحیح کار کنه.
اگه کمکم کنید یا همون کدش رو که گفتین برام بزارین، ممنون می شم.
darkface
یک شنبه 05 بهمن 1393, 08:47 صبح
سلام.ممنون از پاسختون
منظورتون رو متوجه شدم اما نمی دونم از چه کدی برای ارسال ایمیل استفاده کنم که صحیح کار کنه.
اگه کمکم کنید یا همون کدش رو که گفتین برام بزارین، ممنون می شم.
سلام
خواهش میکنم
روی لوکال معمولا جواب نمیده فانکشن ها رو چک کنید....
البته این کد روی لوکال کار نمیکنه

<?php
$to = 'nobody@example.com';
$subject = 'the subject';
$message = 'hello';
$headers = 'From: webmaster@example.com' . "\r\n" .
'Reply-To: webmaster@example.com' . "\r\n" .
'X-Mailer: PHP/' . phpversion();

mail($to, $subject, $message, $headers);
?>

hamedarian2009
یک شنبه 05 بهمن 1393, 09:04 صبح
بهتره برای ارسال ایمیل از phpmailer (https://github.com/PHPMailer/PHPMailer) استفاده کنید دانلود کن توی مثال هاش میتونی استفاده ازشو یاد بگیری

asma69
یک شنبه 05 بهمن 1393, 15:40 عصر
سلام
ممنون
هردو رو امتحان می کنم ببینم نتیجه چی می شه.