PDA

View Full Version : حرفه ای: راهنمایی برای طراحی سیستم مشترک بین دسکتاپ و وب

arash691
شنبه 04 بهمن 1393, 21:34 عصر
سلام دوستان

دارم روی یک سایت فروش بلیط کار میکنم مشتری ازم خواسته طوری سایت طراحی بشه که بعدا" اگه نرم افزار تحت دسکتاپی برای مدیریت فروش بلیط برای مشتری هایی که حضوری میان اژانس طراحی شد هر دو تا نرم افزار از یک دیتابیس استفاده بکنن ( شاید هم منظورش اینه که به داده های دیتابیس سایت هم دسترسی داشته باشیم ) ... اینجور سیستم ها رو چطوری پیاده سازی میکنن ...

ممنون میشم دوستانی که تجربه پیاده سازی این مدل سیستم ها رو داشتن راهنمایی کنن

kazemimorteza
شنبه 04 بهمن 1393, 22:27 عصر
سلام دوست.
اتفاقا این موضوع برای من هم سوال بود یا هنوز هست.
اگه توی اژانس اینترنت باشه که هست و باید باشه.
خوب برنامه ما که داره دیتابیس را از لوکال میخونه بهش میگیم از دیتا بیس سرور سایت بخونه .فکر کنم بشه اگه بشه که راحترین روشه. :)

arash691
شنبه 04 بهمن 1393, 22:38 عصر
تا حدودی به همین نتیجه رسیدم ، منتها بحث امنیت و سرعت :

بحث امنیت میاد وسط چرا که اگه همه داده ها در سرور قرار بگیره و اگه به هر دلیلی اطلاعات از دست بره ضررش خیلی بیشتره و بازگردانیش خیلی سخت تره تا اینکه اطلاعات در دیتابیس لوکال باشه و همینطور سرعت پایین اینترنت بنظرتون کارهای رایج مثل گزارشگیری و ... رو کند نمیکنه ؟

kazemimorteza
شنبه 04 بهمن 1393, 22:49 عصر
خوب امنیت که مثلا چه اطلاعاتی توی یک اژانس هست که ارزش هک کردن داشته باشه با حد معمولی از امنیت که ما فکر میکنیم به نظر من موضوع حله.بعدش هم از دیتا بیس داره پشتیبان گیری میشه.
اگه این قدر اینا دنبال امنیت هستند خوب براش پول خرج کنند کلا یک هاست خصوصی بگیرند. من که فکر نمیکنم این قدر ارزش داشته باشه.
به نظر من مهم ترین موضوع همون بحث همزمانی یا concurency هست که تو مسایل رزرو این جور چیزا مهم هست به اون توجه کن.
خوب اونا شرکت دارند میتونند اینترنت سرعت بالا برش بگیرن.به نظر من با یه اینترنت معمولی ۵۰۰ مگ هم قضیه راه میفته.
حالا قراره سرعت هم بیشتر بشه.

Tarragon
شنبه 04 بهمن 1393, 22:53 عصر
سلام

باید بهشون API بدید حالا چه با soap (پیشنهاد می شه) چه با rest.
کار خاصی هم نداره باید بهشون بعد از authorize شدن با ایجاد محدودیت یک سری دسترسی بدید.

arash691
شنبه 04 بهمن 1393, 22:56 عصر
خوب امنیت که مثلا چه اطلاعاتی توی یک اژانس هست که ارزش هک کردن داشته باشه با حد معمولی از امنیت که ما فکر میکنیم به نظر من موضوع حله.بعدش هم از دیتا بیس داره پشتیبان گیری میشه.
اگه این قدر اینا دنبال امنیت هستند خوب براش پول خرج کنند کلا یک هاست خصوصی بگیرند. من که فکر نمیکنم این قدر ارزش داشته باشه.
به نظر من مهم ترین موضوع همون بحث همزمانی یا concurency هست که تو مسایل رزرو این جور چیزا مهم هست به اون توجه کن.
.

امنیت ؟ چرا که نه ! خیلی از این سایت ها باگ دارن و راحت میشه تو همین رزرو کردن دورشون زد بعلاوه اینکه پرداخت ها که انلاین باشه انگیزه رو برای حمله بیشتر میکنه ... اما جدای از بحث امنیت به قسمت جالب تری اشاره کردین که اصلا" حواسم بهش نبود ! :لبخند: راه حلی هم دارین ؟

kazemimorteza
شنبه 04 بهمن 1393, 23:01 عصر
خوب همه ی ما انسان ها هم باگ داریم کامل که نیستیم.خوب خودتون هم میفرمایید با وجود باگ امنیتی که درن باز هم دارن کار میکنند .
منظورتون همزمانی یا concurency هست؟

darkface
شنبه 04 بهمن 1393, 23:06 عصر
سلام
بحث اصلی دیتابیس هست فکر میکنم.
یجورایی وب با mysql کار میکنه ولی اکثر زبان های ویندوزی با sql server مگه با asp.net کار کنی.
دوستان اطلاعاتی دارند قرار بدن.

kazemimorteza
شنبه 04 بهمن 1393, 23:09 عصر
سلام
بحث اصلی دیتابیس هست فکر میکنم.
یجورایی وب با mysql کار میکنه ولی اکثر زبان های ویندوزی با sql server مگه با asp.net کار کنی.
دوستان اطلاعاتی دارند قرار بدن.
خوب برنامه اپلیکیشن یا همون دسکتاب هم با php بنویس .

arash691
شنبه 04 بهمن 1393, 23:17 عصر
نه دوستان دیتابیس مشکل نیست ... فقط قراره از داده های دیتابیس سایت اطلاعات گرفته بشه ، همونطور که دوستان هم گفتن یه وب سرویس میخوایم ...

kazemimorteza
شنبه 04 بهمن 1393, 23:27 عصر
نه دوستان دیتابیس مشکل نیست ... فقط قراره از داده های دیتابیس سایت اطلاعات گرفته بشه ، همونطور که دوستان هم گفتن یه وب سرویس میخوایم ...
خوب تو قسمت مدیریت سایت یک قسمت رزرو بزار تا مدیر سایت تو اژانس هم از هم اونجا کار رزرو را برای مسافرهایی که حضوری میان رزرو را انجام بده
فقط تو قسمت رزرو کاربران پرداخت انلاین داشتی اینجا نداری .میتونی برای این قسمت سطح دسترسی بزاری که فقط به قسمت رزرو دسترسی داشته باشن به بخش مقالات و ... دسترسی نداشته باشن.
قرار برنامه اپلیکیشن ما به اینترنت وصل بشه دیگه خوب خود مدیر با بروزر بره اینترنت و اونجا رزرو را انجام بده .کار را کوتا تر کن .این جوری همه را با هم انجام بده.
من همین کار را برای سیستم رزرواسیون هتل انجام دادم.

nsco_nsco
یک شنبه 05 بهمن 1393, 00:33 صبح
سلام بهترین کار همون طور که دوستمون گفتن ای پی ای هست که اینطوری امنیتت هم چند برابر میشه و می تونی خیلی راحت حتی برای هر اپراتور هم یوزر پس بگذاری که معلوم بشه کی وارد کرده اطلاعات را و این طوری دیگه این قسمت سیستم عاملی همون دسکتاپی امنیتی جز یوزر و پس ش نیاز نداره تازه اگر یک موقعی اینترنت قطع بشه تا اونجایی که من با آژانس ها کار کردم اصلا الانشم نمی تونن بلیت شبکه ای صادر کنن به درستی اما اگر باز می خوای بدونی باید یک قسمت درست کنی که درخواست های ثبت شده اپراتور در صف قرار بگیره و در زمانی که اینترنت وصل شد اونها را به سرور سایت ارسال کنه این طوری بهترین کاره و به نظرم از همون نرم افزارهای مجازی ساز برای ارتباط استفاده کنی خیلی راحتری برای دسکتاپش موفق باشید .