PDA

View Full Version : سوال: گرفتن ID از یک جدول و ذخیره در جدول دیگر

sadegh.te
یک شنبه 05 بهمن 1393, 15:13 عصر
سلام دوستان به تصویر زیر دقت کنید.
من میخوام که وقتی کاربر میاد و ثبت نام میکنه اول فقط Email و pass ازش گرفته بشه فقط همین که اطلاعاتشم داخل جدول Rigester_First ریخته میشه تا اینجا درسته.
حالا میخوام که وقتی کاربر محصولی را سفارش داد و اومد که سفارششو تکمیل کنه بقیه مشخصات ازش گرفته بشه از جمله این مشخصات ID هست که باهاش در جدول Rigester_First ثبت نام کرده و...
سوال من اینه که چطور میتونم اون ID رو از جدول اول دریافت کنم و در جدول Rigester_second ذخیره کنم؟
127897
دلیلم بخاطر انجام اینکار این هست که میخوام بفهمم مشخصات مربوط به چه شخص یا Email هست.

salibsatan
یک شنبه 05 بهمن 1393, 15:41 عصر
ID رو از جدول فرست سلکت کن
select id from register_first where email=@email and pass=@pass.
اگرم قبلا وارد شده، هنگام ورود ایمیلش رو توی کوکی یا سشن بریز و الان از اونجا بخون.
البته می تونی این دوتا جدول رو یکی کنی و فقط فیلدهایی که می خوای اون اول پر نشه رو nullable بزاری باشه...

sadegh.te
یک شنبه 05 بهمن 1393, 16:28 عصر
ID رو از جدول فرست سلکت کن
select id from register_first where email=@email and pass=@pass.
اگرم قبلا وارد شده، هنگام ورود ایمیلش رو توی کوکی یا سشن بریز و الان از اونجا بخون.
البته می تونی این دوتا جدول رو یکی کنی و فقط فیلدهایی که می خوای اون اول پر نشه رو nullable بزاری باشه...

میشه این روشی که خودتون گفتین را توضیح بدین همین روشی که میگین دو تا جدول رو یکی کنم بعد فقط اون دو تا فیلد را پر کنیم؟

neda555
یک شنبه 05 بهمن 1393, 19:17 عصر
سلام
فقط یه جدول واسه کاربر داشته باش 2 تا نیاز نیست افزونگی بار هست، بار اول که ثبت نام میکنه ایمیل و پسورد رو نگه دار بعد واسه اطلاعات خرید عمل ویرایش رو انجام بده

sadegh.te
یک شنبه 05 بهمن 1393, 20:50 عصر
سلام
فقط یه جدول واسه کاربر داشته باش 2 تا نیاز نیست افزونگی بار هست، بار اول که ثبت نام میکنه ایمیل و پسورد رو نگه دار بعد واسه اطلاعات خرید عمل ویرایش رو انجام بده

ممنون ولی اون فیلد های خالی داخل جدول مشکلی به وجود نمیاره؟

gjmkdyttyhujk
یک شنبه 05 بهمن 1393, 21:46 عصر
به نظر من داشتن دو جدول مشکلی نداره. ببین فرض کن وقتی کاربری که قبلا ثبت نام کردی الان می خواد لاگین کنه. وقتی لاگین کرد و لاگینش درست بود ID اون رو از دیتابیس بخون و تو یه جایی مثلا session نگهداری کن. بعد وقتی اون می خواد توی صفحه مربوط به جدول دوم اطلاعاتش رو بگیره ID رو از session بخون و بقیه چیزها رو به طور معمولی از textboxهای صفحه بخون. موفق باشی.

neda555
یک شنبه 05 بهمن 1393, 22:18 عصر
ممنون ولی اون فیلد های خالی داخل جدول مشکلی به وجود نمیاره؟

خیر مشکلی پیش نمیاد

sadegh.te
یک شنبه 05 بهمن 1393, 22:29 عصر
خیر مشکلی پیش نمیاد

یعنی اگه تعداد کاربران تو دیتابیس زیاد بشه برای جستجو مشکل پیش نمیاد؟
من شنیدم که اگه تعداد فیلدهای خالی در دیتابیس زیاد بشه اختلال در دیتابیس به وجود میاد درسته؟

gjmkdyttyhujk
یک شنبه 05 بهمن 1393, 22:39 عصر
یه چیزی هم یادم رفت بگم اینکه سعی کن اطلاعات هم جنس رو تو یه جدول نگهداری کن. مثلا اطلاعات مربوط به هویت کاربرانت رو توی یه جدول نگهداری کن. یا اطلاعات مربوط به محصول رو تو یه جدول. همونطور که دوستان دیگه هم گفتن می تونی از یه جدول هم استفاده کنی و خاصیت allow null بعضی ستون ها رو true کنی و بعدا اونها رو پر کنی.

neda555
یک شنبه 05 بهمن 1393, 23:28 عصر
یعنی اگه تعداد کاربران تو دیتابیس زیاد بشه برای جستجو مشکل پیش نمیاد؟
من شنیدم که اگه تعداد فیلدهای خالی در دیتابیس زیاد بشه اختلال در دیتابیس به وجود میاد درسته؟
در جستجو که null نبودن رو چک کنید دست خودتونه دیگه
راستش من که نشنیدم چنین چیزی رو چه اختلالی مثلا؟!

fakhravari
چهارشنبه 08 بهمن 1393, 10:35 صبح
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms190315.aspx

http://fakhravary.blogfa.com/post/194