PDA

View Full Version : سوال: هر session چه مقدار فضا اشغال می کند؟

mahsa_rezai
یک شنبه 05 بهمن 1393, 16:50 عصر
سلام اساتید گرامی میخواستم بدونم که اگه ما برای هر کاربر یک session برای دریافت ID کاربر ایجاد کنم چه مقدار فضا اشغال میکنه؟

یعنی اگه تعداد کاربر های ما زیاد بشه باعث نمیشه که رو هاست فشار بیاد و سایت هنگ کنه؟

silverfox
یک شنبه 05 بهمن 1393, 22:05 عصر
معمولا این مشکلی ایجاد نمی کنه ولی توی IIS می تونی بگی توی دیتابیس این session هارو ذخیره کنه به جای رم اگر مشکل پیدا کردی.

mahsa_rezai
یک شنبه 05 بهمن 1393, 22:26 عصر
معمولا این مشکلی ایجاد نمی کنه ولی توی IIS می تونی بگی توی دیتابیس این session هارو ذخیره کنه به جای رم اگر مشکل پیدا کردی.

میشه بیشتر توضیح بدین تو IIS چطور میتونم این کار را انجام بدم؟
اگه تو دیتابیس ذخیره نکنم و از خود هاست استفاده کنم مثلا 500 کاربر Login کردن آیا این 500 تا سرعت باعث نمیشه که سایت دیرتر بالا بیاد و تو هاست مشکل درست بشه؟

silverfox
یک شنبه 05 بهمن 1393, 22:32 عصر
بستگی به مشخصات هاستت داره، اگر shared شده هست چقدر resource موجود هست برای شما در اون لحظه و اگر dedicated هست چقدر resource داره کلا؟ ولی 500 نفر عددی نیست که مشکلی ایجاد کنه
ذخیره کردن session state در دیتابیس (https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc753897%28v=ws.10%29.aspx)

mahsa_rezai
یک شنبه 05 بهمن 1393, 22:58 عصر
بستگی به مشخصات هاستت داره، اگر shared شده هست چقدر resource موجود هست برای شما در اون لحظه و اگر dedicated هست چقدر resource داره کلا؟ ولی 500 نفر عددی نیست که مشکلی ایجاد کنه
ذخیره کردن session state در دیتابیس (https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc753897%28v=ws.10%29.aspx)
/
من فرضا تعداد رو گفتم 500 تو یه فروشگاه اینترنتی احتمال داره که 2000 تا 3000 و ... بره .
میخوام اینو بگم که برای کاربر با تعداد بالا مشکل پیش نمیاره؟

silverfox
یک شنبه 05 بهمن 1393, 23:05 عصر
این تنها دیتایی نیست که به ازای هر کاربر نگه داشته می شه، هر کانکشن tcp خودش یه دیتا نگه می داره، یه پروسسی انجام میشه توسط وب سرور و DBMS و یه پهنای باندی مصرف می شه، فکر نمی کنم bottleneck این سیستم ذخیره کردن session state باشه ولی اگرم باشه باز یه راه حلش میشه همون ذخیره کردن در دیتابیس باشه.
برای تعداد یوزر بالا ریسورس بیشتری می شه به سرور اختصاص داد و اگر باز هم بالاتر باشه تعداد یوزر ها می شه از چند سرور و load balancing استفاده کرد. ولی معمولا جاهای دیگه ای توی اون سیستم ها bottleneck می شن. مثلا transaction های مربوط به دیتابیسی که اون تعداد یوزر انجام می دن و بعضا ممکنه تیبل ها رو لاک کنه بعضی از اون query ها و گزارش گیری ها و اینجور موارد. ولی خیلی کلی شاید نشه نظر خوبی داد به خیلی عوامل بستگی داره. سیستم چیه؟ یوزراش چیکار می کنن با این سیستم؟

mahsa_rezai
یک شنبه 05 بهمن 1393, 23:24 عصر
سیستم چیه؟ یوزراش چیکار می کنن با این سیستم؟

میخوام زمانی که کاربر Login میکنه تو سیستم یه سری مشخصات رو بگیرم مثل ID و Username و بریزم داخل یه سشن و هر وقت که کالای مورد نظر را انتخاب کرد و خواست خریدشو تکمیل کنه از اون اطلاعات استفاده کنم؟

neda555
یک شنبه 05 بهمن 1393, 23:33 عصر
میخوام زمانی که کاربر Login میکنه تو سیستم یه سری مشخصات رو بگیرم مثل ID و Username و بریزم داخل یه سشن و هر وقت که کالای مورد نظر را انتخاب کرد و خواست خریدشو تکمیل کنه از اون اطلاعات استفاده کنم؟
نه فقط id رو بریز داخل session و یه تابع بنویس بر اساس id بقیه مشخصات را بگیر
اگر فقط id رو در session نگه داری مشکلی پیش نمیاد

takparz
سه شنبه 07 بهمن 1393, 09:16 صبح
24 کاراکتر ( از a-z و 0-5 )