PDA

View Full Version : مرجع آموزشی اند انجین

roboman78
یک شنبه 05 بهمن 1393, 19:12 عصر
سلام کسی منبع آموزشی اند انجین داره خیلی جست و جو کردم ولی چیز جالبی پیدا نکردم

orache
یک شنبه 05 بهمن 1393, 20:25 عصر
سلام اموزشش تو یوتیوب ریخته ولی یه نصیحت دوستانه :
این انجین اصلا انجین خوبی نیست تازه وقتت هم بی خودی تلف میشه به نظر من حالا که میخای وقت بذاری وقتتو بذار سر انجین خوب مثل cocos2dx یا اگر کی اسون تر میخای corona sdk میتونه خوب باشه ولی cocos2d رو پیشنهاد میکنم
اما اگر میخای همون اند انجین رو یاد بگیری کلی فیلم تو یوتیوب هست نزدیکای 12 گیگ فیلم دانلود کردم از یوتیوب و بعدش بشین doc خود سایت رو بخون ولی باز به عنوان کسی که 5 ماه با این انجین کار کرده بهت میگم اصل خوب نیست

roboman78
یک شنبه 05 بهمن 1393, 20:27 عصر
خیلی ممنون یه سوال coco هم فقط کد نویسیه؟

orache
یک شنبه 05 بهمن 1393, 20:50 عصر
اره همش کده ولی یه استادیو هم داره که بعضی کارارو میشه باهاش انجام داد مثلا انیمیت کردن تصاویر یا ایکن سازی و غیره به سایتش سر بزنین cocos stucio انجین خوبیه در صورتی اینکه بخاین گروهی کار کنین البته تکی هم خیلی ها ساختن ولی طول میکشه در کل سخت نیست ولی همش کده ! برای بازی 2 بعدی تک صفحه ای مثل انگری برد و اینه خوب جواب میده ولی بازی هایی مثل شانک و... باید حداقل 3 نفر باشین مثل اند انجین !

hamedjj
یک شنبه 05 بهمن 1393, 22:36 عصر
نظرتون درباره Construct 2 چیه؟
میگن موتور خوبیه برای بازی سازی (البته بازی های ساده)

ممنون میشم تجربیان خودتون را درباره این موتور مطرح کنید
و برای کسی که میخواهد تازه بازیسازی را شروع کند بهتر است از چه موتوری شروع کند.

roboman78
یک شنبه 05 بهمن 1393, 22:51 عصر
یکم باهاش کار کردم کد نویسی نداره

بچه ها به نظر شما یونیتی از این اند انجین و کوکو بهتر نیست
آموزشای سی جی کپچر خیلی خوبن تازه پیداش کردم

orache
دوشنبه 06 بهمن 1393, 11:02 صبح
دوست عزیز شما خودتم نمیدونی میخای چیکارکنی از اند انجین رسیدی به یونیتی بهتر بود راهنمایی میخواستی تا اموزش
.
کانستراکت که موتور خوب و ساده ای هست بازی های معمولی تا انلان میشه باهاش ساخت خودم به شخصه تاحالا این 5 تا بازی که باهاش ساختم راضی ببودمکراس پلتفرم هم هست الانم سر یه بازی انلاین کار میکنم تاحالا کم نیاورده
به نظر من برای بازی 2 بعدی بهتره با انجین 2 بعدی ساخته شه چون هرچند انجین 3 بعدی میتونه تمامی نیاز های کاربر رو برطرف کنه اما انجین 2 بعدی بهینه شده برای بازیه 2 بعدی مثلا 80 درصد بازی های تاپ 2 بعدی اپل با انجین 2 بعدی گیم سالاد ساخته شده این انجین که باهاش کار کردم کپی کانستراکته البته محیط کانستراکت بهتره ولی کرکی نیست باید انلاین خروجی گرفته شه و هزینش بالاست پس تو 2 بعدی کانستراکت میمونه که خوبه اگر میخاین برنامه نویسی باشه cocos 2d خوبه .
من خودم خیلی وقت تلف کردم تو این 5 سال سر بازی سازی. راستش خودم با گیم میکر شروع کردم بدون برنامه نویسی هم میشد بازی ساخت یعنی فقط با اکشن ها کار میکردم بعد 1 ماه دیدم بدرد نمیخوره رفتم سر انجین های دیگه تا الان با 13- 14 تا انجین کار کردم ولی الان فقط از 3 تا استفاده میکنم کانستراکت انریل 4 و یونیتی
با هر 3 تای اینا میشه بازی ساخت ولی بسته به نیاز شما داره که چی از موتور میخاین بازی ساده و تک نفره بازی برای گوگل پلی و دارای تبلیغات یا بازی بزرگ و شرکتی بازی انلاین بازی 2 یا 3 بعدی بازی بدون برنامه نویسی و....
شما خواسته ی خودتونو بگین من بگم چه موتوری برای شما خوبه
موفق باشین

hamedjj
دوشنبه 06 بهمن 1393, 16:51 عصر
دوست عزیز شما خودتم نمیدونی میخای چیکارکنی از اند انجین رسیدی به یونیتی بهتر بود راهنمایی میخواستی تا اموزش
.
کانستراکت که موتور خوب و ساده ای هست بازی های معمولی تا انلان میشه باهاش ساخت خودم به شخصه تاحالا این 5 تا بازی که باهاش ساختم راضی ببودمکراس پلتفرم هم هست الانم سر یه بازی انلاین کار میکنم تاحالا کم نیاورده
به نظر من برای بازی 2 بعدی بهتره با انجین 2 بعدی ساخته شه چون هرچند انجین 3 بعدی میتونه تمامی نیاز های کاربر رو برطرف کنه اما انجین 2 بعدی بهینه شده برای بازیه 2 بعدی مثلا 80 درصد بازی های تاپ 2 بعدی اپل با انجین 2 بعدی گیم سالاد ساخته شده این انجین که باهاش کار کردم کپی کانستراکته البته محیط کانستراکت بهتره ولی کرکی نیست باید انلاین خروجی گرفته شه و هزینش بالاست پس تو 2 بعدی کانستراکت میمونه که خوبه اگر میخاین برنامه نویسی باشه cocos 2d خوبه .
من خودم خیلی وقت تلف کردم تو این 5 سال سر بازی سازی. راستش خودم با گیم میکر شروع کردم بدون برنامه نویسی هم میشد بازی ساخت یعنی فقط با اکشن ها کار میکردم بعد 1 ماه دیدم بدرد نمیخوره رفتم سر انجین های دیگه تا الان با 13- 14 تا انجین کار کردم ولی الان فقط از 3 تا استفاده میکنم کانستراکت انریل 4 و یونیتی
با هر 3 تای اینا میشه بازی ساخت ولی بسته به نیاز شما داره که چی از موتور میخاین بازی ساده و تک نفره بازی برای گوگل پلی و دارای تبلیغات یا بازی بزرگ و شرکتی بازی انلاین بازی 2 یا 3 بعدی بازی بدون برنامه نویسی و....
شما خواسته ی خودتونو بگین من بگم چه موتوری برای شما خوبه
موفق باشین

واقعا ممنون
من به شخصه میخوام تازه بازی سازی را شروع کنم.
بازی هایی که در ذهن بنده هست برای ساختن مثلا در این سطح هست
بازی stick hero : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ketchapp.stickhero&hl=en
بازی Unroll me : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turbochilli.unrollme&hl=en
بازی flow free : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigduckgames.flow

با موتور کانستراک میشه همچین بازیهایی ساخت ؟؟؟
بازیهایی در سطح ورژن های اولیه angry birds چی ؟؟ میشه با کانستراک تا این حد بازی ساخت؟
کلا با کانستراک تا چه بازی هایی میشه ساخت ؟؟ اگه نمونه میشناسی اسموشو بگی که قدرت این موتور را نشون بده ممنون میشم

من تازه میخواهم نرم افزار نویسی را کنار بزارم و سراغ بازی سازی برم و برای شروع میخواهم با کانستراک کار کنم تا بازی سازی دستم بیاد و بعد سراغ انجین هایی مثل یونیتی برم.

orache
دوشنبه 06 بهمن 1393, 20:50 عصر
:) این بازی ها ساده ترین بازی هایی هستن که با هر انجینی میشه ساخت حتی خودتون میتونین انجین بسازین !
انجین کانستراکت بازی در حد انگری برد میسازه خیلی سادست بازی فقط اصل گرافیک و ایده ی بازیه این هم یه نمونه با کانستراکت https://www.scirra.com/construct2/games/mortar-melon
در چه حد که خوب هر بازی ی 2 بعدی که فکرشو بکنین میشه ساخت بهینه سازی مهمه اوایل من بازی ساده در حد دودل جامپ میساختم کند میشد ولی الان قشنگ از 40 - 50 تا انیمیشن تو 1 صحنه میارم بدون یک خورده افت فریم در اندروید با یونیتی هم کمو بیش کار میکنم اونم خوبه ولی بازی 2 بعدی با موتور 2 بعدی یه چیز دیگست موتور 3 بعدی دنگو فنگ خودشو داره
.
چرا برنامه سازی رو گذاشتین کنار ؟ من تازه دارم میرم سمتش :لبخند: کلا دارم بازی سازی و برنامه نویسی اندرویدو انجام میدم فکر نکنم بد باشه !!!

roboman78
چهارشنبه 08 بهمن 1393, 17:15 عصر
بازم ببخشید سایتی دارین که سورس خوب بزاره
اینو پیدا کردم ولی زیاد نبودن لینک (http://www.java2s.com/Open-Source/Android_Free_Code/Game_AndEngine/List_of_Free_code_Game_AndEngine.htm)

roboman78
یک شنبه 17 اسفند 1393, 15:19 عصر
سلام دوباره
ببخشید دوستان خبر دارید که آیا آنریل سیستم تبلیغات و پرداخت درون برنامه رو کی میاره
اگه نه به نظرتون بهترین انجین که هردوتاشو داشته باشه کدومه؟

roboman78
دوشنبه 18 اسفند 1393, 18:29 عصر
????نظرتوووووون؟؟؟

hamedjj
سه شنبه 19 اسفند 1393, 03:28 صبح
چرا برنامه سازی رو گذاشتین کنار ؟ من تازه دارم میرم سمتش :لبخند: کلا دارم بازی سازی و برنامه نویسی اندرویدو انجام میدم فکر نکنم بد باشه !!!

والا مثل اینکه برنامه نویسی دیگه درآمد نداره .. نزدیک 80 درصد درآمد برنامه نویسان دنیا برای بازی سازهاست.

یه سوال دیگه ای برام پیش اومد اینه که الان ما بازی سازی را یاد گرفتیم
برای منابع گرافیکی چه فکری باید کرد؟
چون بازی مثل برنامه نیست که راحت بشه UI زد . آیا وبسایتی برای دانلود یا فروش منابع گرافیکی (مخصوص بازی) وجود داره که جامع باشه؟
(تو خود وبسایت انجین ها قسمتی برای فروش منابع گرافیکی داشت که خوب بود ولی جامع نبود)

c0mmander
سه شنبه 19 اسفند 1393, 12:12 عصر
والا مثل اینکه برنامه نویسی دیگه درآمد نداره .. نزدیک 80 درصد درآمد برنامه نویسان دنیا برای بازی سازهاست.

یه سوال دیگه ای برام پیش اومد اینه که الان ما بازی سازی را یاد گرفتیم
برای منابع گرافیکی چه فکری باید کرد؟
چون بازی مثل برنامه نیست که راحت بشه UI زد . آیا وبسایتی برای دانلود یا فروش منابع گرافیکی (مخصوص بازی) وجود داره که جامع باشه؟
(تو خود وبسایت انجین ها قسمتی برای فروش منابع گرافیکی داشت که خوب بود ولی جامع نبود)

چند تا چیز هست هر کسی که با فکر صرفا درامد(و نه عشق به بازی سازی) وارد این کار شد حتی بازی هم تولید کردن و گروه هم تشکیل دادن اما در نهایت بعد از چند سال گذاشت رفت دنبال کار دیگه ای به قول یکی از دوستانم " راه های بسیار ساده تری نسبت به بازی سازی برای در آمدزایی چند برابری از بازی سازی وجود داره ". (این رو فقط نقل قول کردم چون خودم هنوز تجربش نکردم اما از هر کسی که تقریبا 10 ساله یا بیشتر هست که در عرصه بازی های مستقل بود بخصوص بچه های بنیاد ملی بازی سازی فعال بود پرسیدم همه همین رو گفتن بدون برو برگرد).

اما درباره سوال هاتون:
برای بازی های دو بعدی بهترین منبع گرافیکی همون فتوشاپ هست بهتره یک پد و قلم بگیری تا راحتر بتونی جنبه هنری کارت رو از آب در بیاری.(بهتریه که از یک انیماتور هم کمک بگیری)
UI در بازی کاربرد نداره وفقط باید GUI طراحی کنید. (به هیچ عنوان بازی ای رو برای ارضه به کاربر با کارکتر های آماده موجود ارایه دید چون وبال گردنه و بدون برو برگرد شکست مطلقه پروژه رو بهمراه داره. حتما کارکتر های بازی نو آوری داشته باشه)
بیشتر به فکر انیمت کردن گرافیک باشید . اگر از موتور های سه بعدی استفاده میکنید باید حتما از نرم افزار هایی مثل iclone یا برای این کار استفاده کنید .

roboman78
سه شنبه 19 اسفند 1393, 16:25 عصر
جواب من چی شد پس؟البته با معذرت

roboman78
سه شنبه 19 اسفند 1393, 16:28 عصر
یه سوال دیگه وقتی ما مثلا با موتوری مثل یونیتی بازی میساریم که کرک شدست درامد بعد حلاله
ماکه نمیتونیم بخریمش چون دسترسی نداریم؟؟

hamedjj
سه شنبه 19 اسفند 1393, 17:40 عصر
یه سوال دیگه وقتی ما مثلا با موتوری مثل یونیتی بازی میساریم که کرک شدست درامد بعد حلاله

فکر نمی کنم با موتور کرک شده بشه بازی ها را در مارکت گوگل پلی منتشر کرد
البته اگه بشه که خیلی عالیه

roboman78
سه شنبه 19 اسفند 1393, 18:10 عصر
مطمیٌنی؟
گوگل به همچین چیزی اشاره کرده؟؟؟؟؟

c0mmander
سه شنبه 19 اسفند 1393, 19:52 عصر

حلالیش رو نمیدونم .. اما موتور unity 3d در دو نسخه ارایه شده شما با نسخه pro کار نکن که نیاز به کرک داره. البته شما میتونید بازیتون رو با همون نسخه کرکی pro درست کنید در نهایت وقتی میخواهید خروجی نهایی بگرید برید 75 دلار لایسنس اندروید رو یک ماه بگیرید برای مارکت هایی که می تونن تشخیص بدن کرکی هست یا نه :دی

البته اینجا هم یک قانونی داره براری مشتری های شخصی که توضیح داده نسخه رایگان به چه صورتی از شما پول میگره: http://unity3d.com/legal/eula

دسترسی که چه عرض شود اما میشه خرید بهتره اکانت یکی از کشور های قدرت مند اطراف رو انتخاب کنی مثل افغانستان بعدا یک مسترکارت تهیه کنی که 80 دلار داخلش پول باشه و در نهایت ... فکر نمیکنم گوگل بخواد گیر بده چون وقتی نسخه pro کرک میشه اسپلش هم میشه تغییر داد..

راستی یک چیزی شما که نمیتونید برنامه تون رو داخل گوگل پلی بگذارید چرا میخواهید بخریدش! هر وقت گوگل پلی باز شد بعدا به فکر لایسنس باشید.
این خبر رو هم داشته باشید آنریل اینجین 4 برای استفاده عموم رایگان شد میتونید از همین اول برید سراغ کرای اینجین البته در نظر داشته باشید که بازی Monument Valley رو با یونیتی ساختن دومین بازی محبوب سال :)
مقایسه آنریل و یونیتی (http://blog.digitaltutors.com/unreal-engine-4-vs-unity-game-engine-best/)
------------------------------

سلام دوباره
ببخشید دوستان خبر دارید که آیا آنریل سیستم تبلیغات و پرداخت درون برنامه رو کی میاره
اگه نه به نظرتون بهترین انجین که هردوتاشو داشته باشه کدومه؟

به طور قطعی میشه گفت که بله پرداخت درون برنامه داره چون بازی هایی که با این موتور ساخته شدن برای مثل brandnew boy دارای پرداخت درون برنامه گوگل هستند .. البته موتور یونیتی هم که نیازی به گفتن نداره که این قابلیت رو داره . البته چطوری میخواهید درستش کنید رو خودتون باید پیدا کنید :)

بهترین رو نمیشه گفت هر کسی برای هر بازی ای که میخواد باید موتور مناسبش ور پیدا کنه بار ها دوستان دیگه هم گفتن که مثلا برای بازی 2 بعدی بهتر از همون موتور 2 بعدی استفاده بشه تا بازی حجمش و هم کیفیتش بهیبه باشه . اما از نظر گرافیکی واقعا آنریل و کرای انجین حرف اول رو میزنن.

roboman78
سه شنبه 19 اسفند 1393, 23:01 عصر
ممنون از پاسخ مفید و کاملت
من هدفم دو بعدیه حالا موندم با اند انجین کار کنم یا cocos2d
اند انجین واسم راحت تره چون زبونش جاواست حالا ارزششو داره که بیام سی پلاس پلاس یاد بگیرم یا نه یعنی از اند انجین بهتره ؟؟

hamedjj
سه شنبه 19 اسفند 1393, 23:57 عصر
c0mmander (http://barnamenevis.org/member.php?332447-c0mmander) جان قصد من بازی سازی دو بعدیه

به نظر شما برای من که تازه میخوام شروع کنم با کدام موتور 2 بعدی کار کنم ؟
به نظرت اول با construct 2 کار کنم و بازی بسازم بهتر نیست یا اینکه مستقیم وارد دنیای برنامه نویسی بازی سازی بشم و با موتورهایی مانند COCOS2d کار کنم؟

c0mmander
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 07:34 صبح
سلام.
دوستان من همین اول یک چیز رو بگم Cocos2d با Cocos2d-X فرق میکنه. و من هرجایی که گفتم Cocos2d منظورم همون Cocos2d-x چون الان بحث اندرویده.

ممنون از پاسخ مفید و کاملت
من هدفم دو بعدیه حالا موندم با اند انجین کار کنم یا cocos2d
اند انجین واسم راحت تره چون زبونش جاواست حالا ارزششو داره که بیام سی پلاس پلاس یاد بگیرم یا نه یعنی از اند انجین بهتره ؟؟

اندانجین رو درگیرش نشی بهتره به چون نه مولتی پلتفرمه و نه تا حالا بازی هایی رو خروجی داده که بشه روشن خیلی نظر داد.

c0mmander (http://barnamenevis.org/member.php?332447-c0mmander) جان قصد من بازی سازی دو بعدیه

به نظر شما برای من که تازه میخوام شروع کنم با کدام موتور 2 بعدی کار کنم ؟
به نظرت اول با construct 2 کار کنم و بازی بسازم بهتر نیست یا اینکه مستقیم وارد دنیای برنامه نویسی بازی سازی بشم و با موتورهایی مانند COCOS2d کار کنم؟

کنستراکت انصافا موتور ساده ایه و با توجه به همون سادگیشم میشه بازی های خوبی رو درست کرد.(مخصوصا اینکه بشدت تاکید موتور روی گرافکیه)

اما من نظرم روی Cocos2d-X چون هم سادگی رو داره (البته نه در حد کنستراکت) و هم انعطاف پذیری رو داره(بر خلاف اند انجین که فقط برای اندروید خروجی میده شما می تونید از cocos در پلتفروم های مختلف شما میتونید خروجی بگیرید ).

ببیند موتور بازی سازی باید کمک کنه ایده هاتون رو پیاده کنید نه اینکه ایده هاتون رو بر اساس موتور بازی سازیتون طرحی کنید این یک اصل خیلی مهمه که میشه تفاوت بین کنستراکت و Cocos2d-X و اند انجین رو گفت.

یک بازی خوب و عالی لزوما یک بازی بسیار پیچیده و خیلی سنگین نیست اگر ایده ای سرگرم کننده و جالبی داشته باشید و بتونید با کانستراکت پیاده سازی کنید خیلی هم خوب و عالی میتونه باشه. اما اگر ایده ای که دارید با توجه به ماهیت کنستراکت قابل پیاده سازی نیست بهتره وقتتون رو برای اون هدر ندین .. حالا از کجا میشه فهمید که این موتور چه قابلیت هایی داخل عمل می تونه داشته باشه؟ جوابش اینکه بهترین بازی هایی که هر موتور تولید کرده رو با هم مقایسه کنید سبک سنگین کنید و بعد تصمیم بگیرید این موضوع برای اند انجین یا هر چیز دیگه ای هم هست.

بازی های دو بعدی رو میشه خیلی خلاصه این طوری نوشت:

1- محیط بازی : شامل اشیا ایی که دارای ماهیتی هستند و اشایی که فقط نمایشی هستند مثل بک گراند ها و .. (تمام اینها به زبان برنامه سازی ارتباطی ندارند و بخش گرافیکی کار رو شامل می شوند)
2- انیمت کردن (جابه جایی اشیا در واحد زمان متناسب با نوع کنش ) مثلا سکه ای داخل بازی بطور مدام بزرگ و کوچیک شود. یا بازی هایی که دارای کارکتر هستند رفتار های کارکتر رو در حالت های مختلف شامل میشه (باز هم به برنامه نویسی بصورت مستقیم ارتباطی ندارند اما بعدا از طریق برنامه نویسی مورد استفاده قرار میگیرند)
3- کنترل شرایط : که تماما برنامه نویسه مثل حرکت ها شلیک ها امتیاز گرفتن ها و باخت ها
4- طراحی مراحل بازی که هیچ ربطی مستقیما نه به گرافیک داره و نه به برنامه نویسی اما میزان حجم گرافیک رو تایین میکنه و برنامه نویسی رو شاید کم یا زیاد کنه.
5- در نهایت صدا گذاری هم موزیک پس زمینه و هم صدای اشیا

برای اینکه بتونید از پلیر پولی رو دریافت کنید یا باید برای اون داستان پردازی کنید و قصه ای یا روایتی رو بیان کنید و در نسخه های دوم و سوم و چهارم ... مخاطبتون رو جذب داستان کنید و اول از همه پول رو ازش بگیرید . یا باید بازی با تاکید آنلاین بود بسازید تا تبلیغات رو داشته باشید. و یا بازی رو در مراحل بسیار بسیار زیاد درست کنید تا پلیر مجبور بشه برای ادامه بازی سکه هایی یا به کلا خریدی رو انجام بده تا راحت تر بازی کنه. مهم ترین نکته این هست که اگر در بازی رقابی (برتری کاذبی که بین یک جامعه ممکنه به وجود بیاد) بین سایر پلیر ها وجود نداشته باشه خریدی هم ممکنه انجام نشه.

اما باز هم خودتون باید تصمیم بگرید من اون چیزی که به ذهنم می رسید رو گفتم.

badname
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 12:59 عصر
ببیند موتور بازی سازی باید کمک کنه ایده هاتون رو پیاده کنید نه اینکه ایده هاتون رو بر اساس موتور بازی سازیتون طرحی کنید این یک اصل خیلی مهمه که میشه تفاوت بین کنستراکت و Cocos2d-X و اند انجین رو گفت.
جمله خیلی سنگین بود :تشویق:
من نظرم رو Unity هست ، تنها عیبی که اونور آبی ها روش گذاشتن گرون بودنشه ، خدارو شکر ما این مشکل رو نداریم :لبخند:

roboman78
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 14:10 عصر
حالا فرق coccos2d با cocos2d-x چیه و بازم
ممنون از پاسخای کاملتون

dasssnj
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 14:16 عصر
جمله خیلی سنگین بود :تشویق:
من نظرم رو Unity هست ، تنها عیبی که اونور آبی ها روش گذاشتن گرون بودنشه ، خدارو شکر ما این مشکل رو نداریم :لبخند:

اما من نظرم روی Cocos2dx هست .

اسم یونیتی را نمیشه گذاشت بازی سازی . باید بگی drag & drop !
باهاش نمیشه سطح پایین کد نوشت و استفاده از اسکریپت هم زیاد خوب نیست:متفکر:

roboman78
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 14:46 عصر
اینجا زده که میشه واسه اندروید تو cocos2d با جاوا بازی ساخت
لینک منبع (http://www.cocos2d-x.org/wiki/Relationships_in_Cocos2d_Family)

dasssnj
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 15:39 عصر
اینجا زده که میشه واسه اندروید تو cocos2d با جاوا بازی ساخت
لینک منبع (http://www.cocos2d-x.org/wiki/Relationships_in_Cocos2d_Family)

برای بازی ساختن باید از cocos2d-x استفاده کنید که زبانش c++ هست . اون cocos2d-android را استفاده نکردم اما معلومه خیلی ساده ست و با cocos2d-x قابل مقایسه نیست. ضمنا بازی سازی با زبان جاوا زیاد کار خوبی نیست . اگه با سی ++ ساخته بشه از خیلی لحاظ بهتره

hamedjj
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 19:09 عصر
ممنون از پاسخ همگی
واقعا کمک بزرگی کردین . همین مباحث باعث میشود که ما هم مانند خیلی ها ماه ها وقت خودمون را هدر ندهیم و مستقیم بر روی یک هدف تمرکز کنیم.

در مورد انجمن های بازی سازی طی جستجویی که انجام دادم چندین انجمن پیدا کردم.

شما کدام انجمن را میپسندید و کدام را توصیه میکنید؟
کدام انجمن ها در زمینه موتور Unity فعال ترند؟
کدام در زمینه cocos2d-x و همچنین construct ؟

برای مثال بنده خودم اوایل وبسایت stackoverflow را نمیشناختم و تمام سوالات خودم را در انجمن جستجو یا مطرح میکردم و در بعضی مواقع جوابی دریافت نمیکردم که باعث دلسردی بنده میشد. بعد از اینکه چندین بار انگلیسی سرچ کردم این سایت را پیدا کردم و تقریبا جواب تمام سوالاتی که برای بنده درباره برنامه نویسی اندروید بوجود آمد را بدست آوردم.

storm_saeed
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 20:00 عصر
برای بازی ساختن باید از cocos2d-x استفاده کنید که زبانش C++‎ هست . اون cocos2d-android را استفاده نکردم اما معلومه خیلی ساده ست و با cocos2d-x قابل مقایسه نیست. ضمنا بازی سازی با زبان جاوا زیاد کار خوبی نیست . اگه با سی ++ ساخته بشه از خیلی لحاظ بهتره
بستگی به نوع بازی داره
بازی های سه بعدی ساده و اکثر بازی های دوبعدی رو میشه با پرفرمنس خوب با جاوا زد

roboman78
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 18:07 عصر
cocos2dx رو حتما باید رو اکلیپس نصب کرد یا نه
این رو چطوری باید نصب کرد تو اکلیپس من ndk رو دارم تو اکلیپس چطوری میتونم پروژه ی بازی رو درست کنم
بازم ممنون

c0mmander
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 18:54 عصر
cocos2dx رو حتما باید رو اکلیپس نصب کرد یا نه
این رو چطوری باید نصب کرد تو اکلیپس من ndk رو دارم تو اکلیپس چطوری میتونم پروژه ی بازی رو درست کنم
بازم ممنون

آموزش نصب : http://www.cocos2d-x.org/wiki/How_to_set_up_the_android_cocos2d-x_development_environment_on_Windows_7
کتاب های آموزشی : https://www.google.com/cse?cx=013493258683483688568:xhfa6ctm1ki&q=Cocos2d-x#gsc.tab=0&gsc.q=Cocos2d-x&gsc.page=1

roboman78
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 19:59 عصر
درسته ورژن جدیدش یکم درحال توسعست و بهتره نسخه ی قبلیش رو دان کرد؟

roboman78
جمعه 22 اسفند 1393, 18:29 عصر
توی قسمت نصبب یه جاش میگه::::This is duing to the lack of cocos2d-x android jni bridge library. We can fix the problem by importing another android project. The location of the project is at C:2d-x-2.2.0\cocos2dx\platform\android. After you have imported the project, the errors will disappear.
من میام این کارا رو میکنم و اروری هم که داره تو اکلیپس از بین میره ولی فورس کلوز میده
کاری که میکنم ایمپورت کردن لایراریه کوکو هستش کار دیگه چی باید بکنم؟؟

safecomp
جمعه 10 مهر 1394, 15:00 عصر
سلام کسی منبع آموزشی اند انجین داره خیلی جست و جو کردم ولی چیز جالبی پیدا نکردم

با اینکه تاپیک قدیمی هست ولی گفتم جواب بدم شاید به درد بقیه بخوره.
تو لینک زیر یک سری آموزش هست که امیدوارم برای دوستان مفید واقع بشه.

http://www.safecomp.ir/fa/andengine