PDA

View Full Version : یرنامه نویسی حرفه ای + طراحی حرفه ای سایت کاره درستیه؟

<?php?>
یک شنبه 05 بهمن 1393, 23:22 عصر
سلام خدمت اساتید محترم .
سوالی دارم که شاید خیلی ها بگید بستگی به علاقه داره .
در زبان برنامه نویسی php معمولا افراد کمتر میل به طراحی سایت حرفه ای با html css و ... به سبک های جدید مثل فلت دارند . ( البته من با چنتاشون که برخورد کردم اینطور بودن شاید خیلی ها هستن اینطوری نباشن ).

معمولا اساتید هم برای راحتی کار در حین آموزش ابزار بوت استرپ را پیشنهاد میکنن .

- سوالم اینه که به نظرتون وقتی یک برنامه نویس از بوت استرپ استفاده میکنه آیا تنبل بار نمیاد؟؟؟ مخصوصلا دانش پژوه هایی که دارن تازه php رو یاد میگیرن .

- سواله بعدیم اینه که آیا به نظر شما یک برنامه نویس حرفه ای میتونه یک طراح سایت حرفه ای هم باشه ؟؟؟ یا یک فرد در یکی از این دوزمینه ها عملکرد بهتری داره ؟

- اینکه یک برنامه نویس برای مدیریت محتوا هایی مانند جوملا وردپرس و ... هم بیاد و طراحی قالب بکنه . آیا به حرفه اصلیش که برنامه نویسی با php هست لطمه وارد میشه ؟

خیلی از استاد های محترم میگن که با چنین ابزار هایی سرعت کار در حین آموزش بالا میره که کاملا درسته .
با تشکر

sairon123
دوشنبه 06 بهمن 1393, 01:15 صبح
به نظره من کسی که طراحی قالب رو انجام میده خیلی باید تو زمینه گرافیکی حرفه ای باشه
خیلی کم هستن افرادی که هم برنامه نویسی می کنن و هم طراحی قالب بلدن ، منظور من از طراحی قالب ، طراحی حرفه ای هست
خودم و جتی بعضی از دوستان که برنامه نویسی می کنن ، یه نفر دیگه کارهای طراحی قالب رو واسشون انجام میده
وقتی ابزارهایی مثل بوت استرپ هست و کار رو راحت میکنه ، چرا ازش استفاده نشه

nsco_nsco
دوشنبه 06 بهمن 1393, 03:13 صبح
سلام به نظر من هر چیزی از پایش بهتره و کسی که از ابزارها استفاده کنه حتما در طولانی مدت با مشکل رو برو میشه و اخرش هم دلسرد بابت برنامه نویسان هم بیشتر طراحی قالبشون ب دل مشتری و بازدیدکننده نمی چسبه چون فقط یک چیزی برای نمایش برنامشون هست که اون قالب را طراحی می کنند و بیشتر برنامه نویسها با این مشکل دارن غیر اینکه برنامه نویس یا بهتر بگم طراح از قبل گرافیک را خوب کار کرده باشه اون موقع هست که می توانه قالب حرفه ای درست کنه که این طور ادم هایی خوشبختانه وجود داره برای اموزش هم همون طور که گفتم بهتره از پایه اموزش داده بشه که دید حرفه ای برای اون در ذهنش ساخته شود البته خیلی از دوستان هستند که از نرم افزارهایی استفاده می کنند که کارشون راحتر بشه اما باید گفت هرچی برنامه نویس حرفه ای تر بشه ابزارش ساده تر میشه و از خیلی نرم افزارها دوری می کند موفق باشید دوست من در همه عرصه های زندگیتون .

vahidqara
دوشنبه 06 بهمن 1393, 18:19 عصر
درود دوست خوب .. هیچ کاری راحت و ساده نیست .. همین :لبخندساده:

Unique
سه شنبه 07 بهمن 1393, 03:13 صبح
هموطنور که برنامه نویسی یک هنر و فن هستش طراحی سایت هم یک هنره. هیچ دلیلی وجود نداره اگه کسی برنامه نویس خوبیه طراح وب خوبی هم باشه و بالعکس ، راستی فراموش نکنید همیشه یک طراح و گرافیست نمیتونه یک طراح وب باشه ! اکثر گرافیست ها چیزی از CSS سر در نمیارن و اونهایی که html و css را خوب میدونند طراحان و گرافیست های خوبی نیستند. بهترین حالت به نظر من اینه :

۱ - گرافیست بیاد طرح اصلی سایت شامل اسکلت ، منو ها ، theme و رنگ و غیره را طراحی کنه
۲ - متخصص رابط کاربری بیاد با استفاده از طرح زده شده نظرش در مورد چگونگی اجرا یا تغییراتی که در طرح باید داده بشهرا بده
۳ - متخصص html و css که همون طراح وب هست با توجه به اصول طراحی برای مرورگر های پر استفاده و رعایت استاندارد ها اون طرح نهایی را پیاده سازی کنه
۴ - برنامه نویس موارد مربوط به محتوای دینامیک و ارتباط با پایگاه داده و غیره را انجام بده

اما توی بازار کار داخل من خودم که اصلا این کار را نکردم (همش را خودم انجام دادم که اصلا اصولی نیست) شرکتی را هم ندیدم کل کار را تقسیم بندی کنه.

Mohammadsgh
سه شنبه 07 بهمن 1393, 10:53 صبح
این روش کار کم کم داره تو شرکتها جا میفته.برای کیفیت کار بهتر مجبورن این کارو بکنن

Veteran
سه شنبه 07 بهمن 1393, 11:31 صبح
اما توی بازار کار داخل من خودم که اصلا این کار را نکردم (همش را خودم انجام دادم که اصلا اصولی نیست) شرکتی را هم ندیدم کل کار را تقسیم بندی کنه.

حالا من نمیخوام بگم شرکت دارم! ولی این کارارو من رعایت میکنم! و خودم فقط مورد 4 رو انجام میدم و همین هم باعث شده معمولا هزینه پروژه هارو بالا بدم و مشتری کم گیر بیاد.
اصلا هم حوصله ندارم بشینم همه ی 4 مورد رو خودم انجام بدم! به تنهایی مورد 4 خودش ادمو خسته میکنه!

<?php?>
سه شنبه 07 بهمن 1393, 14:42 عصر
حالا من نمیخوام بگم شرکت دارم! ولی این کارارو من رعایت میکنم! و خودم فقط مورد 4 رو انجام میدم و همین هم باعث شده معمولا هزینه پروژه هارو بالا بدم و مشتری کم گیر بیاد.
اصلا هم حوصله ندارم بشینم همه ی 4 مورد رو خودم انجام بدم! به تنهایی مورد 4 خودش ادمو خسته میکنه!
منظوزتون اینه که هر 4 مورد را با هم داشته باشیم بهتره ؟

Veteran
سه شنبه 07 بهمن 1393, 15:27 عصر
نه دوست عزیز،همونطور که اقای unique فرمودند بهتره که تفکیک کنیم و اصولی کار کنیم.
اما توی ایران زیاد رعایت نمیشه این موارد و همه ماشالله متخصص همه موارد هستند بجز من :لبخند:
من خودم فقط مورد 4 رو انجام میدم،پس مجبورم که برای اون 3 مورد هزینه جداگانه ایی بگیرم،در نتیجه هزینه ارائه شده به کارفرما،هزینه بالاتر هست نسبت به دیگران! به همین دلیل شخص مقابل مقداری جا میخوره و پا به فرار میزاره.
البته اگر هم بلد باشم(نکه نباشم،حرفه ایی نیستم) این کارو نمیکنم! چون همون مورد 4 به تنهایی خیلی خسته کننده اس!.