PDA

View Full Version : گفتگو: فرستادن کاپی دیتابیس یا ابدیت دیتابیس دومی که روی انترنت است

esagraphic
چهارشنبه 08 بهمن 1393, 20:35 عصر
سلام به همه دوستان خیلی خوشحالم که همیشه سوالهای که دارم اینجا مینویسم و دوستان با تجربه همکاری میکنن
من یک نرم افزار دارم حالا آخر هر هفته یا هر وقت که دل خودشان خواست به انترنت متصل بشن و یک کاپی از دیتابیس را به هاست ذخیره کنن یا جای دگه مثلا داخل یک تیبل 150 ریکورد است اینها را روی دیتابیس دومی ذخیره کنه بعد بعد از یک هفته که تعداد به 300 رسید از همو 150 به بعد را به دیتابیس دومی ذخیره کنه اینطوری که یک کاپی داخل سیستم باشه و یکی هم روی انترنت میشه گفت distributed database

Mani_rf
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 09:32 صبح
درباره مفهوم Replicate تحقیق کن احتمالا دقیقا همون چیزی هست که شما به دنبالش میگردی

esagraphic
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 10:02 صبح
درباره مفهوم Replicate تحقیق کن احتمالا دقیقا همون چیزی هست که شما به دنبالش میگردی

ممنون باشه تحقیق میکنم اما نرم افزار single user است و دیتابیس هم روی sql server نیست sql express است شما کدام نظری در این مورد ندارید چیطوری باید کار گرفت

Mani_rf
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 11:22 صبح
sql express از مفهوم Replicate پشتیبانی نمیکنه. برای این کار چندین راه متفاوت وجود دارد. ساده ترین و امن ترین راه این است که شما هر اسکریپتی که برروی دیتابیس اصلی ایجاد میکنید رو یک فایل ذخیره کنید و در زمان های دلخواه این مجموع اسکریپت بدست آمده رو روی دیتابیس سرور اجرا کنید. با این روش تمامی تغییرات به دیتابیس سرور منتقل می شود.

esagraphic
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 11:58 صبح
sql express از مفهوم Replicate پشتیبانی نمیکنه. برای این کار چندین راه متفاوت وجود دارد. ساده ترین و امن ترین راه این است که شما هر اسکریپتی که برروی دیتابیس اصلی ایجاد میکنید رو یک فایل ذخیره کنید و در زمان های دلخواه این مجموع اسکریپت بدست آمده رو روی دیتابیس سرور اجرا کنید. با این روش تمامی تغییرات به دیتابیس سرور منتقل می شود.

تشکر از رهنمائی اما چی شکلی لنکی مرجعی دارید که برم دنبالش من فقط میخواهم که محتویات داخل همی دیتابیس اکسپرس روی سرور بره که بعد از دگه جا به اون محتویات دسترسی داشته باشیم ممنون میشم اگه کمی مشرح بگین که باید چی کنم
دیتابیس سرور که فرق نمیکنه که mysql ّ باشه یا sql serve

Mani_rf
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 19:14 عصر
زمانی که اسکرپیت انتقال بدی نه تفاوتی نمیکنه که دیتابیس مقصد چی باشه.
کدوم قسمت برات روشن نشده تا برات مثال بزنم.
سوال : به چه روشی اطلاعات رو به دیتابیس مبدا اضافه، حذف و آپدیت میکنی؟

esagraphic
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 19:42 عصر
زمانی که اسکرپیت انتقال بدی نه تفاوتی نمیکنه که دیتابیس مقصد چی باشه.
کدوم قسمت برات روشن نشده تا برات مثال بزنم.
سوال : به چه روشی اطلاعات رو به دیتابیس مبدا اضافه، حذف و آپدیت میکنی؟

سلام دوست عزیز
شما فکر کنید نرم افزار روی چهار سیستم به نقاط متفاوت نصب است و اینها یک دفتر مرکزی دارند که تنها میخوان اطلاعات اون چهار منطقه را Read کنن تنها خواندن و میخوام هر یوزیر در هفته یا روز اطلاعاتش را بفرسته روی دیتابیس سایت تنها ذخیره کنه
با این حال شاید راهش این باشه که اول وصل بشه به دیتابیس سایت بعد چک کنه تا کجا ذخیره شده قبلا بعد ادامشو شروع کنه به ذخیره کردن اما همین کار برام کمی پیچیده است

Mani_rf
شنبه 11 بهمن 1393, 09:50 صبح
برای اینطور کار ها شما باید از وب سرویس ها استفاده کنید. در چنین برنامه هایی فقط اطلاعات اضافه میشن و در یک بازه زمانی مشخص اطلاعات به سرور اصلی فرستاده میشن.