PDA

View Full Version : سوال: کدوم فریم ورک را انتخاب کنم؟

nida_1987
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 14:16 عصر
سلام
من php را تقریبا کامل مسلط هستم برای یادگیری وریم ورک سردرگم شدم نمیدانم برای کدام فریم ورک وقت بذارم
برای خودم یک فریم ورک نوشتم اصلا آیا لازمه فریم ورک ها ی موجود رو بدونم/
بهترین و پرکاربردترین فریم ورک کدومه و از کجا شروع کنم

ممنون

thacker
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 14:53 عصر
اگه تا حالا با هیچ فریم ورکی کار نکردید پیشنهاد میشه اول با CI تمرین کنید بعد برید سمت Yii یا Laravel ...

nida_1987
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 15:02 عصر
ممنون:لبخندساده:
یادگیری CI چقدر زمان میبره کار؟ کاربردیه؟

لطفا منبع مناسب هم برای اموزش معرفی کنید:افسرده:

thacker
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 15:06 عصر
اگه خوب تمرین کنید میتونید یک ماهه مسلط بشید ...
http://barnamenevis.org/showthread.php?484044-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-CI

vahidqara
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 16:51 عصر
درود... دوست خوب تاپیک برای معرفی و تبادل نظر ایجاد شده اونو مطالعه کنید.. سلیقه های شخصی رو بی خیال شید خودتون
جستجو کنید و به نتیجه برسید .... در ضمن در انتخاب فریم ورک آیتم های منابع آموزشی - ساپورت فریم ورک.. تغییرات ورژن به ورژن رو حتما مد نظر بگیرید
چون بیشتر فریم ورک ها قوی و بیس یکی هست و ازالگوی mvc بهره میگیرند.

Mohammadsgh
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 17:52 عصر
اگه سرعت ساخت پروژه واستون مهمه یی.اگه می خوایید از کد نویسی لذت ببرید لاراول و کد ایگنایتر

hamedarian2009
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 21:34 عصر
سلام. به نظرات شخصی افراد نگاه نکنید چون بعضا این نظرات کارشناسی نیست و شخصی میتونه نظر کارشناسی بده که خودش حداقل با چندتا تا فریمورک متفاوت چنتا برنامه تولید کرده باشه. دوم اینکه چیزی که اکثرا دوستان توجه نمیکنن انتخاب فریمورک به شدت وابسته به پروژه هست و هر فریمورکی برای کارخاصی بهتر عمل میکنه
در نهایت بهتره به خود وبسایت های این فریمورکها مراجعه کنید و جستجو کنید و حداقل با هرکدوم چندروزی کار کنید تا متوجه بشین کدوم براتون مناسب تر است

ali.webdesign
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 21:51 عصر
به نظرم رو CI تمرکز کن اکثر شرکت های برنامه نویسی با CI کار میکنن واسه آینده شغلی خودت بهتره

under22
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 21:54 عصر
من خودم با ci و yii کار کردم از تجربه کاریم میتونم بگم ci خیلی سادس و سبک اما با امکانات خیلی کم در ضمن اگه وب سایتتون بخاد یکسری قسمت هاش فول ایجکس باشه یه جورایی مو هاتون سفید میشه و تو این زمینه خیلی ضعیف عمل کرده کلا فریمورکی هست که سبک و ساده و با امکانات کم که میشه سریع یادش گفت اما تجربه کاریم با yii میتون بگم فوق العاده بود یه اکتیو روکورد فوق العاده قوی ویجت های عالی و هماهنگی با ایجکس و سادگی در عین فول آپشن بودن واقعا منو مجدوب خودش کرد مخصوص سرعتش و امکاناتش .
یه سری ها میان میگم اول با ci شروع کن ولی به نظر من ارزش نداره وقتتو بزاری رو یه فریمورک بعدش تازه سوئیچ کنی یه فریمورک دیگه از همین الآن یا yii رو انتخاب کن یا laravel جفتشون عالی هستن و یه جورایی با امکناتشون فریمورک های دیگه رو کنار زدن .
نظر تعصبی نمیدم ولی یا Yii یا Laravel رو انتخاب کن البته جفتشون دارن رو نسخه جدیدشون کار میکنن که yii الآن نسخه 2 در دسترس هست

behzadamin12
پنج شنبه 01 خرداد 1399, 10:49 صبح
نظرات زیاده
اما پیشنهاد میدم این مطلب رو بخونی
https://jobteam.ir/ProductUser/180-Php-framework