PDA

View Full Version : سوال: کلمات کلیدی برای آیتم های ثبت شده

lord_helgard
جمعه 10 بهمن 1393, 00:04 صبح
سلام دوستان
میخواستم ببینم کسی از شما بزگوارها راه حلی برای ثبت کلمات کلیدی برای داده های ثبت شده در دیتا بیس دارد یا خیر
به عنوان مثال
میخواهم سوال امتحانی مربوط به درس برنامه نویسی رو ذخیره کنم، کلمات کلیدی ای که برای این کار در نظر گرفته میشه مثل : سی شارپ ، SQL Server ، Query و ... است.
هنگام جستجو هم جستجو بر اساس کلمات کلیدی قرار بدم و با وارد کردن سی شارپ تمامی رکورد هایی که با این کلمه کلیدی ثبت شده اند را بازیابی کنه!
ممنون میشم راهنمایی کنید.

Share & Learn
جمعه 10 بهمن 1393, 00:12 صبح
سلام
دقیق متوجه نشدم می خواین چکار کنید!
اما طبق اون چیزی که متوجه شدم باید بگم که به نظرم کلمات کلیدی رو داخل یه combobox بذارید و کوئری سرچ رو بر اساس آیتم انتخاب شده انجام بدید

sajadsobh
جمعه 10 بهمن 1393, 00:23 صبح
سلام
دقیق متوجه نشدم می خواین چکار کنید!
اما طبق اون چیزی که متوجه شدم باید بگم که به نظرم کلمات کلیدی رو داخل یه combobox بذارید و کوئری سرچ رو بر اساس آیتم انتخاب شده انجام بدید

فکر نکنم ایده ی خوبی باشه. چون ممکنه کلمات کلیدی خیلی زیاد بشه. بکار بردن کمبوباکس اینجا جواب نمیده. میشه از خاصیت AutoComplete استفاده کرد و با یه Textboxe ساده اینکار رو انجام داد.

lord_helgard
جمعه 10 بهمن 1393, 14:18 عصر
فکر نکنم ایده ی خوبی باشه. چون ممکنه کلمات کلیدی خیلی زیاد بشه. بکار بردن کمبوباکس اینجا جواب نمیده. میشه از خاصیت AutoComplete استفاده کرد و با یه Textboxe ساده اینکار رو انجام داد.

آره این هم میشه، یعنی ببینید من سوال اصلیم اینجاست که کلمات کلیدی مربوط به هر رکورد رو تو دیتابیس چطوری ذخیره کنم ( چون ممکن هست هر رکورد چند کلمه کلیدی داشته باشه ) و بعداً برای بازیابی بر اساسشون چه طوری میتونم بگم اونایی رو بیار که کلمه کلیدی جستجو شده شاملشون میشه !
به نظرم باید تو جدول دیتابیس یه فیلد NVarchar- max واسه کلمات قرار بدم، ولی خب سوال اینجاست که اولاً بیش از یک کلمه ممکن هست که باشه، بعد از اون جستجو یک یا چند مقدار در یک فیلد ممکن هست یا نیست ؟!

aminmousavi
جمعه 10 بهمن 1393, 14:46 عصر
سلام دوست عزیز . نه ! به هیچ وجه فیلد nvarchar-max واسه کلمه کلیدی استفاده نکن ! خودکشیه :دی .
باید یک جدول دیگه بسازی به اسم keyword که فیلدهاش میشه
- id
- idPost
- Value

به ازای هر کلمه کلیدی یک رکورد توی این جدول ذخیره میکنین (idpost هم اینجا id رکورد سوال امتحانیت هست)

lord_helgard
جمعه 10 بهمن 1393, 16:53 عصر
سلام دوست عزیز . نه ! به هیچ وجه فیلد nvarchar-max واسه کلمه کلیدی استفاده نکن ! خودکشیه :دی .
باید یک جدول دیگه بسازی به اسم keyword که فیلدهاش میشه
- id
- idPost
- Value

به ازای هر کلمه کلیدی یک رکورد توی این جدول ذخیره میکنین (idpost هم اینجا id رکورد سوال امتحانیت هست)

سلام ، مرسی
به ، چه فکر خوبی ، یعنی چه راه حل ساده ای ، چرا به ذهن خودم نرسید ( معما چُ حَل شَوَد آسان شَوَد ) : دی
ولی میشه بیشتر از این حل بشه ؟ :لبخند: یعنی میشه نمونه ای جهت راجاع و استفاده ارائه بدید ؟!
من ممنونم
من مُچَکِرَم