PDA

View Full Version : چطور عکس با اسم تکرای وارد دیتا بیس نشود

mosavi8002
جمعه 10 بهمن 1393, 09:01 صبح
سلام دوستان به یه مشکلی برخوردم
من یه گالری تصاویر را انداختم
طرف میاد عنوانی برای عکسش انتخاب میکنه عکس رو از فایل آپلود انتخاب میکنه و در دیتا بیس ذخیره میشه
مشکل من اینه مثلا طرف میاد عکسش رو انتخاب میکنه که اسم عکس هست 1.png و خوب اینو من در پوشه ذخیره میکنم اسمش هم در دیتا بیس با عنوان 1.png ذخیره میکنم.

حالا کاربر بعدی میاد عکس دیگیری با همین نام 1.png ذخیره میکنه حالا به مشکل میخورم .مثلا طرف نوشته عکس من در کوه عکس اون یکی رو که هم نام هست رو نشون میده
حالا سوالم اینه من چیکار کنم آیا راندم حرف تولید کنم عکس رو رینیم کنم بعد ذخیره کنم؟؟؟مه البته نمیدونم آیا میشه اسم عکس رو رینم کرد!؟
یا راهنمایی کنید که چیکار کنم ممنونم

sajadsobh
جمعه 10 بهمن 1393, 09:31 صبح
من خودم از این روش استفاده میکنم. از GUID برای اسامی فایل هایی که میخوام توی دیتابیس ذخیره کنم استفاده میکنم. اینجوری نام یکتا میگیره و تکراری نمیشه. حالا نام و یا title هرعکس هم هر چیزی میتونه باشه.

mosavi8002
جمعه 10 بهمن 1393, 13:36 عصر
من خودم از این روش استفاده میکنم. از GUID برای اسامی فایل هایی که میخوام توی دیتابیس ذخیره کنم استفاده میکنم. اینجوری نام یکتا میگیره و تکراری نمیشه. حالا نام و یا title هرعکس هم هر چیزی میتونه باشه.

ممنونم از شما فقط چطوری از GUID استفاده میکنید؟؟؟بله اون اسم و عناوین مشکلی نیست فقط برای اسم عکس چطوری از guid استفاده کنم؟با این روش اسم فایل رینم میشه یعنی؟یکم بیشتر توضیح بدید ممنون میشم
با تشکر

sajadsobh
جمعه 10 بهمن 1393, 15:29 عصر
من با کنترل FileUpload فایل موردنظر رو میگیرم، پسوندش رو جدا میکنم. بعد بهش یه اسم یکتا میدم و در آخر اون پسوند فایل رو بهش اضافه میکنم:

string fn = Guid.NewGuid().ToString();
string ext = FileUpload1.FileName.Substring(FileUpload1.FileNam e.Length - 4, 4);
string FileName = fn + ext;

mosavi8002
شنبه 11 بهمن 1393, 18:46 عصر
من با کنترل FileUpload فایل موردنظر رو میگیرم، پسوندش رو جدا میکنم. بعد بهش یه اسم یکتا میدم و در آخر اون پسوند فایل رو بهش اضافه میکنم:

string fn = Guid.NewGuid().ToString();
string ext = FileUpload1.FileName.Substring(FileUpload1.FileNam e.Length - 4, 4);
string FileName = fn + ext;

هر جا هستی سلامت باشی یکی از مشکل هایی که همیشه داشتم همین بود...مممنون یاد دادی