PDA

View Full Version : سوال: نمایش یک فرم ثابت در فرم اصلی دانامیک

davidrobert
جمعه 10 بهمن 1393, 09:33 صبح
سلام و خسته نباشید. من میخوام یک صفحه بسازم که در آن فقط منو باشه که منو رو در یک فرم کنترول کنم ولی در تمام صفحه هات اون منو رو داشته باشه به صورت لینک ولی در یک منو عمل طراحی رو انجام بدم. میخواستم بدونم چطور میشه به صورت لینک منو رو به همه فرم ها asp ارسال کرد که وقتی در صفحه اصلی منو تغییر ایجاد کردم در کل صفحه اون تغییر ایجاد بشه ممنون میشم کمک کنید من رو.

sadegh.te
جمعه 10 بهمن 1393, 11:51 صبح
سلام دوست عزیز شما برای اینکار میتونید از مستر پیج استفاده کنید و صفحه ها رو از نوع مستر پیج ایجاد شده تعریف کنید.

davidrobert
جمعه 10 بهمن 1393, 13:20 عصر
ممنون بابت جواب دادنت تان خواهش امکانش هستش یک نمونه فایل بدید به روش مستر page ممنون میشم.

sadegh.te
جمعه 10 بهمن 1393, 14:05 عصر
آموزش سختی نداره اول پروژه رو باز کنید و بعد رو اسم پروژه راست کلیک کنید و گزینه Add و New Item رانتخاب کنید و از پیج باز شده گزینه Master Page را انتخاب کنید.
128038

و کدهای مورد نظر خود را که در همه صفحات میخواهید تکرار شود را در داخل مستر پیج بنویسید مانند(منو و...).
بعد از اینکه کد ها را نوشتید صفحه را ذخیره کنید و حالا باید پیج های مورد نظر خود را از نوع مستر پیجی که نوشتید انتخاب کنید.
برای انتخاب صفحه از نوع مستر پیج خود مراحل زیر را دنبال کنید. رو اسم پروژه راست کلیک کنید و گزینه Add و New Item رانتخاب کنید و از پیج باز شده گزینه Web Form Using Master Page را انتخاب کنید و گزینه Add را بزنید.
128041

و بعد از صفحه باز شده Master Page را که میخواهید صفحه از آن نوع باشد را انتخاب کنید و بعد OK.
128039

موفق باشید.