PDA

View Full Version : سوال: نادیده گرفتن کامنت یا توضیح در خواندن فایل C#

تبسم ساینا
جمعه 10 بهمن 1393, 20:51 عصر
سلام.میخوام موقع خوندن یه فایل سی شارپ که پسوندش .cs هست , کامنت های اون نادیده گرفته بشه یا اینکه یه رشته تعریف کنم و کل فایل رو در اون بریزم بعد بیام به جای کامنت ها کراکتر blank درج کنم.به طوری که تعدادکراکترهای اون تغییری نکنه! کسی ایده ای داره این مورد؟
اینم بگم که یه برنامه هست که کامنت ها رو حذف میکنه اونو نمیخوام چون فک میکنم تعداد کراکتر ها رو تغییر میده.و من نمیخوام تعدادش به هم بخوره.

Mahmoud Zaad
جمعه 10 بهمن 1393, 22:18 عصر
سلام
اگه به این فایلها نگاه کنیم دو نوع کامنت کردن داریم: یکی ...// هست و دومیش /* ... */
اگه از // استفاده شده باشه کل کاراکترهای اون خط که بعد از // باشند کامنت هستند تا زمانیکه اینتر خورد باشه. حالا شما با متد contains یا بعضاً startswith توی هر خط، می تونی کامنتها و تعداد کاراکترهاش رو پیدا کنی. البته باید توجه کنی فقط // رو پیدا کنی و نه /// رو. /// برای نوشتن توضیحات برای متدها و پراپرتی ها و ... هست.

برای حالت دوم هم همین داستانه یعنی باید بگردی /* و */ رو پیدا کنی، کاراکترهای بین این دو تا، کامنت هستن. یعنی کاراکترهای بعد از */ رو یکی یکی بخونی و اگر */ بود توی یه متغیری ذخیره کنی و تعداد رو پیدا کنی و بجاش کاراکتر مورد نظرت رو بنویسی.

یه چیزی هم که به ذهنم میرسه و نمیدونم عملی باشه یا نه، اگه فایل cs رو توی ریچ تکست باکس باز کنی، شاید از روی رنگ نوشته ها بشه کامنتها رو پیدا کرد. البته به نظرم روی همون روش اول تمرکز کنی بهتره.

تبسم ساینا
جمعه 10 بهمن 1393, 22:54 عصر
خب این درست ولی چجوری به جاش فاصله قرار بدم؟ باید دونه دونه کراکتر ها رو به جاش یه فاصله قرار بدم که چیزی کم و زیاد نشه !

تبسم ساینا
شنبه 11 بهمن 1393, 16:25 عصر
دوستان کسی جواب رو بلد نیست؟؟؟؟