PDA

View Full Version : سوال: اول SQL Server باید نصب شود یا Visual Studio ؟

forodo
شنبه 11 بهمن 1393, 07:25 صبح
سلام
من خیلی وقته که ویندوز عوض نکردم و یادم رفته که کدوم رو باید اول نصب کرد؟
یادمه یک بار اشتباه نصب کردم و هرکاری می کردم ویژوال بانک اطلاعاتی رو نمیشناخت که مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم و دوباره به ترتیب نصب کنم.
با تشکر

SabaSabouhi
شنبه 11 بهمن 1393, 10:32 صبح
سلام
هیچ فرقی نمی‌کنه. این دو برنامه کاملاً از هم مستقل هستن و ترتیب نصب اصلاً مهم نیست.
اما یادتون باشه که VS هنگام نصب یک نسخه Sql براتون نصب می‌کنه. نسخه‌های قدیمی‌تر Sql Express
نصب می‌کردن و جدیدترها ( مثل VS2012 - VS2013 ) بجای اون LocalDb رو نصب می‌کنن.
شاید اصلا نیازی به نصب SqlServer نداشته باشین.
نهایتاً یه Management Studio اون هم اگه لازم باشه. چون خود من به دلیل این که اغلب کارها رو توی
خود VS می‌تونم انجام بدم دیگه اون رو هم نصب نمی‌کنم.

در ضمن، چرا نصب ویندوز؟ مگه وقتی جاسیگاری ماشین پر بشه، ماشین رو عوض می‌کنن؟
اشکال در ارتباط با بانک اطلاعاتی دلایل مختلفی داره که هیچ‌کدوم ربطی به نصب ویندوز نداره.

صبا صبوحی

forodo
شنبه 11 بهمن 1393, 10:49 صبح
من 2بار برام این اتفاق افتاده که مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم.
والا ما هرموقع خواستیم ویژوال رو پاک کنیم نابود شدیم.
اس کیوال راحت پاک می شه ولی ویژوال نه. :گیج:
من می خوام ویژوال 2010 و اسکیوال 2008 رو نصب کنم.

mrprestige
شنبه 11 بهمن 1393, 11:38 صبح

سلام روزتون بخیر ، دوست عزیز طبق فرمایشات خانم صبوحی VS (بسته به ورژن) رو خودش نسخه ای از sql رو داره و اینکه شما دارین از VS 2010 استفاده میکنید نسخه نصب شده روی این VS از نوع SQL Express هست حالا پیشنهاد من به شما این هست که اول Sql 2008 رو نصب کنید سپس VS 2010 به این دلیل که شما اگه برعکس این عمل رو انجام بدید یعنی اول VS 2010 رو نصب کنید و بعدش sql رو ، هنگام نصب sql با یک خطای وحشتناک از جانب برنامه رو به رو میشید مبنی بر اینکه " sql روی سیستم شما نصب هست و برای ادامه نصب باید sql که رو سیستم نصب شده رو Uninstall کنید " این خطا برای اینه که شما اول VS 2010 رو نصب کردید که به همرا خودش نسخه Sql Express رو هم نصب کرده بخاطر همینم هست sql میبینه رو سیستم شما نسخه ای از sql هست این خطایی رو که خدمتتون عرض کردم رو میده . پس شما اول باید sql رو نصب کنید بعد از اون VS 2010 .

با آرزوی موفقیت .

پیام حیاتی
شنبه 11 بهمن 1393, 12:29 عصر
سلام
من خیلی وقته که ویندوز عوض نکردم و یادم رفته که کدوم رو باید اول نصب کرد؟
یادمه یک بار اشتباه نصب کردم و هرکاری می کردم ویژوال بانک اطلاعاتی رو نمیشناخت که مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم و دوباره به ترتیب نصب کنم.
با تشکر
ترتیب مهم است!
اول sql و بعد ویژوال.
موفق باشید.

SabaSabouhi
شنبه 11 بهمن 1393, 14:12 عصر
سلام روزتون بخیر ، دوست عزیز طبق فرمایشات خانم صبوحی VS (بسته به ورژن) رو خودش نسخه ای از sql رو داره و اینکه شما دارین از VS 2010 استفاده میکنید نسخه نصب شده روی این VS از نوع SQL Express هست حالا پیشنهاد من به شما این هست که اول Sql 2008 رو نصب کنید سپس VS 2010 به این دلیل که شما اگه برعکس این عمل رو انجام بدید یعنی اول VS 2010 رو نصب کنید و بعدش sql رو ، هنگام نصب sql با یک خطای وحشتناک از جانب برنامه رو به رو میشید مبنی بر اینکه " sql روی سیستم شما نصب هست و برای ادامه نصب باید sql که رو سیستم نصب شده رو Uninstall کنید " این خطا برای اینه که شما اول VS 2010 رو نصب کردید که به همرا خودش نسخه Sql Express رو هم نصب کرده بخاطر همینم هست sql میبینه رو سیستم شما نسخه ای از sql هست این خطایی رو که خدمتتون عرض کردم رو میده . پس شما اول باید sql رو نصب کنید بعد از اون VS 2010 .

با آرزوی موفقیت .

سلام
چطور من تا حالا با این مشکلات مواجه نشدم؟
اول - ترتیب نصب به هیچ عنوان اهمیت نداره
دوم - Sql رو می‌تونید چند بار روی سیستم نصب کنید. فقط کافیه instance name یکی نباشه.
سوم - حالا که ما از فایده‌های Copyright بی‌بهره هستیم، حداقل از فایده‌های نبودنش استفاده کنیم. چرا
سراغ نسخه‌های قدیمی می‌رین؟
الان VS2013 و Sql 2014 آخرین نسخه‌ها هستن.

همین الان روی دستگاه من VS2013 و LocalDb 2014 و Sql Express Edition 2014 نصب هست که
LocalDb رو قبل از VS نصب کردم که نسخه‌ی 2012 رو نصب نکنه ( در حالت عادی VS2013 خودش LocalDb 2012 رو نصب می‌کنه )
و بعد از نصب VS هم Express Edition 2014 رو نصب کردم و هیچ مشکلی هم وجود نداشت.

توصیه می‌کنم اگر به امکان خاصی در Sql Server یا Express Edition نیاز ندارین، به همون LocalDb قناعت کنید، مطئمن باشین که
کارتون رو به راحتی راه می‌اندازه. کامپیوترتون هم بی‌خودی سنگین نمی‌شه ( چون مثل اون دو تا سرویس نیست و با اولین استفاده
راه اندازی می‌شه )

نگران نبود Setup Project روی VS2013 هم نباشید، جایگزین‌های زیادی براش وجود داره.

در ضمن من آقای صبوحی هستم،

صبا صبوحی

SabaSabouhi
شنبه 11 بهمن 1393, 14:18 عصر

سلام
من نمی‌دونم اتفاقی که برای شما افتاده چی بوده، اما هر چی هست ربطی به ترتیب نصب ویندوز
نداره.
پاک کردن ویندوز برای این مشکل مثل این می‌مونه که یه پزشک اطفال که نمی‌تونه درد بچه رو تشخیص
بده بگه این بچه رو بکشید، دوباره بچه‌دار بشین.

من خیلی به ندرت ( شاید 2 یا 3 بار ) برام پیش اومده که VS رو Uninstall کنم، هر بار هم به راحتی
و بدون مشکل حذف شده و رفته.

تا جایی که من یادم هست VS2010 خودش Express Edition 2008 رو نصب می‌کنه، چرا از همون استفاده
نمی‌کنید؟ اگه مشکلتون نداشتن Management Studio هست، این مشکل راه حل راحتی داره،
Management Studio 2014 رو از سایت مایکروسافت ( رایگان هم هست ) دانلود کنید، به راحتی
Express Edition 2008 رو تشخیص می‌ده و اگه لازمتون شد نسخه‌های جدیدتر رو هم می‌شناسه. حجمش برای
32 بیت حدود 700 مگابایت هست.

اگر هم خواستین LocalDb 2014 رو هم می‌تونین از همون‌جا دانلود کنید. حجمش برای 32بیت زیر 40 مگابایت هست.

البته 64 بیتش هم موجوده، اما چون روی نسخه‌های قدیمی تمرکز دارین جدس زدم ویندوزتون 32 بیت باشه.

صبا صبوحی

jd.mn98
شنبه 11 بهمن 1393, 22:10 عصر
از نظر من اول ویژوال بعد اس کیو ال

محمد آشتیانی
یک شنبه 12 بهمن 1393, 10:56 صبح
سلام
دوستان همونطور که جناب صبوحی فرمودند ، اینها دو نرم افزار کاملا مجزا از همدیگه هستن و به هیچ وجه ترتیب نصبشون اهمیتی نداره.
دوستانی هم که به مشکلاتی برخوردن قطعا منشاء مشکلشون چیز دیگه ای بوده.
لطفا راهنمایی اشتباه نکنید.

موفق باشید.