PDA

View Full Version : شروع برنامه نویسی اندروید با Android Studio

donyayesabz
شنبه 11 بهمن 1393, 10:46 صبح
سلام
بنده به تازگی تصمیم به برنامه نویسی اندروید گرفتم و از اونجایی که گوگل جدیدا تاکید به استفاده از اندروید استدیو داره و منم تمایل دارم به حرفش گوش کنم :لبخند: ، و با توجه به اینکه در حال حاضر (حداقل در زبان فارسی) اکثر آموزشها با ایکلیپس هست، آیا میتونم با مشاهده این آموزشها که بر پایه ایکلیپس هست، کارمو رو اندروید استدیو ادامه بدم؟

ممنون

o0o0okay
شنبه 11 بهمن 1393, 10:51 صبح
دوست عزیز این لینک رو یه نگاهی بندازی خوبه. >>>>> لینک اندروید استودیو (http://barnamenevis.org/showthread.php?478920-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%BE%DB%8C%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%86%D8%B5%D8%A8-Android-Studio-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7-%D8%AA%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87&highlight=android+studio)

donyayesabz
شنبه 11 بهمن 1393, 10:56 صبح
دوست عزیز این لینک رو یه نگاهی بندازی خوبه. >>>>> لینک اندروید استودیو (http://barnamenevis.org/showthread.php?478920-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%BE%DB%8C%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%86%D8%B5%D8%A8-Android-Studio-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7-%D8%AA%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87&highlight=android+studio)

ممنون. اینو قبلا دانلود کردم و بر همین اساس هم اندروید استدیو رو نصب کردم. اما منظورم بعد نصبه. کار کردن با محیط اندروید استدیو و ...
تفاوتش در چه حده؟ اگه یه آموزش مربوط به ایکلیپس رو داشته باشم میتونم بر اون اساس رو اندروید استدیو انجامش بدم؟

o0o0okay
شنبه 11 بهمن 1393, 11:07 صبح
پس دور اموزش فارسی رو باید خط بکشی.
pdf های اموزشی E_book هایی هست که میتونی دانلود کنی.
یا فیلم های موجود در این زمینه هست لینک سایت دانلود فیلم (http://ehsanavr.com/?s=android+studio).
من این دوره شو دیدم، درمورد نصب و پیکربندی صحبت میکنه. (انگلیش) و بشتر بدرد کسایی میخوره که میخوان از اکلیپس به اندروید استودیو حرکت کنن، Android Studio First Look (http://ehsanavr.com/13306/videography/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-android-studio-first-look-updated-aug-20-2014/)
معروفترین اموزش اندروید استودیو هم همین Android Studio First Look است.

gilas1368
شنبه 11 بهمن 1393, 11:46 صبح
اول از همه باید بگی چقد دانش برنامه نویسی داری، زبانش فرق نمیکنه
بعد از اون باید اول از همه زبان انگلیسی بدونی
بعد بشینی یکم با جاوا کد بزنی با بفهمی چطوری باید باهاش کار کنی
بعد اندروید استدیو رو ک نصب کنی دیگ مشکلی برا شروع کار کردن باهاش نداری
آموزش هایی ک میبینی دوستان معرفی میکنن بر پایه اینه ک شما حداقل با ی زبان برنامه نویسی هرچند در حد اندک آشنایی داری
اگ c یا C# بلدی تقریبا جاوا رو هم بلدی
البته ن همشو
چون یکم متفاوته
مخصوصا زمانیک میشینی و ی کلاس مینویسی و میخای براش توابع get و set رو فراخونی کنی تازه میفهمی .net چقد پیشرفته اس ک همه کارا رو خودش انجام میده
خلاصه اینک اول زبان انگلیسی بعد شروع یادگیری و کد زدن

donyayesabz
شنبه 11 بهمن 1393, 12:08 عصر
اول از همه باید بگی چقد دانش برنامه نویسی داری، زبانش فرق نمیکنه
بعد از اون باید اول از همه زبان انگلیسی بدونی
بعد بشینی یکم با جاوا کد بزنی با بفهمی چطوری باید باهاش کار کنی
بعد اندروید استدیو رو ک نصب کنی دیگ مشکلی برا شروع کار کردن باهاش نداری
آموزش هایی ک میبینی دوستان معرفی میکنن بر پایه اینه ک شما حداقل با ی زبان برنامه نویسی هرچند در حد اندک آشنایی داری
اگ c یا C#‎ بلدی تقریبا جاوا رو هم بلدی
البته ن همشو
چون یکم متفاوته
مخصوصا زمانیک میشینی و ی کلاس مینویسی و میخای براش توابع get و set رو فراخونی کنی تازه میفهمی .net چقد پیشرفته اس ک همه کارا رو خودش انجام میده
خلاصه اینک اول زبان انگلیسی بعد شروع یادگیری و کد زدن

ممنون
برنامه نویسی تا حدودی از قبل بلد بودم. آموزش های برنامه نویسی مقدماتی جاوا "نردبان" رو هم تا قسمت 40 پیش رفتم. زبان انگلیسی هم در حدی هستم که بتونم کارمو راه بندازم. ولی منظور من تفاوت بین خود ایکلیپس و اندروید استدیو بود . مسلما زبان برنامه نویسی در هر دو جاوا و XML هست که یکسانه و از این لحاظ تفاوتی نیست

gilas1368
شنبه 11 بهمن 1393, 12:21 عصر
ببین در یک کلام میگم
ایکلیپس جز باگ چیزی نیس
البته این نظر شخصی منه
چون خودم باهاش کار کردم و انواع و اقسام خطاها رو باهاش خوردم
اما اندروید استدیو متفاوته
باگاش ب سرعت داه برطرف میشه (نمونه اش همین دیشب اتفاق افتاد من اندروید استدیوم رو آپدیت کردم به اخریم ورژن اما این ورژن توی run کردن و ساختن فایل apk مشکل داشت و null برمیگردوند منم مراتب رو به گوگل گزارش دادم و امروز میبینم ک ی آپدیت جدید داده در حالیکه هنو 20 ساعت از اپدیت قبلیش نمیگذره)
تحت حمایت گوگله
و پیشنهاد خوده گوگل
از intllij استفاده میکنه و هزار تا دلیل دیگ گ با ی سرچ میتونی پیداشون کنی

donyayesabz
شنبه 11 بهمن 1393, 12:52 عصر
ممنون
چه منابعی رو برای آموزش اندروید استدیو پیشنهاد می کنید

gilas1368
شنبه 11 بهمن 1393, 13:12 عصر
من کلا منبعی پیشنهاد نمیکنم
اگا دانش برنامه نویسی داری ک میگی دارم
دست ب کد شو
برنامه تستی برا خودت بزن
بازارا رو ی نیگا بنداز و ببین از کدوم برنامه خوشت میاد
همونو برا خودت پیاده سازیش کن البته سعی کن بهش ی سری چیزایی هم اضافه کنی
من خودم 9 ساله کد میزنم
اما رشته اصلیم برقه گرایش مهندسی مخابرات
علاقه داشتم
البته علاقه ک ن عطش برنامه نویسی داشتم
سر اندرویدم من عطش پیدا کردم ک یاد بگیرم
و چون برنامه نویسی رو میدونستم ظرف ی سال نشده فهمیدم چطوری باید کد بزنم و چطوری برای اندروید برنامه بنویسم
اولین برنامه ای هم ک نوشتم ی برنامه حسابداری شخصی بود برا خودم البته
چون همیشه دوس داشتم برنامه حسابداری خودمو رو متناسب با نیازهای خودم بنویسم
برنامه دوم ماله شرکت برق بود
ی activity و ی لیست ساده برای نمایش ی سری اطلاعات فروختمش صد تومن
پس اول تشنه شو
تشنه ک شدی میری دنبال آب
و وقتی ب اب برسی و سیراب بشی میبینی ک برنامه نویسی رو هم یاد گرفتی

donyayesabz
شنبه 11 بهمن 1393, 13:34 عصر
ی activity و ی لیست ساده برای نمایش ی سری اطلاعات فروختمش صد تومن

صد هزار یا میلیون؟ :لبخند:

gilas1368
شنبه 11 بهمن 1393, 15:08 عصر
هزار باباگفتم ى برنامه ساده بود

dalmif
شنبه 11 بهمن 1393, 17:01 عصر
منم تصمیم دارم اندروید استادیو رو دانلود کنم امشب و فردا نصبش کنم
اما می ترسم نتونم نصبش کنم آخه از این همه تایپیک که رو مورد نصبش اومده پیداست که اکثرا مشکل دارن
:گریه::گریه::گریه:

donyayesabz
شنبه 11 بهمن 1393, 18:10 عصر
اما می ترسم نتونم نصبش کنم آخه از این همه تایپیک که رو مورد نصبش اومده پیداست که اکثرا مشکل دارن

نه دوست عزیز با خیال راحت نصب کن. تاپیکایی که میبینی مشکل نیست. سواله. راه اندازی اندروید استدیو به مراتب راحتتر از ای کلیپسه

آموزش داخل این تاپیکو دانلود کن و برو جلو

freeman99
شنبه 11 بهمن 1393, 18:27 عصر
یه برنامه نویس باید اینقدر خوف باشه که برای توسعه حتی نیازی به محیط ویژوال و این برنامه های استودیو مستودیو نداشته باشه :چشمک:
حداقل برای شروع یادگیری و برنامه های ساده نباید گیر این چیزا باشید چون نیازی نیست و دلیلی نداره!
من وقتم رو با برطرف کردن باگ و مشکل Eclipse تلف نکردم و رفتم با خط فرمان تازه سریعتر و راحتتر هم بود دخلش رو آوردم.
تجربیاتم با اندروید رو در این مقاله گفتم و نکات مهم و خلاصه ای رو در اختیار گذاشتم: http://hamidreza-mz2.tk/?p=1412
تنها چیزهایی که نیازه JDK و JRE و اجزای اساسی Android SDK و Apache Ant است که اینا دیگه نصب و راه اندازیشون راحته و بعید میدونم مشکلی توش پیش بیاد.
فقط این اجزای Android SDK اذیت کرد؛ آخرش روی سیستم محل کارم که اینترنت قوی داره نصب کردم، یه فیلترشکن خوب (Hotspot shield) اجرا کردم و گذاشتم Android SDK یکی دو ساعته اجزای لازم رو دانلود کنه، بعد کل پوشه Android SDK رو کپی کردم روی CD بردم خونه ریختم توی پوشهء Android SDK اونجا!

اصلا یه سیستم قدرتمند هم میخواد مشخصات حداقلی مورد نیاز سیستم سخت افزاریش که خود گوگل زده. منکه ندارم پولش رو هم ندارم!

amn.bhr
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 17:10 عصر
با سلام
من جاوا رو توو محیط Eclipse یاد گرفتم و الان چند روزه میخوام برنامه نویسی اندروید رو شروع کنم
اینجوریکه من فهمیدم مهاجرت از Eclipse به Android Studio به دلیل گرافیکی بودن زیاد Android Studio یه کم سخت هست
میخواستم نظر اساتید رو در این مورد بدونم
حالا که من تازه شروع کردم بهتر نیست با Android Studio شروع کنم و بعدا دیگه وقت برای تغییر IDE تلف نکنم؟ یا نه؟
ممنون میشم کمکم کنید

donyayesabz
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 18:20 عصر
با سلام
من جاوا رو توو محیط Eclipse یاد گرفتم و الان چند روزه میخوام برنامه نویسی اندروید رو شروع کنم
اینجوریکه من فهمیدم مهاجرت از Eclipse به Android Studio به دلیل گرافیکی بودن زیاد Android Studio یه کم سخت هست
میخواستم نظر اساتید رو در این مورد بدونم
حالا که من تازه شروع کردم بهتر نیست با Android Studio شروع کنم و بعدا دیگه وقت برای تغییر IDE تلف نکنم؟ یا نه؟
ممنون میشم کمکم کنید

بهتره همین اول کار مهاجرت کنید.تمرکز گوگل بر روی اندروید استدیو هست و ممکنه در آینده مهاجرت نسبت به الان واستون سختتر باشه