PDA

View Full Version : قرار دادن بازی در مارکت بازار

harani
شنبه 11 بهمن 1393, 11:53 صبح
سلام دوستان یک سوال میخواستم از حضورتان بپرسم من توسط موتور بازی گیم میکر که آن را کرک کرده بودم یک بازی اندروید ساختم من میتونم برنامه رو در مارکت بازار بگذارم .

چند تن از دوستان به من گفته بودن که توسط موتور بازی کرک شده نمیتوانم بازی را در مارکت ها (مخصوصا مارکت های جهانی ) قرار بدم آیا این موضوع صحت دارد ممنون میشوم راهنمایی فرمایید .

orache
شنبه 11 بهمن 1393, 12:11 عصر
خیر هیچ راهی برای تشخیصاین کار وجود نداره
تو ایران کسی از لایسنس استفاده نمیکنه بازار هم که مال ایرانه و ایران کپی رایت نداره شما با خیال راحت به ادامه ی یاد گیری و بازی سازی بپرداز
موفق باشین

dasssnj
شنبه 11 بهمن 1393, 15:35 عصر
یه سوال دیگه که پیش میاد اینه که آیا مشکل شرعی نداره که ما از یه موتور کرک شده پول در بیاریم ؟ من تا حد امکان سعی می کنم با اندانجین بازی هامو بسازم ، می ترسم بازی با یونیتی بدم بیرون مخصوصا بازی پولی .

lastcoder
شنبه 11 بهمن 1393, 16:52 عصر
مشکل شرعی داره صد البته هم داره اصلا از لحاظ اصول اخلاقی و انسانی هم درست نیست اما شما میتونید بعد از اینکه از بازیتون درآمد داشتید لایسنسش را خریداری کنید

orache
شنبه 11 بهمن 1393, 19:52 عصر
lastcoder جان عزیز به این کار میگن کلاه گذاشتن سر خدا فرض کن شما 300 میلیون بدزدی بدی بساز بفروش برات اپارتمان بسازه خوب تو این زمونه قشنگ 3 میلیارد به فروش میره بعد 300 میلیونو بدی به طرف راضی میشی ؟ این کار درسته ؟ مسلما خیر اگر اینطوری بود من الان میلیاردر بودم حتی وام گیری هم به این صورت نیست
.
حرف مقلدین که میگن از کشور های مخالف اسلام میشه کپی برداری کردو در نظر نمیگیرم چون بی منطقه تا حدودی ولی از نظر خودم مشکل کمی داره یعنی نسبت به کسی که تو خارجه و کپی رایتو نقض میکنه کمتر مشکل داره
اونا 1 اینکه ارزشون قویه یعنی یک کارمند اونجا به مراتب 30 برابر کارمند اینجا حقوق دارن مثلا معلم یا همین مهندس نرم افزار که تا 50 برابر هم میرسه
دوم اینکه بازی و نرم افزار با توجه به ارز کشور قیمت گذاری میشه مثلا بازی ای که تو اسپانیا 25 دلاره تو استرالیا 120 دلاره این برای اینکه ارز اسپانیا ضعیفه ارز ما خیلی ضعیفه خیلی . برای همین اگر همین ویندوزی که الان 150 - 200 هزار تومنه اگر از طریق قانونیش میومد به 20 هزار تومن هم نمیرسید
سوم اینکه نرم افزار هایی مثل اتودکس مکس یا اتوکد و... که ما دانش اموز ها یا دانشجویان ازش استفاده میکنیم قیمت 700 دلار به چیزی حدود 50 دلار تبدیل میشه (تو استرالیا ) پس فکر نکنین اونا بدبختن و خیلی براشون گرونه خیر برای اونا خوبه
.
اگر فقط همین چیزا باشه خوب اصلا مشکلی نداره ولی مشکل جای دیگست -> نرم افزار هایی مثل بلندر رایگانه یا یو دی کا رایگانه ما میتونیم از اونا استفاده کنیم یا مثلا چرا ویندوز ؟ ما میتونیم از لینوکس رایگان استفاده کنیم ولی این کار رو نمیکنیم و میرم سمت حرفه ای ها و پولی ها خیلی ها به دلیل اینکه نتونستن انجینی مثل یونیتی رو بخرن رفتن سمت انریل یا اووووووه تو فروم اپیک چند ده نفر رو میشناسم که با بلندر کار میکنن حتی حرفه ای ها ولی من بدون پرداخت پولی با تری دی مکس 5 هزار دلاری دارم کار میکنم برای همین اینو یکمی مشکل میدونم ولی دیگه دیگه :لبخند::لبخند:

aliafzali102938475690@gm
پنج شنبه 31 تیر 1395, 00:52 صبح
ببخشید ولی چطوری میشه بازی هایی که کپی رایتی هستن را توی بازار گذاشت؟
من تا حالا ده تا بازی گذاشتم ولی همه رو رد کرده.
میگه ما به کپی رایت پایبندیم.لطفا راهنماییم کنید.یه ماهه در تلاشم اما هنوز نتیجه ای نداده.