PDA

View Full Version : سوال: بهترین زبان یا نرم افزار برای برنامه نویسی آندروید

Mohsen_n94
شنبه 11 بهمن 1393, 16:41 عصر
سلام دوستان
اول از همه کمی در مورد توانایی برنامه نویسی خودم بگم.
حدود 7-8 سالی هست ک برنامه نویسی میکنم و برنامه هم زیاد داشتم
انواع زبانها مثل سی و سی شارپ و ویژوال بیسیک پی اچ پی و.. رو کار کردم
الان تقریبا 3-4 سالی هست که تو زمینه وب فعالیت میکنم با زبان پی اچ پی میتونم بگم به صورت حرفه ای.
یک سالی هم هست ک از فریم ورک زند استفاده میکنم و extjs برای اینترفیس پنل ادمین که هردو به صورت MVC هستند
الان به دلیل نیازی که تو شرکت به برنامه نویسی موبایلی پیدا کردیم و استفاده از روشهای ریسپانسیو هم جوابگو نیست باید در کنار یکی 2تا از سایتها یک اپلیکیشن موبایلی هم بنویسیم.
تا الان وقت برای بررسی برنامه نویسی موبایلی نداشتم الان هم وقت اونقدرها نیست ک بخوام صرف اینکار بکنم
میخوام بدونم از چ کانالی وارد بشم چ زبانی یا روشی رو انتخاب کنم که بتونه تمام نیازهام رو رفع کنه و همچنین پشتیبانی و داکیومنت خوب هم واسم مهمه و اینکه اونقدرها علاقه مند و دولاپور داشته باشه ک در صورت نیاز پاسخگوی سوالات باشند. فرقی هم نمیکنه فارسی باشه یا انگلیسی به داکیومنت و فرومهای خارجی استک اورفلو و.. عادت کردم.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

Mohsen_n94
سه شنبه 14 بهمن 1393, 16:21 عصر
کسی نظری نداشت دوستان؟

tah_206207
شنبه 18 بهمن 1393, 01:25 صبح
سلام
اگه بخواین فقط واسه اندروید برنامه نویسی کنید میتونید از Native Java استفاده کنید. ولی اگه بخواید کراس پلتفرم باشه میتونید از Xamarin که زبان برنامه نویسیش هم C# هس استفاده کنید یا اینکه از فریمورک هایی استفاده کنید که معمولا واسه ایجاد نسخه قابل نصب سایت روی موبایل ها از این روش ها استفاده می کنند مثل Ionic Framework + Apache or PhoneGap یا Titanium Appcelerator . تحقیق بیشتر در این موارد رو به خودتون میسپرم.

موفق باشید.

Mohsen_n94
یک شنبه 19 بهمن 1393, 10:46 صبح
ممنون در این حد کافیه. اگر کسی دیگه هم نظری داره ممنون میشم ارایه کنه