PDA

View Full Version : راهنمایی درمورد برنامه نویسی

benyamin1999
یک شنبه 12 بهمن 1393, 20:13 عصر
سلام دوستان
شما میتونید سوالات خود را در رابطه با چگونگی آغاز برنامه نویسی وراهنمایی های از این قبیل رو در اینجا مطرح کنید
به صورت کلی راهنمایی کنید چجوری یه برنامه نویس خوب شویم تجربیات خود رو درمیان بگزارید
تا دیگران نیز استفاده کنند

mojtabamalaekeh
یک شنبه 12 بهمن 1393, 21:06 عصر
وی بی برای شروع خوبه :لبخندساده: چون زیاد با قواعد سختگیرانه و تبدیل انواع داده درگیرت نمیکنه و فقط درگیر یادگیری اصول اولیه میشی.
اینکه بعد از وی بی چی یاد بگیری سؤال جالب و کمی عجیبیه :لبخند: من که چیزی ندارم بگم.

«برنامه نویس خوب شدن» تمرین عملی نیاز داره. مطلبی رو که می خونی باید حتما پیاده سازی کنی
ویندوز قلق های خودش رو داره. وب هم همینطور.
اصلا کلمه ی «قلق» کلمه قشنگی نیست ولی خب چمبره زده رو حرفه ی برنامه نویسی و چیزیه که با تمرین عملی بهش غلبه می کنی.

موقع خوبی رو برای شروع انتخاب کردی چون هم کتاب ها بیشتر شدن نسبت به قبل هم خیلی از سؤال هایی که اول کار برا آدم پیش میاد توی نت جواب داده شدن.
اما هیچوقت کارت رو به خاطر منتظر موندن برای جواب گرفتن سؤال توی فروم های فارسی متوقف نکن. بیشتر انگلیسی سرچ کن.

بعضی ها میگن باید شبانه روزی کار کنی. خب این برا جسم ضرر داره ولی عاشق که باشی دیگه نه بایدی در کار هست نه فکر سلامتی.

تجربه بدی که من دارم زیاد موندن توی ویژوال بیسیک 6 :خجالت:
ولی باز هم میگم VB برا شروع خوبه.

شاید تایم کار عملی من از بعضی دوستام بیشتر باشه ولی علم اونا بیشتر.
خیلی ها ممکنه عشقی به برنامه نویسی نداشته باشن اما بخاطر آشنایی با کامپوننت های مختلف و تکنولوژی های جدید و کار تیمی و شرکتی و ... به موفقیت رسیده باشن.

موفق باشی :)

benyamin1999
یک شنبه 12 بهمن 1393, 23:01 عصر
ممنون خیلی ممنون
منظور من از اینکه بعد vb چیو یاد بگیرم اینه که چه زبانیو یاد بگیرم که با زبان vb کمی مرتبط باشه یعنی سریعتر بتونم یاد بگیرمش
یعنی مثالا پله پله برم بالا یعنی (مثل مدرسه اینکه اول میریم اول دبستان بعد دوم وسوم وچهارم اینجوری و این که نمیشه یهو از اول رفت چهارم)جوری باشه که کم کم دانشم کامل تربشه ویهو از یه زبان نپرم سر زبان دیگه ممنون میشم کمکم کنید

oohaam
دوشنبه 13 بهمن 1393, 01:10 صبح
دوستان من بعد از مدت ها دوری از کامپیوتر برای اینکه به رشته مورد علاقه ام نرفتم سال اخر دانشگاه دوباره گفتم بیام به چیزی که قبلا همیشه علاقه داشتم که یعنی یک برنامه نویس شدن بودم بپردازم به امید خدا این ترم دارم میرم ترم هشت و بعد از تقریبا ۴ سال دوری از این چیزها از صفر شروع کردم به یادگیری برنامه نویسی جاوا هر چند که اون زمان هم برنامه نویسی نمیکردم ولی خب با پی سی درگیر بودم کلا شوق شروع یادگیری رو داشتم ....اما داشتم دیشب هفته نامه بایت رو میخوندم مصاحبه ای توش بود با Michael Gundlach یکی از برنامه نویس های اسبق گوگل..این اقا از 8 سالگی برنامه نویسی میکرده ...یعنی از ۸ سالگی شروع کرده بوده به برنامه نویسی در ابتدا هم بازی های ساده رو مینوشته .....و حالا چیزی که از زندگی نامه بقیه برنامه نویسان خوندم چیزی توی همین سن و سال ها حالا سه یا چهار یا پنج سال دیرتر از این اقا شروع کرده بودن به برنامه نویسی...حالا نه اینکه من منظورم اینه که یک برنامه نویس در این سطح بشم که میدونم چیزی کاملا محاله اما خوب به هر حال هر کسی یک سری انگیزه ها و امیدهایی هم داره ...وقتی چنین چیزهایی رو میخونم اصلا کاملا نام امید میشم اونم مثلا منی که توی شهری دور افتاده و بی امکانات توی این کشورم که حتی توی شهرمون اینترنت درست درمونی نیست چه برسه به اینکه ادم بخواد کلاس اموزشی یا چیزی بره.

mojtabamalaekeh
دوشنبه 13 بهمن 1393, 04:08 صبح
خواهش میکنم benyamin1999 (http://barnamenevis.org/member.php?352232-benyamin1999) جان
به بعدش فکر نکن فقط شروع کن... :لبخند:
نمیتونم بگم بعد از VB چی یاد بگیری ولی من از VB خواستم برم سی شارپ، اصلا سخت نبود!
بعدش هم کلی خوشحال شدم که با سی شارپ آشنا شدم چون زبان php, javascript هم هست.

یه چیزی که همه میگن اینه که وقتی قواعد برنامه نویسی رو یاد گرفتی راحت میتونی بری سراغ زبان های دیگه.
منم بهش معتقدم چون در عمل دیدم.

oohaam (http://barnamenevis.org/member.php?351911-oohaam) جان این که دیگران تو یه زمینه ای بترکونن دلیل نمیشه که ما میدون رو خالی کنیم. اگه یه نفر که مادرزادی دست نداشته و از پنج سالگی با پاهاش گیتار میزده من نباید توی سن 25 سالگی برم سراغ گیتار؟
بی ربط بود ولی خداییش بگو من نباید برم سراغش؟ :چشمک:

کلاس طراحی وب داشتیم چند سال پیش که من هنوز VB6 کار میکردم. استاد ویژوال استادیو رو اجرا کرد گفت کسی هست که با این محیط آشنا نباشه؟
فقط من دستم رو بردم بالا و قبل از اینکه کسی بفهمه اومد پایین :ناراحت:
یعنی من اینقدر از دنیا عقب بودم ولی خب خیلی علاقه داشتم.
یه دوسالی سی شارپ کار کردم خوردم به سربازی. بعد از سربازی فهمیدم چیزی به نام wpf هم وجود داره. مطالب مال کی هستن؟ سال 87
یا خدا الان سال 93
باز هم خودمو عقب افتاده احساس کردم ولی علاقه هنوز هستش.

اومدم سراغ طراحی وب گفتم پول هم ازش در نیارم لا اقلش اینه که کسی تو این فیلد نمیتونه با اصطلاحات تخصصیش منو بپیچونه :چشمک:
دیدم بابا اینم دنیائیه واسه خودش. ملت از سال ها پیش داشتن این چیزایی رو که من برا یادگیریشون سرچ میزنم بلد بودن.
سه تا بچه 14 ساله فروشگاه و آموزشگاه و شرکت و .... زدن.
آقای ایکس 25 تا شاخه مختلف علوم کامپیوتر تدریس میکنه، همه شو هم عملی کار میکنه و ازش پول در میاره.

اینا همه هست و باز جا برای نفس کشیدن علاقه مندان بازه :لبخندساده:

benyamin1999
دوشنبه 13 بهمن 1393, 09:54 صبح
mojtabamalaekeh
درست میفرمایند من الان 15سامه و خیلی دیر دارم شروع میکنم بره خودم متاسفم وی این شوقی که من دارم متمئنم هیچکس نداره به طوریکه الان من میتونم با ویزوال استدیو 2012 کار کنم................................

ببخشید نوشته هام لینک شده به صفه آقای
(http://barnamenevis.org/member.php?49184-mojtabamalaekeh) mojtabamalaekeh (http://barnamenevis.org/member.php?49184-mojtabamalaekeh)

benyamin1999
دوشنبه 13 بهمن 1393, 10:59 صبح
داداش عالی بود بیشتر راه نمایی کن.

راستی ویژوا استدیو چه فرقی با بقیه داره؟؟؟؟؟؟