PDA

View Full Version : سوال: ساخت وب سایت که بانک اطلاعاتیش را از نرم افزار سیستم مشتری بخونه

hossein_va
دوشنبه 13 بهمن 1393, 08:26 صبح
سلام.لطفا راهنمایی کنید.
میخوام یه سایت برای فروشگاهی بسازم که قبلا براش یه نرم افزار ساختن و میخواد به بانک اطلاعاتی نرم افزارش وصل بشه.حالا من از طریق وب سایت چطوری میتونم به بانک اطلاعاتی اون نرم افزار وصل بشم؟مگه وقتی که سایت را آپلود میکنم نباید دیتابیس را تو سرور بذارم با این تفاسیر که دیتابیس تو سیستم لوکال اون فروشگاست؟

nimamidos
دوشنبه 13 بهمن 1393, 10:01 صبح
باید از یه دیتابیس بخونن هر دو. چاره دیگه ای نیست
هر دو باید به یه دیتابیس وصل بشن و کلاس تعریف کنی برای هر کدوم که بتونی دیتا بیس رو تغییر بدی. اگه اصرار دارن دیتابیس لوکال باشه باید سرور درست کنی براشون.

در این حد اطلاع دارم

hossein_va
دوشنبه 13 بهمن 1393, 10:22 صبح
این نرم افزار را قبلا ی شرکتی براشون ساخته و سورس کدش را هم ندارن.اینجوری که سرور اختصاصی داشته باشن ک خیلی پیچیده میشه!!

من سوالم اینه که چطوری به بانک این نرم افزار میشه وصل شد؟اگه وصل بشم میتونم اطلاعاتش را بخونم و تو بانک خود سایت ذخیره کنم.

anvar
دوشنبه 13 بهمن 1393, 11:45 صبح
بگو یه نسخه یا بک آپ از همون بانک لوکال رو بهت بدهند بعد هم اطلاعاتش رو به بانک خودت که قراره رو سرور بره اضافه کن - آیا به بانک لوکال دسترسی داری؟

hossein_va
دوشنبه 13 بهمن 1393, 12:14 عصر
آره گفتن اون جدولایی که لازممونه بهمون میدن.البته طبق گفته دوستمون nimamidos (http://barnamenevis.org/member.php?341419-nimamidos) الان دیگه میگن که سرور شخصی دارن خودشون.اگه سرور شخصی داشته باشن من فقط باید رشته اتصال را
را تنظیم کنم دیگه مگه ن؟یعنی هم نرم افزار و هم سایت هر دو از یک دیتابیس استفاده کنن

anvar
دوشنبه 13 بهمن 1393, 12:59 عصر
اگر بر روی سرور باشه بله می تونی به اطلاعاتش دسترسی داشته باشی - نرم افزار هم به همین شکل

hossein_va
دوشنبه 13 بهمن 1393, 13:05 عصر
مرسب.ممنون.حالا اگه سرور نداشتن و دسترسی ب بکاپ بانک هم نبود اون موقع تکلیف چی بود؟

nimamidos
دوشنبه 13 بهمن 1393, 18:53 عصر
باید به دیتابیس لوکال کامل دسترسی داشته باشی. اگه سرور داشته باشن دیگه مشکلی نیست طبق روش های معمول کارا رو انجام بده
اگه دسترسی کامل به دیتابیس نباشه عملا هزینه سعی و خطا برای کار با نرم افزار بیشتر از نوشتن برنامه از اول درمیاد براشون. شدنیه ولی زیاد وقت میگیره تا کامل درآورد همه آیتم ها رو
من که بیشتر پول میگیرم از همچین کاری