PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ذخیره سازی و اپدیت در پایگاه داده

Gharzi
سه شنبه 14 بهمن 1393, 14:35 عصر
سلام
من یک کلاس دارم و در یکی از متدهای این کلاسم میخوام یک دیتابیس Update کنم برنامه هیچ Error نمیده ولی نمیدونم چرا هیچ تغییری هم در پایگاه داده من صورت نمیگیره.
درتاپیک ها جستجو کردم ولی جوابی برای مشکل من نبود
میشه لطفا راهنماییم کنید.

public void Update_Database(string ImgName,int NumBox)
{
SqlConnection con = new SqlConnection(connectionString);
string query = "update [Table] set NumBox=@NumBox where Imgname=@Imgname";
SqlCommand cmd = new SqlCommand(query, con);

cmd.Parameters.AddWithValue("@NumBox", NumBox);
cmd.Parameters.AddWithValue("@Imgname", ImgName);

con.Open();
cmd.ExecuteNonQuery();
con.Close();
}

sayvan
سه شنبه 14 بهمن 1393, 15:46 عصر
سلام فکر کنم مشکل من رو داری احتمالا دیتابیست وقتی که میخوای برنامه رو اجرا کنی یه دونه ازش کپی میشه و اطلاعات روی اون دیتابیس کپی شده ذخیره میشه فایل بانکت تو پروژه هستش درون Solustion؟

Gharzi
سه شنبه 14 بهمن 1393, 16:04 عصر
سلام فکر کنم مشکل من رو داری احتمالا دیتابیست وقتی که میخوای برنامه رو اجرا کنی یه دونه ازش کپی میشه و اطلاعات روی اون دیتابیس کپی شده ذخیره میشه فایل بانکت تو پروژه هستش درون Solustion؟

بله فایل بانک داخل Solution هست میشه بگین راه حلش چیه
منو کلافه کرده

sayvan
سه شنبه 14 بهمن 1393, 17:10 عصر
بله فایل بانک داخل Solution هست میشه بگین راه حلش چیه منو کلافه کرده روی بانکت راست کلیک کن و گزینه Properties رو بزن تا پنجره خصوصیات باز بشه دومین گزینه که اسمش Copy to Output Directory رو برابر با Do not copy ست کن امیدوارم که مشکلت حل شه من خودم چند روزی دنبال حل این مشکل بودم

Gharzi
سه شنبه 14 بهمن 1393, 18:59 عصر
روی بانکت راست کلیک کن و گزینه Properties رو بزن تا پنجره خصوصیات باز بشه دومین گزینه که اسمش Copy to Output Directory رو برابر با Do not copy ست کن امیدوارم که مشکلت حل شه من خودم چند روزی دنبال حل این مشکل بودم

با تشکر ویژه از شما دوست عزیز
باید بگم تغییرات رو اعمال کردم ولی این error رو میده
شما هم این error رو داشتین؟

Problem generating manifest. The process cannot access the file 'XXX\Database1.mdf' because it is being used by another process.

Gharzi
سه شنبه 14 بهمن 1393, 19:21 عصر
دوست عزیز
تشکر خیلی کمک کرد من مقدار Properties>>Copy to Output Directory رو برابر Copy if newer قراردادم مشکل حل شد.
البته قبلش از بانکم یه بکاپ گرفتم وتمام بانک رو از Solution پاک کردم.

سلام فکر کنم مشکل من رو داری احتمالا دیتابیست وقتی که میخوای برنامه رو اجرا کنی یه دونه ازش کپی میشه و اطلاعات روی اون دیتابیس کپی شده ذخیره میشه
فکر میکنم از همون بود .
خیلی متشکرم