PDA

View Full Version : من یک برنامه نویس مبتدی هستم، از چه زبانی شروع کنم؟؟؟

mehdi imani 8
سه شنبه 14 بهمن 1393, 16:30 عصر
سلام من یک برنامه نویس مبتدی هستم تازه اول راه هستم...از چه زبانی شروع کنم؟؟؟:ناراحت:

YasserDivaR
چهارشنبه 15 بهمن 1393, 00:25 صبح
اول این که به این سایت خوش اومدین

به نظر من بستگی به قدرت مالی و همچنین خلاقیت و علاقه خودت بستگی داره

خوب هر کسی قاعدتا علاقه شخصی خودش رو بهتون میگه ولی شما باید ذات خودتون رو محک بزنید به چه زبانی علاقه دارین

بنظر من تحت محیط های دات نت رو یاد بگیرین بهتره و در آینده خیلی به درد بخوره
من شخصا سی شارپ رو بهتون پیشنهاد می کنم

کسانی که برنامه نویس هستن انسان هایی هستن که از قدرت فکری بالایی برخوردار هستن و روحیات آنها با افزاد عادی بسیار متفاوت هستن
افرادی بسیار دقیق و حساس و ریز بین (مو رو از ماست میکشن بیرون)
دارای قدرت فکر بسیار بالا و همچنین دارای هوش و استعدادی بی نظیر

amirparsa.s
یک شنبه 19 بهمن 1393, 21:10 عصر
زبان پایه برنامه نویسی vb6 هست به نظر من
از vb6 شروع کنی مشکلی تو بقیه زبان ها نخواهی داشت
موفق باشی

imanx7
دوشنبه 20 بهمن 1393, 02:44 صبح
با یه زبانی شروع کن که هم بازار کارش خوب باشه ، هم شبیه به زبونای oop دیگه باشه اگه سمت کلاینت میخوای کد بزن من بت سی شارپ رو پیشنهاد میدم اگه سمت وب PHP

masaioki.ono
دوشنبه 20 بهمن 1393, 05:37 صبح
به نظر من سی شارپ و وی بی هرجفتش خوبه و برای طراحی سایت php

sajaaaaad
دوشنبه 20 بهمن 1393, 06:49 صبح
سلام من خودم سی شارپ کار میکنم ولی از من میشنوی تو که میخوای بخونی و یاد بگیری یکم بیشتر تلاش کن و برو سمت اندروید.! دنیا داره میره سمت اندورید، مطمئناً آیندش خیلی درخشان تره. موفق باشی.

VG1234
سه شنبه 21 بهمن 1393, 21:41 عصر
به نام خدا
--------------
زبان برنامه نویسی مهم نیست ، حل مسئله را باید یاد بگیری
هر زبان برنامه نویسی را که یادبگیری مهم نیسن ، مهم اینه که بتونه تمامی مسائل را با اون زبان حل کنی.
به نظرم هر شخصی باید در دنیای کامپیوتر، پنج زبان کدنویسی را بلد باشه تا بتونه کارهای روز مره اش را
به راحتی انجام بده .
html - vb6 - cmd---> در ویندوز
bash - c -----> در لینوکس

m.4.r.m
سه شنبه 21 بهمن 1393, 22:15 عصر
از زبان مادری شروع کن

hiwaaa
سه شنبه 21 بهمن 1393, 22:41 عصر
برای کسی که تازه میخاد شروع کنه، در 90% مواقع باید با پایتون شروع کنه.
بسیاری از دانشگاه های بزرگ دنیا برنامه نویسی رو با این زبان یاد میدن.

مثلاً:
https://www.coursera.org/course/pythonlearn

هم ساده ست
هم قدرتمنده. هم کار باهاش لذتبخشه.
جاوا اسکریپت و Ruby گزینه های بعدی هستند.
اما C# و VB و اینهارو بگذار کنار!!!!

چند لینک کمکی که الان بررسیشون کردم:
http://lifehacker.com/five-best-programming-languages-for-first-time-learners-1494256243
http://lifehacker.com/which-programming-language-should-i-learn-first-1477153665
http://www.skilledup.com/articles/4-reasons-learn-ruby-first-programming-language/

پایتون و رابی دو گزینه اول هستن به نظر من.

SA_Developer
سه شنبه 21 بهمن 1393, 22:54 عصر
شروع با vb6 فکر نکنم گزینه خوبی باشه الان که تقریبا منقرض شده! بعدش تا جایی که یادمه هیچ قانون درست و حسابی نداشت!

بستگی به سطح فعلی شما داره شاید نیاز باشه از اوله اول شروع کنید (http://scratch.mit.edu)!
بعد از اون منم با نظر دوستمون موافقم که میشه از زبان مادری شروع کرد، سی!
بعدش دیگه کاملا بستگی به علاقه شما داره که چه زبانی رو برای ادامه انتخاب کنید. اما به python فکر کنید (http://www.geekfarsi.com/%da%86%d8%b1%d8%a7-%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%a7%db%8c%d8%aa%d9%88%d9%86-python-%d8%aa%d8%a7-%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2%d9%87-%d9%85%d8%ad%d8%a8%d9%88%d8%a8-%d8%b4/310).
موفق باشید.

hestiya
سه شنبه 21 بهمن 1393, 22:58 عصر
vb وای اصلا گزینه ی خوبی نیست
تو این رشته باید با تکنولوژی پیش رفت
c# گزینه ی مناسبیه

m.4.r.m
چهارشنبه 22 بهمن 1393, 22:50 عصر
بچه هایی که میگن وی بی خوب نیست باید بعرضشون برسونم خیلی از بزرگترین برنامه های دنیا با وی بی ساخته شده الکی حرف مفت و بی خودی نزنین خواهشن واسه حرفتون هم دلیل بیارین
پیتون اگر هم زبان خوبی باشه به درد برنامه های تحت بانک اطلاعاتی نمی خوره برای کار با پروژه های تحت بانک اطلاعاتی وی بی و دلفی اولین و آخرین گزینه هستن مگر اینکه بری سمت .NET اونم شما باید یا C بلدی باشی بازم یا وی بی شما کلیات برنامه نویسی رو یاد بگیری بقیش فقط کد نویسی و تابع های اون محیط فرق داره. موفق باشبد در ضمن من از کسی که به وی بی بی احترامی کنه جلوش وای میسم هیچ هم منقرض نشده تو ویندوز 8 هم هنوز داره ساپورت میشه وی بی چون خود مایکروسافتم می دونه طرفدارای وی بی تو دنیا زیادن

gorg313
پنج شنبه 23 بهمن 1393, 13:19 عصر
سلام به همه
تقريبآ همه دوستان درست گفتن
برنامه نويسي انواع مختلفي داره و زبان هاي متفاوت و ساختار تقريبآ يکسان
زبان مادري : 1 - الگوي برنامه نويسي همينه و زندگي روزمره
اما با کدوم زبان شروع کني بهتون بگم فرقي زيادي ندارن اما امکانات بعضي زبان بيشتره
هوش شما + درک شما هم خيلي مهم هستش
ويژوال بيسيک را ياد بگيريد ساختار وي بي دات نت + سي پلاس هم تقريبآ مثل همين زبان هستش
اميدوارم موفق و مويد باشيد ♥

behnamy01
چهارشنبه 29 بهمن 1393, 08:12 صبح
پایتون و جاوا رو هم بررسی کنید

eidazha
چهارشنبه 29 بهمن 1393, 16:45 عصر
اونايي كه ميگن وي بي 6 منقرض شده و به درد نميخوره در كل اصلا برنامه نويس نيستن !

مهم نيست كه با چه زباني ميخواي برنامه نويسي كني ، يك زبان رو براي شروع انتخاب كن ، اگر استعداد و علاقه برنامه نويسي داشته باشي يادگيري زبان بعدي يك هفته بيشتر وقتتو نميگيره

golbafan
چهارشنبه 29 بهمن 1393, 19:50 عصر
بنظر من اگر یک زبان رو خوب یاد بگیری بهتره تا 10 تا زبان رو نصف و نیمه یاد بگیری

بعدش میتونی با تجربیاتی که کسب کردی بری سراغ یک زبان دیگه البته با توجه به نیاز :قلب:

SA_Developer
دوشنبه 04 اسفند 1393, 13:15 عصر
بچه هایی که میگن وی بی خوب نیست باید بعرضشون برسونم خیلی از بزرگترین برنامه های دنیا با وی بی ساخته شده الکی حرف مفت و بی خودی نزنین خواهشن واسه حرفتون هم دلیل بیارین
پیتون اگر هم زبان خوبی باشه به درد برنامه های تحت بانک اطلاعاتی نمی خوره برای کار با پروژه های تحت بانک اطلاعاتی وی بی و دلفی اولین و آخرین گزینه هستن مگر اینکه بری سمت .NET اونم شما باید یا C بلدی باشی بازم یا وی بی شما کلیات برنامه نویسی رو یاد بگیری بقیش فقط کد نویسی و تابع های اون محیط فرق داره. موفق باشبد در ضمن من از کسی که به وی بی بی احترامی کنه جلوش وای میسم هیچ هم منقرض نشده تو ویندوز 8 هم هنوز داره ساپورت میشه وی بی چون خود مایکروسافتم می دونه طرفدارای وی بی تو دنیا زیادن

اونايي كه ميگن وي بي 6 منقرض شده و به درد نميخوره در كل اصلا برنامه نويس نيستن !

مهم نيست كه با چه زباني ميخواي برنامه نويسي كني ، يك زبان رو براي شروع انتخاب كن ، اگر استعداد و علاقه برنامه نويسي داشته باشي يادگيري زبان بعدي يك هفته بيشتر وقتتو نميگيره

استارتر خواستن بدونن چه زبانی برای شروع خوبه و من هم گفتم و میگم که بنظر من Vb6 برای شروع خوب نیست. من نمیگم بدرد نمیخوره خیلی اوقات بهتر از بقیه زبانها هم جواب میده اما برای کسی که الان میخواد شروع کنه این گزینه خوبی نیست. دلیل هم اینه که زبان ساده ایه، سینتکس متفاوتی با بقیه زبانها داره و خیلی از امکانات زبانهای سطح بالای فعلی رو نداره و میگم با ++C/C شروع کنید چون درست نوشتن کد رو یاد میده، مادر زبانهای برنامه نویسیه و اگر این رو یاد بگیرید( در سطح مقدماتی نه بیشتر! ) بقیه زبانها رو خیلی راحت تر یاد میگیرید.

برنامه نویس ها چی میگن؟ بهترین زبانهای برنامه نویسی برای مبتدیها (https://www.google.com/search?q=best%20programming%20language%20for%20beg inners)

mehran901
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 14:44 عصر
من اگه برگردم به ابتدا
میرم سراغ زبانی که با یک تیر همه نشون هارو بشه باهاش زد (مثل جاوا یا سی++ ، ولی سی++ رو انتخاب میکنیم چون فقط محدود به managed نمیشه و میتونی خروجی کاملا native داشته باشی بنابر این بدون ماشین مجازی و فریم ورک ها با نهایت سرعت اجرا بشه ) چون داری عمرتو صرفش میکنی
ویبی 6 رو با اینکه خیلی دوست دارم و با اینکه با ویبی دات نت هم خیلی راحتم ولی برگردم به ابتدا ، در درجه اول سی++ و فریم ورک Qt رو کار میکردم
در درجه بعدی دلفی

ولی الان نظرم فقط روی Qt هست چرا ؟
زبان سی++ همیشه به سختی مشهوره حالا فرض کنید سادگی برنامه نویسی در دات نت با فریم ورک Qt یا Boost داخل سی++ براتون محیا بشه
برنامه ای که مینویسید کاملا cross platform هست یعنی یک بار برنامه رو مینویسید روی تمامی سیستم عامل های دنیا اجرا میشه : اندروید ویندوز لینوکس مکینتاژ ios symbian WinRt SystemX و ...
تمامی برنامه های بزرگ دنیا در بتن برنامه هاشون از سی ++ استفاده میکنند
انعطاف بسیار زیادی داره
پردازش تصویر بینایی ماشین پردازش سیگنال بانک های اطلاعاتی محاسبات حجیم سیستم های Mbed , ...