PDA

View Full Version : گفتگو: نحوه نوشتن سایت با ای اس پی که در پروژه های دیگه قابل استفاده بشه

hamid075
پنج شنبه 16 بهمن 1393, 19:22 عصر
سلام دوستان. سوالی در مورد Asp.net برام پیش اومده که دوست داشتم اینجا مطرح کنم و از دوستان میخوام نظریات و تجربیات خودشون را بیان کنند
من چند وقت پیش شروع به طراحی سایتی تقربیا متوسط با زبان ای اس پی کردم تقریبا سه ماه وقت من رو گرفت(البته من اون موقع خیلی مبتدی تر از الان بودم) شاید زمانی که برای قسمت مدیریت این سایت گذاشتم دو برابر زمان طراحی خود سایت طول کشید بعد دیدم واقعا غیر از وقت و زمان از لحاظ اقتصادی هم به صرفه نیست. حالا میخوام از شما ها بپرسم باید در ای اس پی چطور عمل کرد یا به عبارتی چطور پروژه را بنویسی که بتونی توی اکثر کار ها اون رو دوباره به کار ببری آیا تکنیکی در این زمینه هست یا کتابی در این زمینه نوشته شده؟
البته شنیدم که میگند یه cms بنویس بعد ازش استفاده کن ولی نمیدونم با وجود سی ام اس های آماده آیا این کار ضرورتی هم داره (به اصطلاح ، ما برنامه نویسا دوست داریم کد بزنیم و از همه چی سر دربیاریم نمونه اش این که زمانی که رفتم سمت جوملا نتونستم دو روز بیشتر تحملش کنم) حالا دوستان لطفا نظر بدند که در پروژه هاشون چه طور عمل میکنند؟

aminmousavi
پنج شنبه 16 بهمن 1393, 21:14 عصر
سلام دوست عزیز .
cms نوشتن که کار ساده ای نیست ، خیلی از cms های موجود جواب تمامی نیاز های طراح و نمیده چه برسی چیزی که خودتون پیاده سازی کنین.
پیشنهاد بنده اینکه سعی کنید از شی گرایی توی پروژه تون استفاده کنید و تا جایی که میتونین انتزاعی پیاده سازی کنین . یعنی تا جایی که میتونین قسمت های مختلف رو جدا از هم پیاده سازی کنین که راحت بشه تو پروژه های دیگه ازشون استفاده کرد

Arashblk
پنج شنبه 16 بهمن 1393, 22:25 عصر
به نظر من باید در نظر داشت استفاده از هر چیزی که ما نساختیم و میخواهیم ازش استفاده کنیم (مثل سیستم های مدیریت محتوا) هزینه های خودش رو داره ، مثل زمانی که برای یاد گیریش میزارید، کد های زیادی که برای یک دلیل عمومی نوشته شدن و شاید شما هیچ استفاده ای ازش نداشته باشید، کد های زیادی که برای ساده سازی مراحل استفاده از cms ایجاد شده که باعث سنگین تر شدن سایت شما و پیچیده شدن تغییرات داخل کد ها میشه و البته استفاده از cms ها محاسن زیادی هم داره اینکه از سیستمی استفاده میکنید که توسط افراد حرفه ای و با تجربه ای کار شده، وقت زیادی براش گزاشته شده. در کل فک میکنم ما باید تصمیم بگیرم کجا باید یه چیزی رو از نوع بسازیم و کجا یه چیزی رو برای نیاز های خودمون تغییر بدیم؟ و ما باید تشخیص بدیم کدوم روش بصرفه تره.
و اما برای استفاده مجدد از ابزار ها من به عنوان یک برنامه نویس مبتدی مواردی رو سعی میکنم رعایت کنم .1-مرتب بودن کد های 2-پیروی از یک استاندارد خاص برای خودم 3-نام گزاری مفهومی همه چیز و خوب در بعضی جاها هم ایجاد کد های dll هم برای من مفید بوده . کاش دوستان با سابقه هم تو این مدل سوالا نظر بدن تا استفاده کنیم

hamid075
جمعه 17 بهمن 1393, 15:46 عصر
ممنون از دوستانی که نظر دادند
لطفا دوستان دیگه ای که تجربه دارند اطلاعاتشون رو اینجا قرار بدند تا اسفاده کنیم