PDA

View Full Version : سوال: ارسال sms؟

طبیب دل
جمعه 17 بهمن 1393, 21:53 عصر
با سلام به دوستان
من یه نرم افزار دارم که میخوام واسش ارسال و دریافت اس ام اس اضافه کنم. میدونم که بهترین راه استفاده از وب سرویس هست ولی نمیدونم چه طوری و از کجا باید تهیه کنم؟ و چطوری ازش استفاده کنم؟
و آیا راه های دیگری هم داره ؟

با تشکر. . .

بیتا حکمت
جمعه 17 بهمن 1393, 22:12 عصر
سلام . کار سختی نیست . تو گوگل می نویسید پنل پیامکی ، سایت هایی رو که پنل پیامکی دارند رو براتون میاره .
قبل از خرید از اون سرویس دهنده پنل پیامکی می پرسید ( یا بررسی می کنید ):

1- ایا پنل امکان دریافت SMS داره یا نه (چون بعضی از پنل ها امکان دریافت SMS رو ندارند ، به خاطر این میگم)
2- تو قسمت ماژول های برنامه نویسی همون سایت ، بررسی می کنید که کدهای دریافت و ارسال SMS هست یا خیر (( معمولا" با PDF آموزشی اش تو سایت قرار می دن ))

__
جدا از این مسائل نکته ای که بهش باید دقت کنید که اگر برنامه اتون جوری باشه اگه کسی به سورس کدهای برنامه دسترسی پیدا کرد ، نتونه یوزر و پسوردی که
از سایت پنل پیامکی گرفتین رو هک کنه ، چون اینجوری به دردسر می افتین ، به مواردی از این قبیل بیشتر دقت کنید .

اینکه روش های دیگری وجود داره ،جوابش بله است ، اما من چیزی ازش نمی دونم

حسین.کاظمی
شنبه 18 بهمن 1393, 08:07 صبح
سلام
همونطوری که سرکارخانم حکمت فرمودند میتونید توی اینترنت سرچ کنی و یه شرکتی که قابلیت ارسال و دریافت پیام کوتاه را از طریق وب سرویس اونم برای زبان برنامه نویسی که داری باهاش کار می کنی را داشته باشه بهمراه نمونه کدها یا راهنمایی در قالب یک pdf واسه کاربرا قرارمی دهند و استفاده از کدهای وب سرویس هم خیلی خیلی راحت است حالا بعضی از شرکت ها از sdk استفاده می کنند بعضی ها هم باید آدرس وب را به پروژه ات رفرنس کنی که در دو حالت کارکردن باهاش آسونه حتماً یه سری به لینک زیر بزن ونمونه کدهاشو ببین همه چیز دست میاد
link (http://kavenegar.com/rest.html)

سیدسبحان
شنبه 18 بهمن 1393, 08:12 صبح
سلام دوست عزیز
راستش من هم یه مدت دنبال این بودم که با سیم کارتی که به کامپیوتر وصل میکنیم، بشه اس ام اس فرستاد.
باید برنامه نویسی at command رو بلد باشی که کلی مصیبته(البته اگه بتونی یه آموزش خوب پیدا کنی. من یکی که نتونستم). خیلی از قابلیتهای پنل رو هم نداره.

حسین.کاظمی
شنبه 18 بهمن 1393, 10:55 صبح
سلام دوست عزیز
راستش من هم یه مدت دنبال این بودم که با سیم کارتی که به کامپیوتر وصل میکنیم، بشه اس ام اس فرستاد.

سلام
این کار را میتونی با مودم مخصوص ارسال و دریافت اس ام اس انجام بدی(gsm modem)

موفق باشید

abdullah20
شنبه 18 بهمن 1393, 15:36 عصر
کلا دو راه برای ارسال و دریافت پیامک داریم
وب سرویس
مودم gsm

چه زمانی باید از وب سرویس استفاده کنیم؟
زمانی که حجم ارسال و دریافت پیامک بالاست مثلا برنامه نود
که شرکت های ارائه دهنده پارس گرین و فراپیامک خوب هستند

چه زمانی باید از مودم gsm استفاده کنیم؟
مثلا شما یک سوپرمارکت را در نظر بگیرید فرض کنید در نرم افزار امکان ارسال پیامک وجود داره که مثلا به مشریان پیامک بده بیان و بدهی خود را پرداخت کنند. اینجا در طول روز حداکثر 50 پیامک ارسال میشه و نیازی به وب سرویس نیست و حتی در جاهایی که نرم افزار قراره نصب بشه و احتمال میدید اینترنت نباشه
روش های استفاده از مودم:
AT Command
کامپوننت
همونطور که دوستان گفتند شاید برای شما کار با دستورات AT Command دشوار باشه و در اینجا میتونید از کامپوننت های آماده مثل کایلیکس استفاده کنید.

پیشنهاد:
پیشنهاد میشه در نرم افزارهایی که به صورت عمومی هستند یعنی چندین خریدار دارند هر دو امکان وب سرویس و مودم gsm را قرار بدید

smscenter
پنج شنبه 23 بهمن 1393, 20:53 عصر
هر کی api بده میتونه براتون مفید باشه