PDA

View Full Version : سوال: چطور کاربر مطالبی که خودش ارسال کرده ببینه؟

masoudsalahi
شنبه 18 بهمن 1393, 02:46 صبح
سلام بر دوستان و اساتید
دوستان من در حال ساخت یک پروژه دانشجویی هستم که کاربرا تو سایت میتونن عضو بشن و مطلب ارسال کنه حالا میخوام وقتی کاربر لاگین کرد فقط مطالبی را که خودش ارسال کرده ببینه
تو صفحه ارسال مطلب من توسط این کد username = User.Identity.Name; نام کاربری میگیریم و در فیلد user ذخیره میکنم ، از بانک اطلاعاتی sql Express استفاده میکنم . چطور به Grid View بگم مطالبی را نمایش بده که نام کاربری و فیلد user یکی باشن ؟ لطفا راهنماییم کنید :متفکر:

masoudsalahi
شنبه 18 بهمن 1393, 19:36 عصر
چرا هیچکی راهنمایی نمی کنه اساتید ؟! :گریه:

fatboy
شنبه 18 بهمن 1393, 19:54 عصر
باید کوئری select طوری باشه که با توجه به user مطالب رو برگردونه

masoudsalahi
یک شنبه 19 بهمن 1393, 18:12 عصر
fatboy عزیز چطور کد کوئری select بنویسم که با توجه به user مطالب رو برگردونه ؟ من مبتدیم لطفا کد بدید :متفکر:

sajadsobh
یک شنبه 19 بهمن 1393, 18:41 عصر
برای مثال وقتی میخواین لیست مطالب رو توی گریدویو نمایش بدیم از این کوئری استفاده میکنیم:

SELECT PostTitle, PostDate, PostPic, FROM Posts

شما واسه جدول پست ها یا همون مطالب باید یه فیلد UserID قرار بدین که آیدی شخصی که مطلب رو ارسال کرده توش ذخیره کنید. حالا واسه اینکه گریدویو فقط مطالب یه User ِ خاص رو نشون بده کافیه از این کوئری استفاده کنید:

WHERE UserID = @UserID

حالا @UserID هر مقداری می تونه قبول کنه :چشمک:

masoudsalahi
دوشنبه 20 بهمن 1393, 01:51 صبح
برای مثال وقتی میخواین لیست مطالب رو توی گریدویو نمایش بدیم از این کوئری استفاده میکنیم:

شما واسه جدول پست ها یا همون مطالب باید یه فیلد UserID قرار بدین که آیدی شخصی که مطلب رو ارسال کرده توش ذخیره کنید. حالا واسه اینکه گریدویو فقط مطالب یه User ِ خاص رو نشون بده کافیه از این کوئری استفاده کنید:

WHERE UserID = @UserID

حالا @UserID هر مقداری می تونه قبول کنه :چشمک:

سجاد جان ممنون که جواب دادی خیلی گلی یه سوال حالا برای بدست آوردن id کاربر چه کدی باید بنویسم من برای بدست آوردن نام کاربر از
username = User.Identity.Name این کد استفاده کردم حالا بخوام id بده چطور تغییر بدم ؟ جستجو کردم سر در نیاوردم

sajadsobh
دوشنبه 20 بهمن 1393, 19:52 عصر
username = User.Identity.Name این از دستورات Linq هست آیـــــا؟!

masoudsalahi
سه شنبه 21 بهمن 1393, 01:29 صبح
username = User.Identity.Name این از دستورات Linq هست آیـــــا؟!

نه داداش کد c# که تو دکمه ارسال مطلب نوشتم البته از کتاب آموزش مرجع asp.net

irinserver
سه شنبه 21 بهمن 1393, 01:34 صبح
سلام
شما باید کوئری تعریف کنی و در جایی که میخوای مطلب نمایش قرار بده کوئری را نمایش بدی به همین سادگی

masoudsalahi
چهارشنبه 29 بهمن 1393, 19:08 عصر
کوئری تعریف کردم حالا وقتی gridview را به ObjectDataSource وصل می کنم صفحه را که اجرا می کنم ارور میده مشکل از قسمت SelectParameters اینجا را چیکار کنم ؟

<SelectParameters>
<asp:Parameter DbType="Guid" Name="UserID" type="Empty" />
</SelectParameters>

notlikeothers
چهارشنبه 29 بهمن 1393, 20:28 عصر
از سشن استفاده کن.بعد که کاربر لاگین کرد میدونی کدوم کاربر لاگین کرده و با فیلتر ای او کاربر میتونی سلکت بکشی

LostOfMind
پنج شنبه 30 بهمن 1393, 18:18 عصر
از سشن استفاده کن.بعد که کاربر لاگین کرد میدونی کدوم کاربر لاگین کرده و با فیلتر ای او کاربر میتونی سلکت بکشی
در ادامه فرمایش دوست عزیزمون
بعد از لاگین کاربر نام کاربری رو مانند زیر در سشن ذخبره کنید
Session["UserName"]=User.Identity.Nameُ;
و هنگام بازیابی کافیه کاربر رو بر اساس همین سشن بازیابی کنی

masoudsalahi
جمعه 01 اسفند 1393, 11:00 صبح
دوستان ممنون که جواب دادید سوالم اینه که من از لاگین خود asp.net استفاده میکنم واسه ذخیره کردن نام کاربری در سشن کدش را باید به صورت زیر باشه؟ وقتی کد سشن مینویسم لاگین از کار میفته!

(protected void Login1_Authenticate(object sender, AuthenticateEventArgs e
{
Session["UserName"] = User.Identity.Name;
}

و گفتید که هنگام بازیابی کافیه کاربر رو بر اساس همین سشن بازیابی کنید ؟! این کار به چه صورتیه لطفا دقیقتر توضیح بدید ببخشید دیگه من مبتدیم خیلی سوال می پرسم خیلی وقته دنبال این موضوع هستم ولی تا حالا به نتیجه ای نرسیدم تو سایت ها ی خارجی هم گشتم اما هیچی

masoudsalahi
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 18:43 عصر
کسی نیست راهنماییم کنه ؟!!!!! کوئری نوشتم ولی وقتی gridview را به کوئری وصل می کنم نشون نمیده از سشن هم نمیدونم چطور هنگام بازیابی کاربر رو بر اساس همین سشن بازیابی کنم :گریه:

En_MK
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 19:09 عصر
سلام دوست عزیز خیلی مسئله رو برای خودتون غوووول کردید خیلی سادست
شما وقتی در فرم لاگین یوزرنیم و پسورد کاربر را میگیرید مگر با یک کوئری در tabel چک نمی کنید که این یوزرنیم وپسورد درست هست یاخیر؟؟؟واگر درست بود به صفحه ی نمایش پست ها میرید دیگه درسته؟؟؟ در غیراینصورت میگید نام کاربری و رمز عبور اشتباه است
در همون if باید Id یوزر و یا نام کاربری رو مثل همون کدی که خودتون نوشتید در session ذخیره کنید خییییییییییییییییلی ساده

if(login(txtusername.Text,txtPassword.Text))
{
Session["UserName"] = txtusername.Text;

}