PDA

View Full Version : سوال: درخواست از ادمین توسط کاربران

Behnam6670
شنبه 18 بهمن 1393, 17:09 عصر
سلام دوستان

آقا من دارم رو یه سایتی کار میکنم که یجا قراره کاربر سفارش خودش رو ثبت کنه و منتظر تایید سفارش توسط ادمین باشه
اگه ادمین تایید کرد یا تایید نکرد میخوام پیغام مناسبی رو به کاربر برگردونه
مثلا همون لحظه که کاربر داره سفارش رو ثبت میکنه سیستم بهش پیغام بده تا اعلام نتیجه درخواست سفارش منتظر بمانید...
اونور برا ادمین یه آلارم بره که ینفر سفارش ثبت کرده و منتظره تاییده و مدیر جواب سفارش رو بده.اگه تایید شد یه پیغام برا کاربر برگردونه و یه لینک دانلود (لینک فایل pdf سفارش خودش) رو بهش بفرسته.و اگه تایید هم نکرد باز یه پیغام برگردونه که سفارش شما مورد تایید نیست

بنظر شما این سیستم رو چجوری میتونم تو asp.net پیاده کنم
من خودم داشتم فکر میکردم که از تایمر استفاده کنم سمت ادمین که هر لحظه میاد جدول رو چک میکنه و اگه سطر جدید اضافه شد نشون دهنده این هستش که یه نفر درخواست داشته و ادمین باید به اون رسیدگی کنه ولی اینکه چجوری پیغام برگردونه به کاربر رو نمیدونم چیکار باید بکنم
دوستان اگه راهی بنظرشون میرسه رو لطفا راهنمایی کنن.در ضمن امنیت هم برام مهمه و دقیق بودن اینکه پیغام یه نفر به نفر دیگه نره و ...

fakhravari
یک شنبه 19 بهمن 1393, 00:55 صبح
به وصیله ajax میتونید هر 10 ثانیه چک کنید اگر تغیراتی احساس شد alert بده

Behnam6670
یک شنبه 19 بهمن 1393, 07:19 صبح
به وصیله ajax میتونید هر 10 ثانیه چک کنید اگر تغیراتی احساس شد alert بده
بله درسته میتونم چک کنم تغییرات رو ولی اینکه وقتی کاربری سفارشی میفرسته و از اونور مدیر حالا با یه روشی میفهمه که سفارش معلقی اومده و باید بهش جواب بده.مشکل من اینه که چجوری یه پیغامی رو برگردونه به کاربر درخواست کننده سفارش؟؟؟؟؟؟!!!!!
تو سایت امکان داره تو یه لحظه چند نفر همزمان سفارش ثبت کنن ولی اینکه چجوری دقیق به کاربر ارسال کننده، پیغام برگرده برام مهمه.نمیدونم یچیز شبیه به چت.البته من فقط میخوام یه پیغام فقط برگردونه همین نه اضافی

fakhravari
یک شنبه 19 بهمن 1393, 12:32 عصر
وقتی سفارش تاید شد تیک تایید خورده شما قبلش چک کن تاید شده یا نشده .
همزمانی داده ای با چک کردن میشه فهمید . مثل اینکه به زودترین درخواست جواب بدین دیگه.

یه حالت این هم هست که یک متغیر تعریف کنید اگه در حال ثبت این سفارش با همون روش ajax چک کنید اگر همزمان تغیرات اعمال شده متن قرمز رنگی نمایش بده